شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - November 25 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
گزارش اختصاصی نیرو نیوز از نخستین اظهار نظر رسانه ای رئیس شورای شهر پنجم تهران؛
پسر هاشمی رفسنجانی که ساعاتی پیش در قامت رئیس شورای شهر تهران کلید ساختمان بهشت را از چمران تحویل گرفت، نخستین درخواست خود را به سوی وزارت نیرو ارائه کرد.
به گزارش نیرو نیوز، درحالی که ساعاتی پیش، محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای شهر  پنجم تهران، کلید ساختمان بهشت را از مهدی چمران تحویل گرفت، در گفت وگویی، مهمترین بخش سخنانش را به کاهش آلودگی هوا اختصاص داد و گفت که بخشی از راهکار حل این معضل در دستان وزارت نیرو است.
هاشمی درهمین خصوص از وزارت نیرو خواست تا نسبت به افزایش ظرفیت تولید برق و تاسیسات مربوط به آن در تهران تعجیل کند تا مردم به جای استفاده از سوخت فسیلی در خانه های خود، به سمت بهره گیری از انرژی الکتریسیته حتی در پخت و پز بروند.
هاشمی درباره آلودگی هوای تهران اظهارنظر کرد: زحمات زیادی برای رفع آلودگی هوای تهران کشیده شده است. همچنین تنها راه ممکن برای رفع ترافیک شهری، جایگزین کردن راه آهن شهری برای کلان شهر تهران است.
وی ادامه داد: ما باید 12 خط مترو داشته باشیم و 10 میلیون نفر را با این روش جا به جا کنیم، 5 میلیون نفر هم با اتوبوس جا به جا می شوند که مجموعا 15 میلیون نفر می شود که می تواند حجم ترافیک را به طور چشمگیری کاهش دهد.
محسن هاشمی افزود: در بخش اتوبوسرانی باید این شبکه را بر مترو عمود کنیم که برای رسیدن به این مرحله، باید بین 7 تا 9 هزار اتوبوس به شبکه ناوگان اتوبوسرانی و 3 هزار واگن داشته باشیم، ما در حال حاضر تونل و ریل ها را ساخته ایم اما واگن نداریم که افزایش واگن می تواند زمان رسیدن آن را به 3 دقیقه کاهش دهد.

او ادامه داد: ما براساس قوانین موجود می خواهیم در سطح تهران سیستم حمل و نقل کارایی داشته باشیم.

منتخب ریاست پنجمین دوره شورای شهر تهران افزود: یک سری از نظارتها توسط مردم صورت می گیرد و مردم از طریق تماس با شهرداری، مشکلات شهری را اطلاع رسانی می کنند، به طور مثال آلودگی صوتی، دستفروشی و ساخت و ساز غیرمجاز به ترتیب سه مورد از مهمترین شکایت های مردمی است.

او گفت: یک سری از شکایت ها هم مربوط به فساد داخلی در شهرداری است که باید رسیدگی شود، بنابراین نظارت در شورای پنجم باید جدی تر از شورای چهارم دنبال شود.

t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img