کد خبر : ۷۲۴۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حضور بیش از 60 شرکت خارجی؛

گردهمایی بزرگ شرکتهای خصوصی برق در تهران آغاز شد

با وجود تحریم‌ها و فشارهای دولت آمریکا به کشورها و شرکت‌های بین‌المللی، حدود 68 شرکت خارجی نیز از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کره جنوبی و آمریکا نیز در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق حضور دارند.

گردهمایی بزرگ شرکتهای خصوصی برق در تهران آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های آب و برق با اشاره به برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، گفت: با وجود تحریم‌ها حدود 68 شرکت خارجی از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، چین و آمریکا در این رویداد بین‌المللی حضور دارند.

"صدیقه ببران، با اشاره اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران برگزار می شود، گفت: این رویداد بین‌المللی از امروز جمعه، یازدهم آبان‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران کار خود را آغاز می‌کند و تا 14 آبان‌ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به حضور 415 شرکت داخلی فعال صنعت برق در این رویداد بین‌المللی به‌رغم وجود تنگناهای اقتصادی، گفت: با وجود تحریم‌ها و فشارهای دولت آمریکا به کشورها و شرکت‌های بین‌المللی، حدود 68 شرکت خارجی نیز از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو در صنعت برق از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، چین، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کره جنوبی و آمریکا نیز در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق حضور دارند.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه این رویداد بین‌المللی در فضایی به وسعت 39 هزار مترمربع برگزار می شود، ادامه داد: در این نمایشگاه کارفرماها، مشاوران و پیمانکاران این عرصه حضور خواهند داشت و شرکت‌های تولیدکننده مرتبط با بخش روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق و خطوط انتقال محصولات خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.
ببران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه بخش مهمی از تولیدات حوزه انرژی‌های نو به نمایش گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: در نمایشگاه امسال استقبال پررنگ و بی‌سابقه شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوپا، استقبال پرشور نشریات تخصصی و سایت‌های معتبر جهت حضور در نمایشگاه و درخواست‌های متعدد شرکت‌ها برای برپایی نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی فرصتی مغتنمی است برای فعالان بخش خصوصی که ضمن آشنایی با آخرین فناوری‌های این حوزه روندی هم افزا را در رسیدن به اهداف صنعت برق کشور دنبال کرده و نقشه راه مبتنی بر دستیابی به این اهداف را مد نظر قرار داده و در راستای تحقق آن بکوشند.
رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های آب و برق یادآور شد: در سال‌های اخیر و به ویژه از آغاز به کار دولت دوازدهم استفاده از توان داخلی، توجه به انرژی‌های تجدید پذیر، لزوم کاهش مصرف و ورود به مفهوم مدیریت تقاضا و هدایت صنایع به سمت نوسازی مبتنی بر کاهش مصرف انرژی بیش از پیش مورد توجه سیاستگذاران صنعت برق کشور در وزارت نیرو قرار گرفته و عرصه جدیدی را برای حضور پررنگ تر بخش خصوصی فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: از این رو هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در شرایط جدید کشور که لزوم اتکا به توان و تولید داخلی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، می‌تواند نقطه آغازی دوباره در دستیابی به اهداف راهبردی صنعت برق از سوی بخش خصوصی باشد؛ اهدافی از جمله افزایش راندمان نیروگاه‌ها، افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌برداری بیشتر از مدیریت تقاضا در بین مصرف کنندکان بخش‌های گوناگون که مبتنی بر رویکرد جدید وزارت نیرو در مدیریت توامان عرضه و تقاضا است.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه عملکرد صنعت برق در سال‌های پس از پیروزی انقلاب جزو بزرگترین افتخارات جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، عنوان کرد: در حال حاضر کشور ما از نظر ظرفیت نصب شده رتبه چهاردهم دنیا و در بین کشورهای منطقه نیز رتبه نخست را در این عرصه به خود اختصاص داده است. برقدار شدن 100 درصدی روستاهای بالای بیست خانوار کشور و همچنین افزایش تولید انرژی کشور به بیش از 290 میلیون کیلووات ساعت نیز بخش دیگری از افتخارات این صنعت بوده است.
ببران تاکید کرد: در این بین نباید از این مسئله مهم غافل شویم که دستاوردهای صنعت برق کشور بدون حضور، سرمایه گذاری و تلاش بخش خصوصی دست یافتنی نبود و سهم بزرگی از پیشرفت‌ها در این عرصه مرهون متخصصان و فعالان این بخش از اقتصاد کشور در صنعت برق است .امیدواریم که این نمایشگاه‌ علاوه بر اینکه به توسعه و پیشرفت صنعت برق کمک می‌کند بتواند مشکلات و چالش‌های بخش خصوصی را برای مشارکت با این صنعت مطرح و زمینه‌های لازم را برای برطرف کردن آن‌ها فراهم کند.
گفتنی است: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران طی بازه زمانی یازدهم لغایت 14 آبان‌ماه سال جاری از ساعت 9 الی 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

کلید واژه :

نمایشگاه

،

نمایشگاه برق

،

ببران

،

صدیقه ببران

،

اردکانیان

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

بودجه وزارت نیرو در سال 98 چگونه خواهدبود؟

چالش گلستان در استفاده آب شرب برای مصارف غیرشرب

چگونگی تامین مالی صنعت انرژی در شرایط تحریم

فرونشست زخمی عمیق بر دل زمین /سرانه مصرف آب اصلاح شود

قیمت برق باید در بورس انرژی تعیین شود /حجم معاملات برق مطلوب نیست

77 سال سد سازی در ایران

هر کردستانی روزانه 180 لیتر آب مصرف می کند

اینفوگرافی مناطق درگیر تنش آبی تا 2040

تغییرات جدید در مجموعه توانیر

مقصر تاخیر در اجرای قانون رایگان شدن برق مدارس دولتی کیست؟

تنش های آبی ممکن است به نارضایتی منجر شود / راهکارهای مقابله با تنش آبی در کشور

11 پروژه آب و برق در استان گلستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

اعتراض دوباره کارشناسان به انتقال آب خزر / کشور با انتقال آب عمان بیمه می شود

تنها راهکار پایداری منابع آب شرب در قم

سمنان،‌تهدید خفته در فلات مرکزی ایران

خطر وابستگی شدید شبکه های آب به برق در هنگام وقوع زلزله

خطرات انحراف معیار بودجه از اهداف بخش آب

چالش های وزارت نیرو و توانیر برای اصلاح اقتصاد برق در بخش توزیع

چگونگی راه اندازی کارت انرژی

فعالیت ۱۵۵ نیروگاه خانگی خورشیدی در خراسان جنوبی

انتقاد نماینده اصفهان از مماشات وزارت نیرو درباره زاینده رود

گازهای همراه نفت برای تبدیل به برق باید رایگان در اختیار بخش خصوصی قرار گیرند

مشخصات فنی کنتورهای هوشمند ویژه چاه های کشاورزی اعلام شد

تابستان 98 بازهم خاموشی برق خواهیم داشت؟

آب رسانی به 54 روستای شفت آماده تجهیز کارگاه

گام های آخر احیای دریاچه ارومیه برداشته می شود

وام 100 میلیون دلاری بانک جهانی به پاکستان برای تولید برق خورشیدی

قطع آب 10 روستا به دلیل طغیان رودخانه / خط لوله تعمیر شد

باید بپذیریم که تاکنون به نحو مناسب به مدیریت مصرف آب نپرداخته ایم

تبیین نابسامانی‌ در اقتصاد صنعت برق نیازمند تحلیل جریان مالی برق در بودجه وزارت نیرو است

خروج یک واحد نیروگاهی از مدار تولید

23 انتصاب در 21 شرکت آبفا کشور در طول 4 ماه !

پل تلفریک چیست؟

عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی میل نادر در سیستان و بلوچستان آغاز شد

ظرفیت مخازن آب شهری خراسان شمالی بیش از 4 هزار درصد رشد کرد