کد خبر : ۷۲۵۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشکل آب بوشهر با تکمیل پروژه سد ارغون برای 15سال برطرف می شود

استاندار بوشهر گفت: تکمیل پروژه سد ارغون کلمه دشتستان، ضمن تقویت سفره های زیرزمینی و چاه های آب شرب منطقه، مشکل آب این شهر تا ۱۵ سال آینده را برطرف می کند.

مشکل آب بوشهر با تکمیل پروژه سد ارغون  برای 15سال برطرف می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، عبدالکریم گراوند در آئین آغاز عملیات اجرایی سد ارغون دشتستان با بیان اینکه برای حل مشکلات آب آشامیدنی نقاط شهری و روستایی استان بوشهر طرح های مهمی تدوین و اجرایی شده است، اظهار کرد: بیشتر نقاط استان بوشهر با کم آبی رو به رو است و در این راستا، با اجرای پروژه های متعدد به دنبال کاهش مشکلات هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مناطق مشکل دار استان بوشهر در حوزه تأمین آب آشامیدنی شهر کلمه و روستاهای هم جوار آن است، افزود: سال گذشته وعده ساخت این پروژه به مردم داده شد، پس از اتمام طرح های مطالعاتی بخشی از منبع مالی آن از محل اعتبارات سال گذشته استان بوشهر تأمین و اکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پروژه سدسازی ارغون کلمه دشتستان با اعتبارات استانی و وزارت نیرو در مدت معین ساخته می شود، تصریح کرد: ۵۰ درصد اعتبارات استانی آن تأمین شده که قرار است وزارت نیرو هم سهم اعتباری خود در ساخت این پروژه را پرداخت کنند.

گراوند اعتبار اولیه این پروژه را ۱۲ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: در مجموع پروژه سدسازی ارغون کلمه دشتستان نیاز به اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد تومان دارد که مجری این پروژه، آن را در مدت ۱۵ ماه اجرا و تکمیل می کند.

وی با قدردانی از مجری پروژه سد ارغون بیان کرد: اکنون عملیات خاکبرداری ۵۰ هزار مترمکعبی سد ارغون کلمه، ۳۰ هزار متر مکعب آن خاکبرداری شده که نشان از تلاش مجدانه پیمانکار است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۵ استان در طرح نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر همکاری می کنند تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده و تکمیل طرح های در دست اجرا، جیره بندی آب در شبکه آبرسانی بوشهر تا یک ماه آینده برداشته می شود.

گراوند با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کارهای مهمی در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرهای مختلف استان بوشهر، ۲ پروژه آب شیرین کن در عسلویه و تنگستان فراخوان اجرای مناقصه آن منتشر شده و به زودی پیمانکار و سرمایه گذار آن انتخاب می شود.

استاندار بوشهر از اجرای پروژه های آب شیرین کن در شهرهای مختلف استان بوشهر پرداخت و افزود: آب شیرین کن ۱۷ هزار متر مکعبی برازجان، ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر، ۷ هزار متر مکعبی تنگستان، ۱۵ هزار متر مکعبی دالکی و آب پخش، وحدتیه و سعدآباد اجرایی شده که با تکمیل این پروژه ها مشکل آب آشامیدنی این شهرها برطرف می شود.

گراوند با اشاره به اهمیت اجرای سد ارغون کلمه بیان کرد: تکمیل پروژه سد ارغون کلمه ضمن تقویت سفره های زیر زمینی و چاه های آب شرب منطقه، مشکل آب این شهر تا ۱۵ سال آینده را برطرف می کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای پروژه های آبرسانی افزود: با تکمیل پروژه های در دست اجرا، وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر به وضعیت پایدار قابل قبولی می رسد و دغدغه همیشگی مردم استان بوشهر رفع می شود.


ایسنا

کلید واژه :

سد ارغنون

،

بوشهر

،

آب شیرین کن

،

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

داستان آبرسانی به روستاها به کجا رسید؟

احتمال استیضاح وزیر نیرو وجود دارد!

صنعت برق در تلاش توسعه شبکه زمینی

جشنواره نیرو و رسانه

طرح توسعه گردشگری آبی این بار در سردشت

آبرسانی به زائران عتبات عالیات

انتقال آب خزر به فلات مرکزی!

وضعیت نیروگاه های بازنشسته در ایران

روزانه ۷۰۰ سرویس‌دهی توسط ۱۵۰ تانکر آب انجام می شود

پرونده نوسازی نیروگاه‌های اسقاطی و فرسوده

#هرهفته_الف_ب_ایران، با مردم

در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی در دهلران چه گفته شد؟

بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستایی در دهلران

بکارگیری نیروهای غیر بومی را در نیروگاه هریس متوقف کنید

آغاز فاز دوم تبدیل وضعیت اپراتورهای صنعت برق

اعلام وصول دو سوال از وزیر نیرو

آمادگی رویارویی با سیلاب احتمالی در خوزستان

ابلاغ تعرفه‌های جدید خرید برق

تامین انرژی مورد نیاز اروپا و هندوستان

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر سیاست ماست

٢٦ درصد کل انرژی مصرفی جهان از منابع تجدیدپذیر تامین شده است

دو برابر شدن ظرفیت فعلی نیروگاه های تجدیدپذیر

استفاده از حوزه جدید فن آوری اطلاعات در نیروگاه شهید رجایی

مدیریت و رهاسازی آب از مخزن سد سفید رود

خدمات شبانه روزی شرکت آبفای کرمانشاه به زائران اربعین

ظرفیت انرژی‌های پاک کشور تا پایان امسال به هزار مگاوات خواهد رسید

پیام وزیر نیرو به مدیران و کارکنان صنعت آب و برق

آغاز اورهال اساسی سرریزهای سد دز

ایلام میزبان وزیر نیرو می شود

انتقال تجارب تخصصی مدیریت سیلاب‌ها

اتصال واحد 2 نیروگاه بیستون

برق رسانی روستایی

ایوان فناوری و نوآوری افرا

افتتاح سد سرنی در میناب تا پایان سال

بررسی بارندگی در شمال کشور