کد خبر : ۷۲۴۸۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل کارگروه تأمین منابع مالی طرح انتقال آب خزر در سمنان

سمنانی ها همه توان خود را برای انتقال آب خزر به کار می گیرند

استاندار سمنان به طرح انتقال آب خزر اشاره کرد و گفت: طرح مطالعه و اجرایی شدن طرح انتقال آب خزر در مجلس تصویب شده اما اجرای آن از منابع غیر دولتی است که بخش خصوصی باید به صورت جدی وارد کار شود.

سمنانی ها همه توان خود را برای انتقال آب خزر به کار می گیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز،  علیرضا آشناگر در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی این استان به طرح انتقال آب خزر اشاره کرد و از تشکیل کارگروهی برای تعریف مدل های تأمین منابع مالی طرح انتقال آب خزر خبر داد و گفت: صنایع استان نیز به این طرح ورود و توان خود را بر اساس مدل ها ارزیابی کرده و نوع همکاری و ورود خود برای مشارکت و خرید آب مورد نیاز را اعلام کنند.

وی افزود: باید همه توان خود را برای اجرایی شدن این طرح به کار گیریم.

آشناگر اظهار کرد: در حوزه اقتصادی که در حالت شرایط جنگی است باید آرایش جنگی به خود بگیریم. ما با یک جنگ اقتصادی تمام عیار روبرو هستیم و این تقابل اقتصادی غیرقابل انکار است.

رئیس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه دشمن در حوزه اقتصادی آرایش جنگی گرفته تصریح کرد: با وجود آرایش جنگی دشمن در حوزه های اقتصادی، متأسفانه آرایش ما هنوز آرایش جنگی نیست و نیاز است تا در تمامی شرایط حالت جنگی به خود بگیریم.

آشناگر با اذعان به اینکه هنوز برخی مدیران و واحدهای تولیدی ما درک درستی را از شرایط اقتصادی کشور پیدا نکردند، بر ضرورت اصلاح برخی قوانین متناسب با شرایط جنگ اقتصادی امروز تاکید کرد و ادامه داد: دولت و مراکز تصمیم گیر که خط و مشی های نظام را تعیین می کنند، باید با اصلاح برخی رویه ها به صورت جدی به بحث اصلاح قوانین و انطباق آنها با شرایط جنگ اقتصادی ورود کنند.

وی از شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان به عنوان یک شورای فعال و کارآمد نام برد و گفت: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان تاکنون پیشنهادات اصلاحی را به مراکز ذی ربط ارائه داده که برخی از این پیشنهادات منجر به اصلاح مقررات نیز شده است.

استاندار سمنان با اشاره به ارجاع برخی از پیشنهادات اصلاحی شورای گفتگوی استان به قانون از سوی وزارخانه ها و دستگاه های ذی ربط افزود: با ارجاع دادن پیشنهادات به قانون مشکلی حل نخواهد شد، قوانین باید اصلاح و متناسب با شرایط جنگی فعلی تنظیم و تدوین شوند.

وی با اشاره به پیشنهادات مؤثر شورای گفتگوی استان در خصوص اصلاح برخی قوانین گفت: کارگروه رفع موانع تولید استان نیز از این ظرفیت قانونی برخوردار است که مقررات دست و پاگیر در آن بررسی و برای اصلاح به مسؤولان ارشد ارائه شود.

وی بر ضرورت تفویض اختیار بیشتر به استان ها تاکید و تصریح کرد: وزیران ما باید بپذیرند که واگذاری اختیارات اگر انجام نشده و کارها به صورت متمرکز انجام شود. با تراکم اقدامات توان مدیدیتی آنها کاهش پیدا می کند.

استاندار با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در شرایط خاص فعلی باید به شکلی عمل کنند که کارها روان تر عمل شود اضافه کرد: مچ گیری مشکلی را حل نمی کند و برای شرایط سخت و دور زدن تحریم ها، خلاقیت هایی نیاز است که باید بستر آن ایجاد شود.

آشناگر یادآوری کرد: در این شرایط که برخی پیشنهادات از سوی استان ارسال شده، شماری از مدیران و وزرا ما را به قوانین موجود فعلی ارجاع می دهند که نیاز است تا این رویه بازنگری و اصلاح شود، این در حالی است که وقتی شرایط بر اقتصاد یک کشور سخت می شود، دولت باید ورود جدی کرده و از منابع استفاده و فضای اقتصادی کشور را کنترل کند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی ما در حال تجربه شرایط سختی هستند اظهار امیدواری کرد: فعالان صنعتی با همکاری و تلاش مدیران از این گردنه نیز با اقتدار عبور کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه امکان افزایش تحریم ها وجود دارد اضافه کرد: در گذشته صنعت نفت مورد هدف تحریم های ظالمانه بود اما اخیراً این تحریم ها به بخش فلزات نیز رسیده و ممکن است بخش های دیگری نیز با تحریم مواجه شوند.

وی با بیان اینکه فرد قلدری در آمریکا به قدرت رسیده است که به هیچ یک از تعهدات و پیمان های بین المللی مقید نیست گفت: رئیس جمهور امریکا قصد دارد تا با قلدری، اراده خود را به دیگر کشورها تحمیل کند.

آشناگر با بیان اینکه آمریکا می کوشد شرایط را برای ما سخت تر کند تا مردم از حمایت و همراهی دولت دست بکشند خاطرنشان کرد: پشت سر این تحریم های ظالمانه و در کنار آن یک تبلیغ پر حجم در قالب یک عملیات روانی دقیق و گسترده و پرحجم نیز در کار است. همه ما باید در این شرایط با همکاری و همراهی با یکدیگر و با یک احساس مسئولیت همگانی، تصمیمات کاربردی تری اتخاذ و اجرایی کنیم.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه رونق تولید موانعی دارد، افزود: باید این موانع به طور جدی واکاوی و تجزیه تحلیل شده و راهکارهای کاربردی برای مواجه با آن اتخاذ کنیم، ضمن اینکه با توجه به اینکه دشمنان نیز با سرعت زیاد نسبت به تغییرات و اعمال تحریم ها اقدام می کنند، دولت و نظام نیز باید برای رفع موانع تولید، تمرکز جدی داشته باشند تا در برابر مشکلات واکنش سریع از خود نشان دهد.

آشناگر با اشاره به اثرگذاری جلسات شورای گفتگو، با استقبال از نقد دولت و مدیران در این جلسات افزود: دستور کارها در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، باید کیفی و مباحث کاربردی باشد، ضمن اینکه بیان سخنان توصیفی در جلسات کابردی اصلاً مناسب و به مصلحت نیست.

وی با بیان اینکه خروجی و ماحصل این جلسات باید رفع موانع تولید و مشکلات کارخانه های باشد گفت: خوشبختانه حضور نمایندگان در این جلسات نیز ظرفیت خوبی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی از تلاش برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان خبر داد و گفت: در مقطعی نشست هایی با واحدهای بالای ۱۰۰۰ نفر اشتغال در استان که با مشکلات جدی تری روبرو بودند برگزار شد که باید این نشست ها استمرار بیابد.

آشناگر با بیان اینکه باید مشکلات و مسائلی که در سطح استان قابل حل است را برطرف و مابقی را به کشور منتقل کنیم افزود: در همین ارتباط ۴۰ مورد از مشکلات واحدهای تملیکی بانک ها در استان انجام شد، ضمن اینکه بررسی و حل مشکلات ۵۳ واحد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم با برطرف کردن مشکلات آنها، این واحدها هرچه زودتر به چرخه تولید و اقتصاد بازگردند.

وی ادامه داد: بانک ها باید رویه های دیگری برای وصول مطالبات خود در نظر بگیرند و در شرایط فعلی برای کمک به بخش تولید برخی اقدامات را عقب انداخته و یا اصلاح کنند.
انتهای پیام

کلید واژه :

سمنان

،

انتقال آب

،

انتقال آب خزر

،

انتقال آب به سمنان

،

سمنان به خزر

،

آرایش جنگی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تاسیسات شبکه برق خوزستان فرسوده است

تکمیل سد بش قارداش در اولویت نیست

مصرف برق در ایلام بالا رفت/ آغاز تغییر ساعت اداری / احتمال خاموشی در استان وجود دارد

قطع برق در بخش های مختلف قم مشکل ساز است

صادرات برق بە اقلیم کردستان عراق بصورت جدی دنبال شود

سدسازی راهکاری برای کنترل سیلاب در لرستان

سایه سنگین خشکسالی در کرمان

تحقق «رونق تولید» در سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی

سه روستای بی برق کردستان روشن شدند

آخرین خبرها از طرح شیرین سازی آب خلیج فارس در بوشهر

اصلاحیه اساسنامه شرکت های برق منطقه ای و مدیریت شبکه روی میز شورای نگهبان

امیدها برای احیای دریاچه ارومیه احیا شد

برق مورد نیاز صنایع پیشوا تامین می شود

خسارت 80 میلیون ریالی طوفان به تاسیسات برق پلدختر

علاقمندی کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت انرژی های تجدیدپذیر ایران

بهره برداری از سه سد با حضور رئیس جمهور آغاز می شود

ليست تأمين کنندگان تائيد صلاحيت شده تابلوهاي برق و پست‌هاي کمپکت + اسناد

روند کند توسعه پست های فشار قوی + سند

وزارت نیرو بالاخره دست به کار شد !

اتصال الکتریکی، چاشنی مشترک حریق در بازارهای ایران

بحران های آتی سیل برای کشور /حفظ اکوسیستم مقدم بر سدسازی

آخرین توصیه های معاون اردکانیان به مسئولان خوزستانی در آستانه پیک برق

تیرهای اداره برق در بستر رودخانه رباط کریم !

احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها تا آخر هفته

ضرورت ورود همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی به فاجعه کارون

احتمال تغییر روش بهره برداری از سدها

درآمد حاصل از فروش برق یک سال نیروگاه، برای بازپرداخت یک قسط هم کافی نیست !

تشنگی شهری در کنار بزرگترین سد خاورمیانه!

چند واحد تولیدی آب و برق و گاز ندارند؟

موافقت سازمان صنایع کوچک وزارت صنعت برای بکارگیری راهکارهای نوآورانه تامین آب

اجرای سیستم فاضلاب فعلا برای خود تهران مشکلی نداشته است، اما...

هزینه برق مصرفی 24 ساعته یک خانواده، پول یک باطری قلمی هم نمی شود !

فرماندار کلات: امکانات لجستیکی برای مقابله با سیل نداریم

سدی که حیات تالاب انزلی را تهدید می کند

ساعات کاری ادارت تغییر می کند