کد خبر : ۷۲۴۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حضور بیش از 60 شرکت خارجی؛

گردهمایی بزرگ شرکتهای خصوصی برق در تهران آغاز شد

با وجود تحریم‌ها و فشارهای دولت آمریکا به کشورها و شرکت‌های بین‌المللی، حدود 68 شرکت خارجی نیز از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کره جنوبی و آمریکا نیز در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق حضور دارند.

گردهمایی بزرگ شرکتهای خصوصی برق در تهران آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های آب و برق با اشاره به برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، گفت: با وجود تحریم‌ها حدود 68 شرکت خارجی از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، چین و آمریکا در این رویداد بین‌المللی حضور دارند.

"صدیقه ببران، با اشاره اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران برگزار می شود، گفت: این رویداد بین‌المللی از امروز جمعه، یازدهم آبان‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران کار خود را آغاز می‌کند و تا 14 آبان‌ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به حضور 415 شرکت داخلی فعال صنعت برق در این رویداد بین‌المللی به‌رغم وجود تنگناهای اقتصادی، گفت: با وجود تحریم‌ها و فشارهای دولت آمریکا به کشورها و شرکت‌های بین‌المللی، حدود 68 شرکت خارجی نیز از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، چین، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کره جنوبی و آمریکا نیز در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق حضور دارند.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه این رویداد بین‌المللی در فضایی به وسعت 39 هزار مترمربع برگزار می شود، ادامه داد: در این نمایشگاه کارفرماها، مشاوران و پیمانکاران این عرصه حضور خواهند داشت و شرکت‌های تولیدکننده مرتبط با بخش روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق و خطوط انتقال محصولات خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.
ببران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه بخش مهمی از تولیدات حوزه انرژی‌های نو به نمایش گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: در نمایشگاه امسال استقبال پررنگ و بی‌سابقه شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوپا، استقبال پرشور نشریات تخصصی و سایت‌های معتبر جهت حضور در نمایشگاه و درخواست‌های متعدد شرکت‌ها برای برپایی نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی فرصتی مغتنمی است برای فعالان بخش خصوصی که ضمن آشنایی با آخرین فناوری‌های این حوزه روندی هم افزا را در رسیدن به اهداف صنعت برق کشور دنبال کرده و نقشه راه مبتنی بر دستیابی به این اهداف را مد نظر قرار داده و در راستای تحقق آن بکوشند.
رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های آب و برق یادآور شد: در سال‌های اخیر و به ویژه از آغاز به کار دولت دوازدهم استفاده از توان داخلی، توجه به انرژی‌های تجدید پذیر، لزوم کاهش مصرف و ورود به مفهوم مدیریت تقاضا و هدایت صنایع به سمت نوسازی مبتنی بر کاهش مصرف انرژی بیش از پیش مورد توجه سیاستگذاران صنعت برق کشور در وزارت نیرو قرار گرفته و عرصه جدیدی را برای حضور پررنگ تر بخش خصوصی فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: از این رو هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در شرایط جدید کشور که لزوم اتکا به توان و تولید داخلی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، می‌تواند نقطه آغازی دوباره در دستیابی به اهداف راهبردی صنعت برق از سوی بخش خصوصی باشد؛ اهدافی از جمله افزایش راندمان نیروگاه‌ها، افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌برداری بیشتر از مدیریت تقاضا در بین مصرف کنندکان بخش‌های گوناگون که مبتنی بر رویکرد جدید وزارت نیرو در مدیریت توامان عرضه و تقاضا است.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه عملکرد صنعت برق در سال‌های پس از پیروزی انقلاب جزو بزرگترین افتخارات جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، عنوان کرد: در حال حاضر کشور ما از نظر ظرفیت نصب شده رتبه چهاردهم دنیا و در بین کشورهای منطقه نیز رتبه نخست را در این عرصه به خود اختصاص داده است. برقدار شدن 100 درصدی روستاهای بالای بیست خانوار کشور و همچنین افزایش تولید انرژی کشور به بیش از 290 میلیون کیلووات ساعت نیز بخش دیگری از افتخارات این صنعت بوده است.
ببران تاکید کرد: در این بین نباید از این مسئله مهم غافل شویم که دستاوردهای صنعت برق کشور بدون حضور، سرمایه گذاری و تلاش بخش خصوصی دست یافتنی نبود و سهم بزرگی از پیشرفت‌ها در این عرصه مرهون متخصصان و فعالان این بخش از اقتصاد کشور در صنعت برق است .امیدواریم که این نمایشگاه‌ علاوه بر اینکه به توسعه و پیشرفت صنعت برق کمک می‌کند بتواند مشکلات و چالش‌های بخش خصوصی را برای مشارکت با این صنعت مطرح و زمینه‌های لازم را برای برطرف کردن آن‌ها فراهم کند.
گفتنی است: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران طی بازه زمانی یازدهم لغایت 14 آبان‌ماه سال جاری از ساعت 9 الی 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

کلید واژه :

نمایشگاه

،

نمایشگاه برق

،

ببران

،

صدیقه ببران

،

اردکانیان

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

مصوبه افزایش ۷ درصدی قیمت آب و برق ابلاغ شد/اعمال نرخ جدید از اول اردبیهشت

آب شهر جویبار از شب گذشته قطع است / مجتمع آبرسانی کیاکلا زیر آب رفته است

حساب های صنعت برق مسدود شد / بحران مالی در واپسین روز کاری 97

همکاری بین شرکت مدیریت تولید برق بیستون و دانشگاه رازی کرمانشاه

انتقاد تند اردکانیان از تعرفه های غیرموجه آب و برق

انتخاب مديرعامل شركت توزيع نيروي برق خوزستان از طریق فراخوان

بيشترين سهم توليد نيروگاهي در اختیار سیکل ترکیبی ها

بازگشت دوره صد ساله به محدوده کرخه / خطوط لوله نفت و گاز ، بحران نهفته خوزستان

طوفان برق 4 شهرستان خراسان‌جنوبی را قطع کرد

اردکانیان : 27 واحد نیروگاه برق درکشور وارد مدار تولید شد

برنامه ریزی برای کنترل فرکانس شبکه برق / افزایش راندمان نیروگاه ها به 38.5 درصد

امسال 105 میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان تولید شد

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

تالابی که 5 ماه در سال آب آن صورتی است

وضعیت آب در مازندران بحرانی است

شرکت نیروی برق کرمان رتبه دوم اتصال نیروگاه خورشیدی را کسب کرد

بهره برداری از 2 نیروگاه خورشیدی در بوشهر آغاز شد

تداوم 2 دهه خشکسالی در خراسان جنوبی

باید درباره خرابکاری در شبکه برق از «گوایدو» تحقیق شود

آب سد مهاباد چه زمان رهاسازی می شود؟

توصیه بازوی پژوهشی مجلس به دولت درباره تغییر ساعت در ابتدای سال

رایگان شدن پول آب، برق و گاز مساجد به قیمت رشد نقدینگی و افزایش تورم !

مسئله زاینده رود با وجود بارش های امسال حل نشود، کار را باید تمام شده فرض کرد / برق آبی‌ها بلای جان کارون !

برخورد سیاسی دولت و مجلس با صنعت برق / بروز مشکلات دومینویی و خاموشی های تابستانه

قطع آب شرب هشت هزار خانوار در آستارا به مدت 5 ساعت

تصویب بخش های برقی بودجه با کمترین میزان تغییر در مجلس

تداوم تولید پایدار نیروگاه شهید مفتح در 3 ماهه چهارم سال

دستگاه ايراني تست رله، معتبرترين برند خارجي را پشت سر گذاشت

آخرين وضعيت صادرات برق ايران به كشور عراق

آب شهر دهدشت روز چهارشنبه قطع می شود

دلیل مهاجرت روستاییان این است که درآمد ندارند/ محور درآمد روستاییان آب است

عملیات انتقال آب ارس به دشت های مرند تسریع شود

تحقیق برای جلوگیری از تبخیر آب دریاچه ارومیه ادامه دارد

طرح های آبخیزداری هرمزگان از محل صندوق توسعه ملی تکمیل شد

نوبخت و اردکانیان به خراسان جنوبی سفر می کنند