پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - November 23 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کارکنان وزات نیرو در دوران خدمت حبیب الله بیطرف در سمت وزیر نیرو، از آن زمان به عنوان دوران خوش و نوستالژی یاد می کنند.
به گزارش نیرو نیوز، کارکنان وزارت نیرو 12 سال منتظر بودند تا دوباره روی خوش زندگی به آنها لبخند بزند! شاید سوال شود که مگر وضعیت معیشتی کارکنان وزارت نیرو در شرایط حاد و سختی قرار گرفته بود که این انتظار بوجود آمده باشد؟ پاسخ به این سوال منفی است، اما این حسی است که برای این روزهای کارکنان وزارت نیرو یک نوستالژی دوست داشتنی را رقم زده است.

برای کسانی که از بیرون از حوزه صنعت آب و برق به این موضوع نگاه میکنند این مساله شاید کمی غیر معمول به نظر برسد.اما واقعیت اینست که زندگی برای پرسنل وزارت نیرو مساوی با تلاش برای استمرار حیاتی ترین خدمات جامعه یعنی برق و آب است و هر وقت چرخهای این صنعت بهتر و روانتر بچرخد،هر وقت آینده نگری امیدشان را بیشتر کند،هر وقت رضایت مردم بیشتر شود زندگی برای آنان دلپذیرتر و شیرین تر می شود.

از این منظر خاطرات کارگران،کارمندان، کارشناسان و مدیرانی که 8سال را همراه با روزهای به یاد ماندنی و پر کار وزارت نیرو در زمان حبیب اله بیطرف سپری کردند سرشار از لحظات خوشایندی است که نتیجه سخت کوشی آنان را به منصه ظهور رسانده و لبخند رضایت مردم در اقصی نقاط کشورخستگی را از تن آنان خارج نموده است،کسانی که از نزدیک با مرد با اخلاق وزارت نیرو کار کرده اند تنها کسانی نیستند که از هوش و ذکاوت وتعهد و تخصص وی به نیکی یاد میکنند بلکه کارگران و کارشناسان و مدیران سطوح عملیاتی نیز نتیجه تسری این ویژگی ها را اجزا و بخش های مختلف با تمام وجود حس کرده اند.

اینکه چرا بعد از 12سال روند به گونه ای نیست که شاهد معرفی وزیری جوانتروغیر تکراری باشیم، خود مجال دیگری برای بحث و بررسی می طلبد اما واقعیت اینست که بازگشت مهندس بیطرف موجی از امید و خوشحالی را در بخش‌های مختلف از ستاد گرفته تا واحد های عملیاتی در دورترین مناطق شهری و روستایی را بوجود آورده است که این تحول  تحرکی جدی بعد از خمودی گذشته را نوید میدهد.

وزارت نیرو با وظایف گسترده شامل مسولیت های حاکمیتی تا فعالیت‌های خدماتی تنها وزارتخانه ای است که تعاملات گسترده با تمامی خانواده های ایرانی دارد و بصورت شبانه روزی در منزل ومغازه و کارخانه و اداره و کوچه و خیابان با خدمات حیاتی خود همراه مردم است و قطعا روحیه نشاط تزریق شده در اثر حضور مهندس بیطرف در ارایه خدمات مطلوب تر به شهروندان نیز تاثیر بالایی خواهد داشت.

روحیه‌ای که با سیاستها،راهبردها وبرنامه‌های وزیر کارامد و کارکشته معرفی شده که متناسب با شرایط امروزکشور و نیازهای ذینفعان و توجه بیشتر به تغییرات گسترده و فراوان اجتماعی،اقتصادی و زیست محیطی  دوره های اخیربرای کسب رضایتمندی احاد مردم تدوین شده  تلاش بیشتر در بدنه وزارت نیرورا به همراه خواهد داشت.

در پایان یک نکته ضروری به نظر میرسد و آن اینکه هر فرد در مقام اجرا مجموعه ای ازضعف و قوت هاست و ممکن است در اجرای امور،اشتباهی را نیزدر کارنامه خود ثبت کندکه به قول معروف املای نا نوشته غلط ندارد اما به شهادت آمار و ارقام و واقعیت های موجود دوره هشت ساله مسولیت بیطرف در وزارت نیرو از کم خطا ترین دوره ها نه تنها در وزارت نیرو بلکه در تمام وزارتخانه ها میتواند تلقی شود و این سخن گزافی با توجه به گستره فعالیت‌های وزارت نیرو نیست و همین موضوع حس خوشایند تکرار خاطرات کارکنان متعهد و متخصص وزارت نیرو را موجب شده است.

قاطبه کارکنان وزارت نیرو امیدوارند با رای بالای نمایندگان ملت به حبیب اله بیطرف وزارت نیرو با قوت و قدرت بیشتر بتواند عقب افتادگی ناخواسته گذشته را جبران نماید.

علی کافی کارشناس حوزه ارتباطات
t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img