کد خبر : ۷۲۴۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشنگی شهری در کنار بزرگترین سد خاورمیانه!

با نشستن هلی کوپتر وزیر نیرو در ایذه و ساز و دهل به راه افتاده با رقص و پایکوبی به جریان افتاده توسط تیم تبلیغاتی نماینده نشان از یک پیروزی بزرگ و حصول نتیجه ای دست نیافتنی داشت و منتقدان جریانات تبلیغاتی شهرستان هم با وجود نیم نگاهی به مشکلات اقتصادی، تحریم ها و حرکت مشابه گذشته در این حوزه، از تحقق یافتن احتمالی آن خوشحال بودند.

تشنگی شهری در کنار بزرگترین سد خاورمیانه!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز،با وجود بی آب شهرستان ایذه در کنار بزرگترین سد خاورمیانه، کاندیداها و نمایندگان مجلس در ادوار اخیر با استفاده از این موقعیت و دادن وعده اقدام به تبلیغات برای خود می کنند و این در حالی است که این پروژه تاکنون 2 بار در 10 سال اخیر کلنگ زنی شده است.

  چند ماه پیش بود که به یکباره مرزهای جغرافیایی منتهی به حوزه انتخابیه ایذه و باغملک زیر بنر رفت و بنررباران به حدی شد که هیچ جای خالی در بیلبوردها و فضای شهری و جاده ای ایذه و باغملک برای تبلیغی به جز انتقال آب به دشت های ایذه و باغملک وجود نداشت.

با نشستن هلی کوپتر وزیر نیرو در ایذه و ساز و دهل به راه افتاده با رقص و پایکوبی به جریان افتاده توسط تیم تبلیغاتی نماینده نشان از یک پیروزی بزرگ و حصول نتیجه ای دست نیافتنی داشت و منتقدان جریانات تبلیغاتی شهرستان هم با وجود نیم نگاهی به مشکلات اقتصادی، تحریم ها و حرکت مشابه گذشته در این حوزه، از تحقق یافتن احتمالی آن خوشحال بودند.

دیری نپایید که خبری از تحقق وعده ها نشد و گویا تمام این بنرها برای بخش دوم متن رنگ تحقق گرفت و پروژه نیمه کاره فاضلاب آن هم برای ایجاد موج جدید و زخم کاری بر تکه ای از آسفالت بیکران شهر به کار گرفته شد، پروژه ای که چند باره کاری در آن باعث شده است که حتی دیگر جراتی برای مانور و تبلیغات و نصب بنر به جای نگذارد.

با وجود جلسه سال گذشته ستاد بحران استان خوزستان با محوریت مشکل آب ایذه در فرمانداری این شهرستان مبنی بر تامین ضربتی آب از دریاچه سد کارون ۳ با استفاده از ایجاد یک انشعاب آن هم تحویل به مدت یکسال (تا اوایل تابستان امسال)، دیگر خبری از این مورد نشد و شاید هم این مساله تحت تاثیر بنرهای تبلیغاتی انتقال آب و کلنگ زنی صورت گرفته برای بار دوم در طول ۳ دولت، تحقق نیافت.

این تشنگی در کنار دریاچه ای عظیم و مطرح در خاور میانه در حالی به لب های مردم این دیار رسید که به جای آب، تمام نگاه ها و حواس ها به تغییرات هفتگی و روزانه مدیران در سطح ایذه و باغملک معطوف شد و پروژه تامین آب این منطقه تا حد زیادی در این تغییرات اتوبوسی و بارش سیل آسای باران کم رنگ شود، اما مصاحبه روزهای اخیر به نقل از مدیرکل بحران استانداری پرده از عدم تحقق ماجرای آب در ایذه برداشت تا بار دیگر مانورهای تبلیغاتی از یک نماینده به نماینده دیگر و یک معاون اول به وزیر دیگر در دولت های مختلف واگذار شود.

 این در حالی است که قطعیت و جدیت طرح تنها در بنرهای تبلیغاتی نصب شده در شهرستان نمایان بود و چنین جدیتی حتی در سخنان وزیر مربوطه وجود نداشت! و پیام های تقدیر و تشکر به محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که بنر اسکرین شات آن در خیابان های شهر تناقض میان رفتارها و کردارها را برای آن کسانی که به دنبال این جریان بودند کمی آشکار می کرد که آیا دولت عزم جدی برای تحقق تامین آب در ایذه را دارد یا تبلیغات چی ها از درون برای این مطالبه یک جریان راه اندازی کرده اند؟!

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در گفت و گوی رسانه ای هفته گذشته خود از عدم ورود شرکت چینی به طرح فاینانس مربوط تامین آب دشت های شمال شرق استان خوزستان و ایجاد مشکل برای تحقق این پروژه سخن گفت.

تامین آب مایحتاج شهر ایذه از طریق حفر چاه به مانند گذشته تنها راه باقی مانده است که حاجی زاده به آن اشاره داشت و بر این تاکید کرد که دولت به دنبال سرمایه گذار داخلی خواهد بود.

حال که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود قطعیت اجرای طرح انتقال آب دریاچه سد کارون ۳ در کنار دست این شهر به دشت ایذه تا حد زیادی سخت شده است، باید دید وعده و تحقق شعارهایی مانند ساخت فرودگاه، ساخت بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی، احداث پتروشیمی، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه ایذه بر پایه شایسته سالاری و... تا چه حد می تواند التیامی بر درد وعده های انتخاباتی کاندیداها و نماینده فعلی و گذشته گان باشد.

آیا به جز انجام اشتغال رابطه ای در ادارات مختلف شهرستان، شعار اشتغال و حل بیکاری جوانان این منطقه بر اساس شایسته سالاری و عدالت استخدامی تحقق خواهد یافت یا در پایان این دوره نیز منافع شخصی بر تحقق وعده ها و مطالبه عمومی چیره خواهد شد.

با توجه به نزدیک بودن اسفندماه و حصول کارنامه شعار دهندگان موکل مردم، قضاوت در این موارد نمی تواند کاری دشوار و غیر قابل دست یابی به نظر برسد. با توجه به وارد شدن نمایندگان به فاز تبلیغاتی و استفاده از این موقعیت خود برای انجام تبلیغات زود هنگام باید دید نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس که از همان بدو آغاز کار خود با حضور در مناطق شهری و روستایی حوزه انتخابیه اش به گرفتن عکس ها و تبلیغات زودهنگام روی آورد در پایان با چه رزومه ای به دنبال حضور در رقابت انتخاباتی پایان امسال خواهد شد؟

 

منبع: فارس

کلید واژه :

ایذه

،

تبلیغات نمایندگان

،

انتخابات مجلس

،

مجلس

،

مجلس شورای اسلامی

،

انتخابات

،

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

محققان دانشگاه امیرکبیر ربات هایی برای پاکسازی مقره های برق ساختند

برخورد کشورهای دنیا با استخراج کنندگان رمزارز چگونه است؟

آخرین وضعیت بهره‌برداری از سدهای ملی در دولت دوازدهم

رفع تنش آبی در 32 شهر خراسان رضوی با مدیریت مصرف

طرح آبرسانی به شهر آمل افتتاح شد

افتتاح و گلنگ‌زنی 76 هزار میلیارد تومان پروژه آب و برق تا پایان امسال/ ثبت 3 رکورد جدید در صنعت برق ایران

وزیر نیرو وارد استان البرز شد

گردش مالی سالانه صنعت برق ۲۳ هزار میلیارد تومان است

ثبت 3 رکورد جدید در صنعت برق ایران/ افتتاح ۲۲۷ پروژه صنعت آب و برق با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار تا پایان امسال

افزایش 64 درصدی بارش‌ها در گلستان/ ذخیره آبخوان‌های عمیق استان همچنان کاهشی است

فاز دوم نیروگاه تولیدپراکنده 8 مگاواتی میبد یزد به بهره‌برداری رسید

افتتاح ۵۵ پروژه برق‌رسانی استان سمنان در هفته دولت

34 پروژه آبرسانی در 40 روستای خراسان رضوی به بهره‌برداری می‌رسد

آغاز احداث تاسیسات فاضلاب روستاهای شهرستان فلاورجان اصفهان

ترمیم خط انتقال آب 11 روستای اهواز

اطلاعات 60 درصد مشترکان استان تهران ثبت شد

۱۶ مگاوات از نیروگاه مقیاس کوچک انزلی به بهره برداری رسید

داستان بی پایان بیت‌کوین و استخراج ارز مجازی در ایران؛ تعرفه مشکل‌ساز شد!

فقط ۲۵ درصد برق تولیدی به دست مردم می‌رسد

ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به مرز ۸۵ هزار مگاوات رسید

تنش بین روستاهای تنگستان بر سر آب/ احداث بی رویه «خانه باغ ها» مشکل اصلی بحران آب دلوار

شبکه آب سه منطقه آبادان قطع شد

بهره برداری ۸۶ پروژه توزیع برق در هفته دولت/قبوض کاغذی برق حذف می شود

۶۲ پروژه تامین برق در استان تهران به بهره برداری می رسد

ادامه تشنگی مردم چابهار/ آب در پشت سدها تبخیر می شود

آب نیتراته خدابنده ای ها را مجبور به مهاجرت کرد

تجهیزات فرسوده و قدیمی نیروگاهی مانع تولید و صادرات بیشتر برق

طرح منطقه ویژه انرژی های نو در سربیشه پیگیری می شود

تعویض 27 کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب در روستاهای کاشمر

یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امکان تبادل برق را فراهم می‌کند

ایران و افغانستان تفاهم‌نامه همکاری برقی امضا کردند/ مدیرعامل توانیر: قرارداد صادرات برق به افغانستان تمدید شد

اجرای 39 پروژه تامین برق در شهرستان خرمدره زنجان

خطر فرونشست در دشت‌های تهران

حاکمیت بخش انرژی، نیازمند بازتعریف سیاست گذاری ها

استخراج بیت کوین