کد خبر : ۷۲۴۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی خبرداد

علاقمندی کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت انرژی های تجدیدپذیر ایران

کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اسپانیا و یونان در صورت توانایی کشورمان در خصوص انجام تعهدات مالی گذشته، علاقه مند به همکاری و سرمایه گذاری مشترک در حوزه انرژی های تجدیدپذیر هستند.

علاقمندی کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت انرژی های تجدیدپذیر ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز،  رئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی می گوید: تولید انرژی از ضایعات در دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوری که برخی کشورها از جمله سوئد از سایر کشورها زباله خریده و برق تولید می کنند.

هومان لیاقتی در نشست خبری هفتمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران بیان داشت: تولید انرژی از زباله امروزه به عنوان یکی از پرکاربردترین روش های تولید انرژی به ویژه برق در جهان شناخته می شود و در ردیف تولید انرژی از منابع تجدید پذیر قرار گرفته و روز به روز نیز در حال فراگیر شدن است.
وی با اشاره به اینکه زباله های کشاورزی یا صنعتی امروز جزء لاینفک زندگی بشر است که باید به صورت صحیح مدیریت شود، افزود: با این کار علاوه بر جلوگیری از خطرات زیست محیطی زباله می توان از آن به شکل مناسبی در قالب فعالیت های نو و مدرن بهره برداری کرد.
لیاقتی همچنین با اشاره به وضعیت مستعد کشورمان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، بر ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینان جوان در این حوزه تأکید کرد و گفت: در هفتمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران بایستی همه مشکلات این حوزه تشریح شود.
وی با اشاره به رایزنی های انجام شده با سفیران برخی از کشورهای صاحب تجربه به منظور توسعه همکاری ها در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، اظهار کرد: کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اسپانیا و یونان در صورت توانایی کشورمان در خصوص انجام تعهدات مالی گذشته، علاقه مند به همکاری و سرمایه گذاری مشترک در این حوزه هستند.
لیاقتی با اشاره به همکاری شرکت های اتریشی در حوزه تجدیدپذیر با کشورمان و رفع اجرای تعهدات مالی سال 2016 از سوی طرف ایرانی، افزود: اتریشی ها برای توسعه هرچه بیشتر سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر، یک صندوق تحت عنوان انرژی در دل وزارت اقتصاد خود راه اندازی کرده اند.
رئیس کمیته سیاست گذاری کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران همچنین ضرورت استفاده از استعدادهای جوان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: بایستی در جوانان این رغبت را ایجاد کرد که به جای اینکه علاقه مندی به مشاغل دولتی، به سمت صنعت تجدیدپذیر سوق پیدا کنند و در ادامه خودشان فعالیت خصوصی راه بیندازند.
وی با بیان اینکه صنعت ملی ما در زمینه انرژی های نو و تجدیدپذیر مستعد است، نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص را از ظرفیت های این حوزه برشمرد و گفت: همه این ها بایستی وارد فعالیت های اقتصادی و کارآفرینی شوند.
لیاقتی خاطرنشان کرد: بسیاری شرکت های بزرگ در دنیا نیز با کارهای کوچک فعالیت خود را آغاز کردند، به عنوان مثال شرکت آلمانی زیمنس از یک مغازه کوچک در شهر برلین و با راه اندازی یک کارگاه شروع به کار کرد.
وی افزود: البته نمونه ایرانی را نیز می توان مثال زد مانند شرکت بوتان که کار خود را در زمان دولت ملی مرحوم مصدق با راه اندازی یک کارگاه جمع آوری گاز مایع شروع کرد، هنگامی که بسیاری از خانم ها درگیر آلودگی های مستقیم آشپزخانه بودند و این کار تأثیر بسیار مطلوبی به منظور حفظ محیط زیست و رفع آلودگی زیستی داشت.
رئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، بهبود مسیر توسعه در کشورمان را نیازمند توجه هر چه بیشتر و حرکت به سمت استفاده انرژی های تجدیدپذیر دانست.
هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، با محورها و موضوعات سیستم های خورشیدی فتوولتاییک، سیستم های خورشیدی حرارتی، انرژی های آبی (blue energies)، سیستم های هیبرید انرژی ( EHS)، محیط زیست و انرژی های تجدیدپذیر، سیستم های زیر شبکه (microfrid)، همبست آب، غذا و انرژی (N. W. F. E)، فناوری نانو در انرژی های تجدیدپذیر، شبکه های هوشمند (smartgrid) سیستم های بادی، پیل های سوختی، انرژی شهری، مدیریت انرژی، برداشت انرژی، آینده نگری انرژی، انرژی های زیستی، بهینه سازی انرژی، ذخیره سازی انرژی، انرژی زمین گرمایی، فناوری های نوین در تبدیل انرژی، سیاست گذاری انرژی، اقتصاد و انرژی، امنیت پایدار انرژی، نیروگاه برق آبی کوچک و همچنین سیستم های تولید هم زمان برق و حرارت برگزار می شود.
هدف از برگزاری این کنفرانس، ایجاد ارتباطات بین المللی در حوزه فناورانه انرژی های تجدیدپذیر برای کشور، ایجاد ارتباط مناسب بین پژوهشگران داخلی و خارجی، ترغیب ورود منطقی بخش صنعت به حوزه تجدیدپذیرها، ایجاد ارتباط مناسب بین بخش دولتی و خصوصی و بررسی علمی مباحث و رفع چالش های موجود در حوزه زیست محیطی و انرژی کشور است.
هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، با شعار «انرژی پاک برای ایران پاک»، به همت دانشگاه شهید بهشتی و حمایت دانشگاه ها و سازمان های مرتبط با این حوزه و با حضور پژوهشگران و شرکت های خارجی، ۲۱ تا ۲۳ خرداد امسال در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

 

کلید واژه :

انرژی تجدیدپذیر

،

ایتالیا

،

فرانسه

،

سوئیس

،

اسپانیا

،

یونان

،

انرژی های تجدیدپذیر

،

تولیدپراکنده

،

توانیر

،

شهیدبهشتی

،

دانشگاه شهید بهشتی

،

سرمایه گذاری در انرژِی های نو

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

دغدغه هایی که برای مالچ پاشی باید مورد توجه باشد

گرمترین روز سال را سپری می کنیم/ افزايش 1000مگاواتي مصرف برق در روز جاري

تقویت زیرساخت ها نقش موثری در تامین آب پایدار شهرهای استان دارد

جازموریان تنها یک قدم تا خشک شدن فاصله دارد

چهار هزار مگاوات برق در کشور کمبود داریم / برق کشاورزان گچساران 4 ساعت در روز قطع می شود

افتتاح ۵۹ پروژه آب و خاک در مازندران

علت بیابان زایی در استان یزد چیست؟

تصمیمی برای تغییر ساعات اداری در آذربایجان شرقی گرفته نشده است

چهارمحال و بختیاری برنامه ای برای خاموشی در فصل تابستان ندارد

آب شرب اصفهان باید بدون آنتی بیوتیک باشد

طرح بیابان زدایی شمال غرب استان البرز با جدیت اجرا شود

مقتدی صدر: ناتوانی دولت در اصلاح و بهبود وضعیت برق / برق مسؤولان را قطع کنید تا رنج مردم را بفهمند

تغییر ساعت کاری ادارات ۲۲ استان

سیستان و بلوچستان؛ استان قَنات خیز

احداث ۴۲۰۰ متر شبکه فشار متوسط برق در منطقه گردشگری «کهمان»

برخورداری 39 روستای کرمانشاه تا پایان سال جاری از نعمت آب آشامیدنی سالم

کمبود آب شرب در اصفهان

قدیمی ترین فناوری برای استحصال آب؛ رو به زوال

بیابان زایی عامل فروپاشی سرزمین

مبنای محاسبه قبض‌های برق تغییر کرد

در یک قدمی ابلاغ قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا هستیم

برنامه قطعی احتمالی برق اعلام شد

طرح های بیابان زدایی در خوزستان غیر علمی و زیان بار است

خسارت ۶۵ میلیاردی سیل به شبکه‎های برق پلدختر

افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در کرمانشاه !

مسائل زیست محیطی در پروژه آب شیرین کن بندرعباس جدی گرفته شود

مشکل آب بوشهر با تکمیل پروژه سد ارغون برای 15سال برطرف می شود

با بارندگی های اخیر مشکل آبی استان حل نشده

چالش زیست محیطی انتقال آب خزر به سمنان با فناوری به صفر می رسد

نظر پدر علم کویرشناسی درباره انتقال آب به سمنان

آب تخصیصی به شرب قم کمتر از مصرف شهر است

از تبلیغات زودهنگام یک نماینده برای انتخابات تا وعده آبی و برقی برای بهبهانی ها !

بررسی یک وعده اردکانیان به اپراتورها

تغییر ساعت کاری ادارات و دستگاه های دولتی قطعی شد

پاسخ جهاد کشاورزی اصفهان در خصوص ورود پساب آلوده شیلات به زاینده رود