کد خبر : ۷۲۴۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشنگی شهری در کنار بزرگترین سد خاورمیانه!

با نشستن هلی کوپتر وزیر نیرو در ایذه و ساز و دهل به راه افتاده با رقص و پایکوبی به جریان افتاده توسط تیم تبلیغاتی نماینده نشان از یک پیروزی بزرگ و حصول نتیجه ای دست نیافتنی داشت و منتقدان جریانات تبلیغاتی شهرستان هم با وجود نیم نگاهی به مشکلات اقتصادی، تحریم ها و حرکت مشابه گذشته در این حوزه، از تحقق یافتن احتمالی آن خوشحال بودند.

تشنگی شهری در کنار بزرگترین سد خاورمیانه!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز،با وجود بی آب شهرستان ایذه در کنار بزرگترین سد خاورمیانه، کاندیداها و نمایندگان مجلس در ادوار اخیر با استفاده از این موقعیت و دادن وعده اقدام به تبلیغات برای خود می کنند و این در حالی است که این پروژه تاکنون 2 بار در 10 سال اخیر کلنگ زنی شده است.

  چند ماه پیش بود که به یکباره مرزهای جغرافیایی منتهی به حوزه انتخابیه ایذه و باغملک زیر بنر رفت و بنررباران به حدی شد که هیچ جای خالی در بیلبوردها و فضای شهری و جاده ای ایذه و باغملک برای تبلیغی به جز انتقال آب به دشت های ایذه و باغملک وجود نداشت.

با نشستن هلی کوپتر وزیر نیرو در ایذه و ساز و دهل به راه افتاده با رقص و پایکوبی به جریان افتاده توسط تیم تبلیغاتی نماینده نشان از یک پیروزی بزرگ و حصول نتیجه ای دست نیافتنی داشت و منتقدان جریانات تبلیغاتی شهرستان هم با وجود نیم نگاهی به مشکلات اقتصادی، تحریم ها و حرکت مشابه گذشته در این حوزه، از تحقق یافتن احتمالی آن خوشحال بودند.

دیری نپایید که خبری از تحقق وعده ها نشد و گویا تمام این بنرها برای بخش دوم متن رنگ تحقق گرفت و پروژه نیمه کاره فاضلاب آن هم برای ایجاد موج جدید و زخم کاری بر تکه ای از آسفالت بیکران شهر به کار گرفته شد، پروژه ای که چند باره کاری در آن باعث شده است که حتی دیگر جراتی برای مانور و تبلیغات و نصب بنر به جای نگذارد.

با وجود جلسه سال گذشته ستاد بحران استان خوزستان با محوریت مشکل آب ایذه در فرمانداری این شهرستان مبنی بر تامین ضربتی آب از دریاچه سد کارون ۳ با استفاده از ایجاد یک انشعاب آن هم تحویل به مدت یکسال (تا اوایل تابستان امسال)، دیگر خبری از این مورد نشد و شاید هم این مساله تحت تاثیر بنرهای تبلیغاتی انتقال آب و کلنگ زنی صورت گرفته برای بار دوم در طول ۳ دولت، تحقق نیافت.

این تشنگی در کنار دریاچه ای عظیم و مطرح در خاور میانه در حالی به لب های مردم این دیار رسید که به جای آب، تمام نگاه ها و حواس ها به تغییرات هفتگی و روزانه مدیران در سطح ایذه و باغملک معطوف شد و پروژه تامین آب این منطقه تا حد زیادی در این تغییرات اتوبوسی و بارش سیل آسای باران کم رنگ شود، اما مصاحبه روزهای اخیر به نقل از مدیرکل بحران استانداری پرده از عدم تحقق ماجرای آب در ایذه برداشت تا بار دیگر مانورهای تبلیغاتی از یک نماینده به نماینده دیگر و یک معاون اول به وزیر دیگر در دولت های مختلف واگذار شود.

 این در حالی است که قطعیت و جدیت طرح تنها در بنرهای تبلیغاتی نصب شده در شهرستان نمایان بود و چنین جدیتی حتی در سخنان وزیر مربوطه وجود نداشت! و پیام های تقدیر و تشکر به محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که بنر اسکرین شات آن در خیابان های شهر تناقض میان رفتارها و کردارها را برای آن کسانی که به دنبال این جریان بودند کمی آشکار می کرد که آیا دولت عزم جدی برای تحقق تامین آب در ایذه را دارد یا تبلیغات چی ها از درون برای این مطالبه یک جریان راه اندازی کرده اند؟!

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در گفت و گوی رسانه ای هفته گذشته خود از عدم ورود شرکت چینی به طرح فاینانس مربوط تامین آب دشت های شمال شرق استان خوزستان و ایجاد مشکل برای تحقق این پروژه سخن گفت.

تامین آب مایحتاج شهر ایذه از طریق حفر چاه به مانند گذشته تنها راه باقی مانده است که حاجی زاده به آن اشاره داشت و بر این تاکید کرد که دولت به دنبال سرمایه گذار داخلی خواهد بود.

حال که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود قطعیت اجرای طرح انتقال آب دریاچه سد کارون ۳ در کنار دست این شهر به دشت ایذه تا حد زیادی سخت شده است، باید دید وعده و تحقق شعارهایی مانند ساخت فرودگاه، ساخت بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی، احداث پتروشیمی، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه ایذه بر پایه شایسته سالاری و... تا چه حد می تواند التیامی بر درد وعده های انتخاباتی کاندیداها و نماینده فعلی و گذشته گان باشد.

آیا به جز انجام اشتغال رابطه ای در ادارات مختلف شهرستان، شعار اشتغال و حل بیکاری جوانان این منطقه بر اساس شایسته سالاری و عدالت استخدامی تحقق خواهد یافت یا در پایان این دوره نیز منافع شخصی بر تحقق وعده ها و مطالبه عمومی چیره خواهد شد.

با توجه به نزدیک بودن اسفندماه و حصول کارنامه شعار دهندگان موکل مردم، قضاوت در این موارد نمی تواند کاری دشوار و غیر قابل دست یابی به نظر برسد. با توجه به وارد شدن نمایندگان به فاز تبلیغاتی و استفاده از این موقعیت خود برای انجام تبلیغات زود هنگام باید دید نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس که از همان بدو آغاز کار خود با حضور در مناطق شهری و روستایی حوزه انتخابیه اش به گرفتن عکس ها و تبلیغات زودهنگام روی آورد در پایان با چه رزومه ای به دنبال حضور در رقابت انتخاباتی پایان امسال خواهد شد؟

 

منبع: فارس

کلید واژه :

ایذه

،

تبلیغات نمایندگان

،

انتخابات مجلس

،

مجلس

،

مجلس شورای اسلامی

،

انتخابات

،

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

دغدغه هایی که برای مالچ پاشی باید مورد توجه باشد

گرمترین روز سال را سپری می کنیم/ افزايش 1000مگاواتي مصرف برق در روز جاري

تقویت زیرساخت ها نقش موثری در تامین آب پایدار شهرهای استان دارد

جازموریان تنها یک قدم تا خشک شدن فاصله دارد

چهار هزار مگاوات برق در کشور کمبود داریم / برق کشاورزان گچساران 4 ساعت در روز قطع می شود

افتتاح ۵۹ پروژه آب و خاک در مازندران

علت بیابان زایی در استان یزد چیست؟

تصمیمی برای تغییر ساعات اداری در آذربایجان شرقی گرفته نشده است

چهارمحال و بختیاری برنامه ای برای خاموشی در فصل تابستان ندارد

آب شرب اصفهان باید بدون آنتی بیوتیک باشد

طرح بیابان زدایی شمال غرب استان البرز با جدیت اجرا شود

مقتدی صدر: ناتوانی دولت در اصلاح و بهبود وضعیت برق / برق مسؤولان را قطع کنید تا رنج مردم را بفهمند

تغییر ساعت کاری ادارات ۲۲ استان

سیستان و بلوچستان؛ استان قَنات خیز

احداث ۴۲۰۰ متر شبکه فشار متوسط برق در منطقه گردشگری «کهمان»

برخورداری 39 روستای کرمانشاه تا پایان سال جاری از نعمت آب آشامیدنی سالم

کمبود آب شرب در اصفهان

قدیمی ترین فناوری برای استحصال آب؛ رو به زوال

بیابان زایی عامل فروپاشی سرزمین

مبنای محاسبه قبض‌های برق تغییر کرد

در یک قدمی ابلاغ قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا هستیم

برنامه قطعی احتمالی برق اعلام شد

طرح های بیابان زدایی در خوزستان غیر علمی و زیان بار است

خسارت ۶۵ میلیاردی سیل به شبکه‎های برق پلدختر

افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در کرمانشاه !

مسائل زیست محیطی در پروژه آب شیرین کن بندرعباس جدی گرفته شود

مشکل آب بوشهر با تکمیل پروژه سد ارغون برای 15سال برطرف می شود

با بارندگی های اخیر مشکل آبی استان حل نشده

چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با فناوری به صفر می رسد

نظر پدر علم کویرشناسی درباره انتقال آب به سمنان

آب تخصیصی به شرب قم کمتر از مصرف شهر است

از تبلیغات زودهنگام یک نماینده برای انتخابات تا وعده آبی و برقی برای بهبهانی ها !

بررسی یک وعده اردکانیان به اپراتورها

تغییر ساعت کاری ادارات و دستگاه های دولتی قطعی شد

پاسخ جهاد کشاورزی اصفهان در خصوص ورود پساب آلوده شیلات به زاینده رود