پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - November 23 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان بهره‌وری آب در تولید گندم در سال ۹۵ به ۷۵۰ گرم رسیده است، بهره‌وری آب در کشاورزی تنها راه نجات کشور محسوب می‌شود.
به گزارش نیرو نیوز ، محمدحسین شریعتمدار در گردهمایی غلات آبی کشور که صبح سه‌شنبه در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، با اشاره به اینکه به‌موجب بهبود شرایط کشاورزی کشور بایستی برنامه‌ریزی دقیق و مدونی مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: طی سنوات اخیر کشور جمهوری اسلامی ایران با بحران آب مواجه است لذا کشاورزان قدردان حتی یک قطره آب هستند.

وی با تأکید بر این که در شرایط کنونی معضل کمبود و بحران آب روزبه‌روز شدیدتر می‌شود، افزود: احساس نگرانی شدیدی در خصوص بحران آب در کشور وجود دارد چراکه فقدان مدیریت وزارت خانه مسئول در این مقوله احساس می‌شود.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی بابیان این که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ افزایش دودرجه‌ای دما در کشور حاصل شود، اظهار کرد: دو برابر دنیا عامل گازهای گلخانه‌ای جهان در کشور ایران تولید و منتشر می‌شود.

شریعتمدار با اشاره به این که تولید گندم و کلزای کشور بایستی موردبررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: تجارب و موفقیت‌های حاصله نظیر تولید شکر در سال گذشته بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، تولید شکر در سال ۹۵ رکورد ۱۲۲ ساله را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: میزان بهره‌وری آب در تولید گندم در سال ۹۵ به ۷۵۰ گرم رسیده است، بهره‌وری آب در کشاورزی تنها راه نجات کشور محسوب می‌شود، در طول ۴ سال گذشته بهره‌وری آب در بخش کشاورزی با افزایش ۶.۱ درصد در سال مواجه بوده است.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ادامه این روند در برنامه ششم ۲۲ میلیارد مترمکعب آب در  کشور صرفه‌جویی خواهد شد؛ در غیر این صورت مشخص نیست وضعیت آبی کشور به چه سمت و سویی سوق پیدا کند.

وی با تأکید بر لزوم هدف‌گذاری دقیق و مشخص توسط مدیران مؤسسات مختلف کشاورزی در سطح کشور، اعلام کرد: بایستی با برنامه‌ریزی دقیق به‌موجب رسیدن به اهداف عالی حرکت کرد چراکه بدون توجه به این مهم نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد

t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img