کد خبر : ۲۱۶۳۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسیدگی به مشکلات مردم وظیفه مسئولان است

تاکستان- فرماندار تاکستان گفت: رسیدگی به مشکلات مردم و حل آنها از مهمترین وظایف مسئولان در شرایط کنونی است.

رسیدگی به مشکلات مردم وظیفه مسئولان است

به گزارش نیرو نیوز، به گزارش ، محمد مبین روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهر نرجه که با حضور استاندار قزوین و نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی در محل شهرداری این شهر برگزار شد اظهارداشت: مردم مطالبات به حقی دارند که مسئولان باید برای پاسخگوی آماده باشند.

وی افزود: شهر نرجه با بیش از ۷ هزار نفر جمعیت از مشکلاتی رنج می برد که حادثه خیز بودن ورودی شهر از مهمترین آنهاست.

مبین تصریح کرد: ورودی شهر نرجه مشکلات فنی دارد و حادثه خیز است و نیاز دارد اصلاح لازم در آن صورت گیرد.

حجت الاسلام خداوردی امام جمعه شهر نرجه هم در جلسه با استاندار گفت: حضور نماینده عالی دولت در این شهر امیدواری مردم به حل مشکلات را بیشتر کرده است و انتظار داریم با گره گشایی از مشکلات رضایت مردم جلب شود.

وی افزود: در حوزه فرهنگی نیازمند تامین امکانات لازم هستیم و مردم محروم مانده اند و با داشتن دانشجویان متعدد و مردمی فرهنگی نیازمند راه اندازی کتابخانه هستیم.

خداوردی تصریح کرد: برای برگزاری مراسم در مناسبتها مکان مناسبی نداریم و نیازمند کانون فرهنگی هستیم و از استاندار محترم انتظار داریم برای اشتغال جوانان منطقه و نیز مکانی برای دفتر امام جمعه دتور مساعد صادر کنند.

درادامه طاهری بشارت شهردار نرجه گزارشی از وضعیت فعالیتهای انجام شده ارائه کرد و گفت: با اجرای طرح های عمرانی از جمله، روکش آسفالت بلوار امام، تجهیز ساان ورزشی، بازیگاه کودک، توجه به مبلمان شهری، جدول گذاری سطح شهر و اصلاح بلوار امام شرایط بهتری برای ساکنان فراهم شده است.

طاهری بشارت بیان کرد: با اجرای طرح پیشنهادی می توان مسیر دو کیلومتری فعلی برای دور برگردان را به ۶۰۰ متر کاهش داد و در مصرف بنزین هم صرفه جویی کرد.

وی یادآورشد: سرانه فضای اداری جوابگوی نیازها نیست و در حوزه فرهنگی هم مشکل داریم و در حال حاضر یک پدر شهید سه هزار متر زمین برای ساخت مصلی اهدا کرده و زمینی هم برای دفتر امام جمعه توسط شهرداری پیش بینی شده است.

آقاجانی رئیس شورای شهر نرجه هم گفت: عمده ترین مشکل مردم اصلاح ورودی شهر است و  محدودیت منابع مالی کارها را متوقف کرده است.

وی اضافه کرد: اصلاح ورودی شهر یک مطالبه عمومی است و باید حدود سه کیلومتر مسیر اضافی را طی کنند که بسیاری از مسیر خلاف می روند که حادثه ساز شده است.

آقاجانی ضعیف بودن پوشش تلفن همراه و اینترنت و کمبود شعب بانک را از دیگر نیازها دانست.

افشین پیرنون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم گفت: موضوع ورودی شهر نرجه در جلسات استانی مطرح شده و با هدف ارتقا ایمنی مواردی تصویب شده است.

وی بیان کرد: محور ترانزیتی مسیر پر ترافیک است و اگر ورودی غیر کارشناسی صورت گیرد حوادث بیشتر می شود.

پیرنون افزود: الان با چهارخطه شدن مسیر حدود ۷۵۰ متر رفت و ۷۵۰ متر برگشت دارد و سایر مسافتهای اعلام شده درست نیست و هر طرح دیگر که اجرا شود باز هم مشکل خواهد داشت.

وی بیان کرد: در حال حاضر سرعت خودروها در این مسیر ۱۱۰ کیلومتر است و با هر طرح دیگر باید سرعت به ۵۰ کیلومتر برسد که ممکن است کاهش سرعت در جاده ترانزیت خود حادثه ساز باشد لذا نباید در مسیرهای ترانزیت استاندارد سرعت کاهش یابد.

پیرنون گفت: درنهایت کار قابل اصلاح است و باید سرعت گیر ایجاد شود اما استاندارد نیست و اگر در دوره ای مسیر باز شد به دلیل حادثه ساز بودن مجددا بسته شده است.

سرهنگ بیگلری رئیس پلیس راه استان هم گفت: این مسیر حادثه خیز است و اگر باز شود به دلیل عبور خودروهای سنگین شاهد افزایش تصادف خواهیم بود.

مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان هم گفت: شهرداری طرحی ارایه کرده که باید در شورای فنی بررسی شود و با نظر پلیس و راه و شهرسازی و راهداری عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: بهترین راه احداث تقاطع غیرهم سطح است زیرا در حال حاضر از تقاطع تا دور برگردان حدود۱۲۰۰ متر است که روزی یک هزار خودرو اگر تردد کند حدود ۷۰ هزار لیتر مصرف بنزین در سال است.

علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین هم گفت: اینجا یک جاده دو طرفه بوده و بعدها چهاربانده شده است که باید روگذر و زیرگذر برای عبور مردم پیش بینی می شد که این کار صورت نگرفته است.

وی افزود: امروز دور زدن در قوس منطقی نیست و برای کار اصولی باید تقاطع غیرهم سطح ایحاد شود اما در کوتاه مدت باید فکری کنیم و همه مدیران همراه هستند تا رضایت مردم جلب شود.

معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: یک طرح کوتاه مدت برای دسترسی مردم و در آینده زیرگذر باید اجرا شود اما در نهایت همه مسئولان تابع خواسته مردم هستند.

تقاطع زیرگذر بهترین راه برای جلب رضایت مردم است

سعید بهادیوند چگینی مدیر عامل برق شرکت توزیع نیروی برق استان هم گفت: بیش از ۲۰۰ تیر برق باید بر اساس درخواست مردم جابجا شود که اعتبارات ما جوابگو نیست لذا شهرداری اولویت بندی کند تا با مشارکت مردم در فاز بندی تیرهای برق جابجا شود.

وی اضافه کرد: هر تیر برق یک میلیون و ۳۰۰ هرار تومان و ترانس برق ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد و باید با همکاری مردم بتوانیم این درخواست را اجابت کنیم.

بهادیوند چگینی تصریح کرد: به دلیل افزای شقیمت سیم مسی متاسفانه شاهد افزایش سرقت کابل برق هستیم و بیشترین سرقت نیز در تاکستان است اما انتظار داریم با کمک نماینده مجلس بتوانیم در گام اول جابجایی ۲۰ تیر برق را انجام دهیم.
بیرانوند مدیر ابفای شهری هم اظهارداشت: در نرجه یک حلقه زمین برای حفر چاه اختصاص یافت که همکاری خوبی از سوی مردم صورت گرفت تا برای تامین آب شرب اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: برای احرای طرح خط انتقال و حفر چاه ۱.۵ میلبارد تومان اعتبار نیاز است.

بیرانوند در خصوص فاضلاب شهر نرجه هم گفت: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح لازم است که فعلا احداث آن در این شهر لزومی ندارد زیرا با کمبود آب باید از چاه جذبی استفاده شود و مشکلی در حال حاضر نداریم.


منبع : مهر
ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

سه نکته استخراج «بیت کوین»

معامله 70 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستای خراسان جنوبی

وزیر نیرو باید پاسخگو باشد !

گلایه معاون استاندار از متولیان آب به دلیل کمبود اعتبارات روستایی

تازه ترین اظهار نظر استاندار سمنان درباره هزینه انتقال آب از دریای خزر

مشهد همچنان در منطقه قرمز مصرف برق

شروط وزارت نیرو برای فعالان ارزهای مجازی / تعیین وظایف صنعت برق در قانون

آینده آبی کشور نامعلوم است

مدیرعامل آبفای اصفهان: میزان هدررفت آب در اصفهان 15 درصد کاهش داشته است

۲۰ درصد آب شرب اردبیل هدر می رود / ادغام دو شرکت آب فاضلاب شهری و روستاییا منطقی است

سد چندیر در خراسان شمالی به بهره برداری رسید

بیش از ۱۰۰۰۰ روستا به شبکه آب شرب متصل شدند

نقش موثر بانک ها در مدیریت مصرف برق

اقدامات صنعت آب و برق به مردم گزارش شود

آیا پروژه انتقال آب بن-بروجن تا پایان سال 99 تمام می شود؟

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

عذرخواهی استاندار به دلیل مشکلات آب اصفهان

انتقاد تند نماینده مجلس از قطعی از آب شرب بسیاری از روستاها در فصل تابستان

«انشعابات غیرمجاز آب» پدیده جدید در برخی شهرهای گلستان

دو سوم کشور قابلیت نصب سلول های خورشیدی را دارد

برق سازمان های پرمصرف پایتخت قطع می شود

کاهش خاموشی با همراهی مردم میسر است/ضعف فرهنگسازی در مصرف برق

انتقاد یک نماینده مجلس از افزایش بهای برق بخش خانگی

نابسامانی و بلاتکلیفی در خصوص بیت کوین ، داد رئیس سازمان فناوری اطلاعات را هم درآورد

بی‌توجهی ادارات به اخطارها مساوی با قطع برق

صرفه اقتصادی نیروگاه های خورشیدی کاهش یافته است !

چرا در ایران بیت کوین را با دست پس می زنند و با پا پیش می کشند؟ / ماجرای پرچالش استخراج ارز مجازی

صدور ۱۴ مجوز احداث نیروگاه خورشیدی درقم

آغاز احداث مخزن ذخیره آب در ۱۳ شهر خراسان شمالی

افت فشار آب شرب در نکا کاهش می یابد/مشکل ساحل حل خواهد شد

راهکارهای دولت برای مقابله با خاموشی چیست؟

تکذیب نوبت بندی آب در شیراز، جدول جیره بندی اصالت ندارد 

سیاست ها در رابطه با استخراج ارز دیجیتالی متناقض است

باید سهم شهرداری کرمان را از پساب فاضلاب بگیریم