پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - November 23 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزي:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزي گفت: در حال حاضر سفره‌های آب زیرزمینی اراک، ساوه، کمیجان و زرند به دلیل افت زیاد و تغییر کیفیت آب با مشکلات جدی مواجه است و رودخانه‌‎های استان نیز دارای آبدهی بسیار کمتر از متوسط دوره‌ی آماری هستند.
به گزارش نیرو نیوز، عزت‌اله آمره‌ای با اشاره به وضعیت منابع آبی استان، اظهار کرد: استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که عمده ی نواحی آن در سرشاخه های حوضه آبریز واقع شده است و همین امر باعث شده تا این استان از نظر منابع آبی متکی به منابع آبی داخل استان و البته میزان ریزشهای جوی باشد.
آمره‌ای ادامه داد: در طی سال‌ها، تعادل بین میزان بارندگی و میزان برداشت از این سفره ها و منابع، باعث شده تا نیاز ساکنان بدون مشکل مرتفع گردد ولی در دهه‌های اخیر و با گسترش تکنولوژی، برداشت از سفره های آب زیرزمینی و همچنین افزایش نیازها، این تعادل به هم خورده و در حال حاضر شاهد هستیم در بسیاری از نواحی استان چالش های جدی در بحث تأمین آب به وقوع پیوسته است به طوریکه در حال حاضر سفره های آب زیرزمینی اراک، ساوه، کمیجان و زرند به دلیل افت زیاد و تغییر کیفیت آب با مشکلات جدی مواجه است و رودخانه های استان نیز دارای آبدهی بسیار کمتر از متوسط دوره ی آماری می باشند.
وی در خصوص مشکلات آبی در استان گفت: در حال حاضر اغلب مناطق استان و خصوصا شهرهای استان با مشکل تأمین آب شرب و بهداشتی مواجه نیستند و این امر نیز به دلیل پیش بینی های لازم انجام شده در این بخش بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی ادامه داد: ولی در صورت تداوم استفاده نامتوازن از منابع آبی ممکن است در آینده در بسیاری از مناطق از جمله ساوه، خمین و محلات با مشکلات جدی آبی مواجه شویم.
t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img