پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - November 23 2017
پربحث ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
پربازدید ترین
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
جدیدترین اخبار
t_sar
t_sar
fr_img
fr_img
کد خبر: ۷۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار سمنان:
فرماندار سمنان با بیان این که این شهرستان به 840 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی نیاز دارد گفت: چهار مرکز تأسیسات ذخیره آب در سمنان راه‌اندازی شد.

به گزارش نیرو نیوز، سید عباس دانایی بعد از ظهر امروز در نشستی با رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سمنان اظهار داشت: شهرستان سمنان با بحران کم‌آبی مواجه است و برای برطرف کردن این بحران نیازمند همکاری و مشارکت آحاد مردم هستیم.

وی افزود: بالغ‌بر 200 لیتر در ثانیه کمبود آب در این شهرستان پیش‌بینی‌شده است و باید نسبت به اجرای طرح‌های اصلاح الگوی مصرف آب در سمنان اهتمام ویژه‌ای بورزیم.

فرماندار سمنان با اشاره به اینکه بهینه‌سازی ظرفیت‌های موجود در دستور کار است خاطرنشان کرد: شناسایی چاه‌های غیرمجاز برداشت آب، فرهنگ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف این مایه حیاتی، راه‌اندازی سیستم‌های نوین آبیاری و ممنوعیت استفاده از آب شرب برای آبیاری فضاهای سبز شهری ازجمله اقدامات مهمی است که در این راستا انجام‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف آب در فصل تابستان به پیک مصرفی می‌رسد اذعان کرد: 76 هزار مشترک در حوزه آب در شهرستان سمنان وجود دارد که باید برای تأمین آب شرب این منطقه اقدامی اساسی انجام دهیم.

دانایی با بیان اینکه شهرستان سمنان بالغ‌بر 840 لیتر در ثانیه به آب آشامیدنی نیاز دارد یادآور شد: چهار مرکز تأسیسات ذخیره آب با ظرفیت بیش از 44 هزار مترمکعب در سمنان راه‌اندازی شد.

این مسئول افزود: حفر چهار حلقه چاه جدید در شهرستان سمنان از دیگر اقداماتی است که در راستای کاهش مصرف آب و تأمین آب شرب مشترکان انجام‌ شده است.

فرماندار سمنان با بیان اینکه آب یک مایه حیاتی برای نسل‌های آینده است افزود: آب باید برای سال‌های آینده و نسل‌های بعدی این جامعه حفظ شود.

t_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_img
fr_img