کد خبر : ۷۲۴۸۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل کارگروه تأمین منابع مالی طرح انتقال آب خزر در سمنان

سمنانی ها همه توان خود را برای انتقال آب خزر به کار می گیرند

استاندار سمنان به طرح انتقال آب خزر اشاره کرد و گفت: طرح مطالعه و اجرایی شدن طرح انتقال آب خزر در مجلس تصویب شده اما اجرای آن از منابع غیر دولتی است که بخش خصوصی باید به صورت جدی وارد کار شود.

سمنانی ها همه توان خود را برای انتقال آب خزر به کار می گیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز،  علیرضا آشناگر در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی این استان به طرح انتقال آب خزر اشاره کرد و از تشکیل کارگروهی برای تعریف مدل های تأمین منابع مالی طرح انتقال آب خزر خبر داد و گفت: صنایع استان نیز به این طرح ورود و توان خود را بر اساس مدل ها ارزیابی کرده و نوع همکاری و ورود خود برای مشارکت و خرید آب مورد نیاز را اعلام کنند.

وی افزود: باید همه توان خود را برای اجرایی شدن این طرح به کار گیریم.

آشناگر اظهار کرد: در حوزه اقتصادی که در حالت شرایط جنگی است باید آرایش جنگی به خود بگیریم. ما با یک جنگ اقتصادی تمام عیار روبرو هستیم و این تقابل اقتصادی غیرقابل انکار است.

رئیس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه دشمن در حوزه اقتصادی آرایش جنگی گرفته تصریح کرد: با وجود آرایش جنگی دشمن در حوزه های اقتصادی، متأسفانه آرایش ما هنوز آرایش جنگی نیست و نیاز است تا در تمامی شرایط حالت جنگی به خود بگیریم.

آشناگر با اذعان به اینکه هنوز برخی مدیران و واحدهای تولیدی ما درک درستی را از شرایط اقتصادی کشور پیدا نکردند، بر ضرورت اصلاح برخی قوانین متناسب با شرایط جنگ اقتصادی امروز تاکید کرد و ادامه داد: دولت و مراکز تصمیم گیر که خط و مشی های نظام را تعیین می کنند، باید با اصلاح برخی رویه ها به صورت جدی به بحث اصلاح قوانین و انطباق آنها با شرایط جنگ اقتصادی ورود کنند.

وی از شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان به عنوان یک شورای فعال و کارآمد نام برد و گفت: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت استان تاکنون پیشنهادات اصلاحی را به مراکز ذی ربط ارائه داده که برخی از این پیشنهادات منجر به اصلاح مقررات نیز شده است.

استاندار سمنان با اشاره به ارجاع برخی از پیشنهادات اصلاحی شورای گفتگوی استان به قانون از سوی وزارخانه ها و دستگاه های ذی ربط افزود: با ارجاع دادن پیشنهادات به قانون مشکلی حل نخواهد شد، قوانین باید اصلاح و متناسب با شرایط جنگی فعلی تنظیم و تدوین شوند.

وی با اشاره به پیشنهادات مؤثر شورای گفتگوی استان در خصوص اصلاح برخی قوانین گفت: کارگروه رفع موانع تولید استان نیز از این ظرفیت قانونی برخوردار است که مقررات دست و پاگیر در آن بررسی و برای اصلاح به مسؤولان ارشد ارائه شود.

وی بر ضرورت تفویض اختیار بیشتر به استان ها تاکید و تصریح کرد: وزیران ما باید بپذیرند که واگذاری اختیارات اگر انجام نشده و کارها به صورت متمرکز انجام شود. با تراکم اقدامات توان مدیدیتی آنها کاهش پیدا می کند.

استاندار با بیان اینکه دستگاه های نظارتی در شرایط خاص فعلی باید به شکلی عمل کنند که کارها روان تر عمل شود اضافه کرد: مچ گیری مشکلی را حل نمی کند و برای شرایط سخت و دور زدن تحریم ها، خلاقیت هایی نیاز است که باید بستر آن ایجاد شود.

آشناگر یادآوری کرد: در این شرایط که برخی پیشنهادات از سوی استان ارسال شده، شماری از مدیران و وزرا ما را به قوانین موجود فعلی ارجاع می دهند که نیاز است تا این رویه بازنگری و اصلاح شود، این در حالی است که وقتی شرایط بر اقتصاد یک کشور سخت می شود، دولت باید ورود جدی کرده و از منابع استفاده و فضای اقتصادی کشور را کنترل کند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی ما در حال تجربه شرایط سختی هستند اظهار امیدواری کرد: فعالان صنعتی با همکاری و تلاش مدیران از این گردنه نیز با اقتدار عبور کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه امکان افزایش تحریم ها وجود دارد اضافه کرد: در گذشته صنعت نفت مورد هدف تحریم های ظالمانه بود اما اخیراً این تحریم ها به بخش فلزات نیز رسیده و ممکن است بخش های دیگری نیز با تحریم مواجه شوند.

وی با بیان اینکه فرد قلدری در آمریکا به قدرت رسیده است که به هیچ یک از تعهدات و پیمان های بین المللی مقید نیست گفت: رئیس جمهور امریکا قصد دارد تا با قلدری، اراده خود را به دیگر کشورها تحمیل کند.

آشناگر با بیان اینکه آمریکا می کوشد شرایط را برای ما سخت تر کند تا مردم از حمایت و همراهی دولت دست بکشند خاطرنشان کرد: پشت سر این تحریم های ظالمانه و در کنار آن یک تبلیغ پر حجم در قالب یک عملیات روانی دقیق و گسترده و پرحجم نیز در کار است. همه ما باید در این شرایط با همکاری و همراهی با یکدیگر و با یک احساس مسئولیت همگانی، تصمیمات کاربردی تری اتخاذ و اجرایی کنیم.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه رونق تولید موانعی دارد، افزود: باید این موانع به طور جدی واکاوی و تجزیه تحلیل شده و راهکارهای کاربردی برای مواجه با آن اتخاذ کنیم، ضمن اینکه با توجه به اینکه دشمنان نیز با سرعت زیاد نسبت به تغییرات و اعمال تحریم ها اقدام می کنند، دولت و نظام نیز باید برای رفع موانع تولید، تمرکز جدی داشته باشند تا در برابر مشکلات واکنش سریع از خود نشان دهد.

آشناگر با اشاره به اثرگذاری جلسات شورای گفتگو، با استقبال از نقد دولت و مدیران در این جلسات افزود: دستور کارها در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، باید کیفی و مباحث کاربردی باشد، ضمن اینکه بیان سخنان توصیفی در جلسات کابردی اصلاً مناسب و به مصلحت نیست.

وی با بیان اینکه خروجی و ماحصل این جلسات باید رفع موانع تولید و مشکلات کارخانه های باشد گفت: خوشبختانه حضور نمایندگان در این جلسات نیز ظرفیت خوبی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی از تلاش برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان خبر داد و گفت: در مقطعی نشست هایی با واحدهای بالای ۱۰۰۰ نفر اشتغال در استان که با مشکلات جدی تری روبرو بودند برگزار شد که باید این نشست ها استمرار بیابد.

آشناگر با بیان اینکه باید مشکلات و مسائلی که در سطح استان قابل حل است را برطرف و مابقی را به کشور منتقل کنیم افزود: در همین ارتباط ۴۰ مورد از مشکلات واحدهای تملیکی بانک ها در استان انجام شد، ضمن اینکه بررسی و حل مشکلات ۵۳ واحد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم با برطرف کردن مشکلات آنها، این واحدها هرچه زودتر به چرخه تولید و اقتصاد بازگردند.

وی ادامه داد: بانک ها باید رویه های دیگری برای وصول مطالبات خود در نظر بگیرند و در شرایط فعلی برای کمک به بخش تولید برخی اقدامات را عقب انداخته و یا اصلاح کنند.
انتهای پیام

کلید واژه :

سمنان

،

انتقال آب

،

انتقال آب خزر

،

انتقال آب به سمنان

،

سمنان به خزر

،

آرایش جنگی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تعویض 27 کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب در روستاهای کاشمر

یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امکان تبادل برق را فراهم می‌کند

ایران و افغانستان تفاهم‌نامه همکاری برقی امضا کردند/ مدیرعامل توانیر: قرارداد صادرات برق به افغانستان تمدید شد

اجرای 39 پروژه تامین برق در شهرستان خرمدره زنجان

خطر فرونشست در دشت‌های تهران

حاکمیت بخش انرژی، نیازمند بازتعریف سیاست گذاری ها

استخراج بیت کوین

بیانیه پایانی نخستین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت آب و برق/ معرفی برگزیدگان جشنواره

نظام‌نامه انتصابات صنعت آب و برق به زودی ابلاغ خواهد شد/ نیازمند بازبینی عمیق ارتباط با مردم هستیم/ استمرار یک مسئولیت در شرایط بی‌انگیزگی خیانت است

دلار نیمایی مبنای محاسبه نرخ برق ماینرها می شود

دستور رهبر انقلاب برای حل معضل آب و فاضلاب اهواز

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

دعوت وزیر برق افغانستان از بخش خصوصی ایران

حیات زمین مکنده‌ دارد!

بخش خصوصی از فرصت اشتغال در صنعت برق افغانستان استفاده کند

مذاکره با وزارت نیرو برای احداث تصفیه‌خانه‌های محلی در تهران

حذف قبض کاغذی در پنج استان/ حذف قبوض تهرانی‌ها تا ۱۵ شهریور

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب اهواز منصوب شد

تامین برق روستاهای سخت‌گذر استان کردستان از طریق انرژی خورشیدی

پیک تابستان 98 را بدون خاموشی سپری کردیم/ رکورد صادرات، تولید و صرفه‌جویی در مصرف برق شکسته شد

مدیریت رفتار مشترکان، راهبرد وزارت نیرو در دوره جدید/ هدف‌گذاری جشنواره برای ارتقای کارکرد روابط عمومی‌های صنعت آب و برق

همایش سراسری روابط عمومی های وزارت نیرو آغاز به کار کرد/ تجلیل از روابط عمومی های برتر صنعت آب و برق

استقبال کشاورزان هرمزگان از آب شیرین‌کن به‌دلیل افت کیفیت آب دشت‌ها

حتی یک روستا در شهرستان رشت آب شرب سالم ندارد

ایران و افغانستان برای احداث خط انتقال برق زرنج به توافق رسیدند

۵۷ درصد مشترکان آب سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند

هوشیار باشید! بحران آب همچنان ادامه دارد

صحنه‌های تلخ قطعی آب در اهواز

5300 حلقه چاه غیرمجاز در استان گلستان تعیین تکلیف شد

همایش سراسری روابط عمومی‌های وزارت نیرو فردا برگزار می‌شود/ برپایی نخستین جشنواره ارزیابی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق

95 درصد پتانسیل آب‌ زیرزمینی کشور در دشت‌های ممنوعه است/ تعداد دشت‌های ممنوعه همچنان در حال افزایش است

راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی خاموشی در برق تبریز

65 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمان افزوده شد

امضای تفاهم‌نامه ترویج فرهنگ مصرف بین استانداری و شرکت‌های آب و برق تهران

ایران خطوط برق افغانستان را توسعه می‌دهد