پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - November 23 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان از پر و مسلوب المنفعه کردن دو هزار و 417 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد و گفت: پر کردن این چاه‌ها صرفه‌جویی ۲۰۳ میلیون مترمکعبی آب را در پی داشته است.
به گزارش نیرو نیوز، منصور ستوده با اشاره به اینک ه حفاظت از منابع آبی موجود همدان به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای استان مبدل شده است، گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب در گذشته سبب شده تا سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌های همدان به شدت افت داشته باشد.
وی افزود: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب و ایجاد ریزگردها را در پی دارد.
ستوده با اشاره به اینکه پر کردن چاه‌های غیرمجاز در این راستا به عنوان اولویت شرکت آب منطقه‌ای مبدل شده است، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون دو هزار و ۴۱۷ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شده که صرفه‌جویی ۲۰۳ میلیون و ۹۶۴ هزار مترمکعبی آب را در پی داشته است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان عنوان کرد: سال ۹۴ رقمي در حدود ۷۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان پر شد که این اقدام سبب صرفه‌جویی ۵۸ میلیون و ۴۹۷ هزار مترمکعبی آب در دشت‌های استان گرديد.
وي خاطرنشان کرد:‌ در سال 95 نيز با پر کردن 869 شاهد صرفه جويي ۵۶ میلیون و ۴۲۴ هزار مترمکعبی منابع آبی استان بوده‌ايم.
ستوده با اعلام اینکه براساس هدف گذاری انجام شده چاه‌های غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود می شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون نيز ۱۸۷ حلقه چاه غیرمجاز پر شد که میزان صرفه‌جویی آب از این محل هشت میلیون و ۳۶۴ هزار مترمکعب بوده است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان با تاکید بر اینکه در روند پر و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های غیرمجاز استان همدان هیچگونه مماشاتی صورت نمی‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه دادگستری، دادستانی، فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر مسئولان استان همدان همکاری مطلوبی را در روند حفاظت از منابع آب استان دارند که این امر سبب شده همدان به عنوان یکی از استان‌های برتر در این زمینه شناخته شود.
t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img