کد خبر : ۷۲۵۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مخالفت وزارت کشور با درخواست وزارت نیرو به دلیل افزایش نارضایتی ها

استاندار تهران گفت: بسیاری از استان های دیگر برای پیگیری کارهای اداری خود به این استان سفر می کنند و کاهش ساعت کاری نارضایتی هایی را به همراه دارد، بنابراین با این اقدامات شرایطی فراهم شد تا صرفه جویی و قطعی برق را نداشته باشیم.

مخالفت وزارت کشور با درخواست وزارت نیرو به دلیل افزایش نارضایتی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، 

همه ساله با آغاز فصل تابستان و افزایش دما استفاده از وسایل سرمایشی به شدت مصرف برق را بالا می برد به همین منظور چند سالیست که طرح تغییر ساعت اداری در اکثر استانها مطرح و اجرا می شد.

بر اساس این گزارش،امسال طرح تغییر ساعات اداری به دلیل رشد مصرف برق و وسایل سرمایشی در ۲۹ استان اجرایی شد اما این طرح که بارها با مخالفت استانداری مواجه شده بود در نهایت مورد موافقت استانداری تهران قرار نگرفت.

طرح تغییر ساعت اداری سال گذشته در تهران اجرا شد بطوریکه ساعت کار ادارات مستقر در استان تهران از ۱۳ تیر ماه به استثناء مراکز خدمات رسان تا پایان تیرماه از ساعت ۶ شروع و ساعت ۱۴ پایان می یافت.گفته می شود با اجرای این برنامه حدود ۴۰۰ مگاوات در تهران صرفه جویی انرژی صورت گرفت.

انوشیروان محسنی بند استاندار تهران امروز با اشاره به اینکه ساعات کاری ادارات استان تهران در راستای کاهش بار مصرف انرژِی در تیر و مردادماه امسال تغییر نمی کند گفت: اجرای برنامه دیگری در دستور کار قرار گرفت و تمامی دستگاه های دولتی، غیر دولتی و عمومی نظیر مؤسسات تأمین اجتماعی، شهرداری ها، دانشگاه ها و بانک ها، سیستم های سرمایشی خود را بر اساس الگوی استاندارد دنیا بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم می کنند.

به گفته وی، جلسه ای در این زمینه در وزارت کشور با حضور وزیر و معاونان تشکیل و مقرر شد که اقداماتی از ۱۵ تیر ماه امسال انجام شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: از سویی دیگر همین دستگاه مکلف و موظف هستند که نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند و این صرفه جویی را از طریق نصب مولدهای انرژی تأمین کنند، ضمن اینکه در زمان اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۶ از دستگاه های سرمایشی استفاده کنند.

وی ادامه داد: با این روش های کاهشی دیگر نیاز به کاهش ساعات کاری ادارات نیست.

استاندار تهران گفت: بسیاری از استان های دیگر برای پیگیری کارهای اداری خود به این استان سفر می کنند و کاهش ساعت کاری نارضایتی هایی را به همراه دارد، بنابراین با این اقدامات شرایطی فراهم شد تا صرفه جویی و قطعی برق را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: بر عملکرد دستگاه ها در این زمینه نظارت مستمری خواهیم داشت و دستگاه هایی که از این امر تبعیت نکنند با قطعی برق مواجه و برای پیگیری های بعدی به نهادهای وزارتی معرفی می شوند.

استاندار تهران گفت: باید شرایطی فراهم کرد که مردم با قطعی برق مواجه نشوند و در این ۴۵ روز باقیمانده تابستان این تصمیم اتخاذ شود که همه از نعمت برق و انرژی برخوردار شوند.

سال گذشته برای صرفه جویی در مصرف برق، ساعت کاری تیر و مردادماه در اغلب استان های کشور از جمله تهران با تعجیل آغاز می شد و پایان می یافت.

*گزینه های کاهش مصرف برق در دستور کار قرار گرفت

بنابراین گزارش، پس از اینکه مصرف برق در چندین استان و کلانشهر بزرگ مثل تهران از مرز ۵۶ هزار مگاوات عبور کرده و به ۵۶ هزار و ۳۰۰ مگاوات رسید، گزینه های کاهش مصرف برق در دستور کار قرار گرفت. یکی از این گزینه ها که از قبل هم عملیاتی شدن آن اعلام شده بود، طرح تغییر ساعات اداری است که بر اساس آن قرار است ادارات یک ساعت زودتر تعطیل شوند.

*طرح تغییر ساعات کار ادارات در 29 استان اجرایی شده

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق شروع و خاتمه ساعات کار روزانه ادارات به میزان یک تا 1.5 ساعت زودتر را از ویژگی های این طرح دانست و گفت: طرح تغییر ساعات کار ادارات در 29 استان اجرایی شده و رایزنی برای اجرای آن در 2 استان باقی مانده با هماهنگی استانداری ها در حال جریان است.

وی گفت: به جهت خنکی هوا در ساعات آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز، همچنین قرارگرفتن عمده ساعات اداری در ساعات غیر پیک، این طرح نقش قابل توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعات گرم سال دارد.

وی تصمیم گیری درخصوص ساعات شروع و پایان کار ادارات را براساس اولویت ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک ماه یا کل فصل تابستان اجرا می شود.

رجبی مشهدی، برآوردهای هواشناسی را حاکی از افزایش یک تا 1.5 درجه ای دما در مرداد نسبت به تیر جاری ذکر کرد و خواستار تداوم اجرای برنامه در طول تابستان شد.

وی 4 تا 5 درصد کاهش مصرف برق در هر یک از مناطق کشور را از اثرات مثبت این طرح در تابستان گذشته دانست که در تهران حدود 400 مگاوات و در تمام کشور حدود 2000 مگاوات کاهش بار شبکه برق را در پی داشت.

کلید واژه :

وزارت کشور

،

مخالفت وزارت کشور

،

تغییر ساعات کار ادارت

،

ادارت تهران

،

تغییر ساعات کار

،

تهران

،

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تالاب گاو خونی زنده است

ثبت قدیمی ترین قنات زنجان در فهرست آثار ملی

هماهنگی سیستم سوخت رسانی نیروگاه شهید رجایی

تشویق کم مصرف ها

توزیع عادلانه آبحوضه آبریز زاینده رود

عرضه برق در بورس انرژی

بررسی راه های نرفته برای تامین آب

انسجام خدمات‌رسانی صنعت آب و برق در اربعین امسال

تولید نانو ژنراتورهای انعطاف‌پذیر

تلاش برای توسعه هر چه بیشتر انرژی پاک در کشور

تولید انرژی خورشیدی در مجاورت دریاچه نمک قم

سال آبی جدید

جشنواره نیرو و رسانه

پایداری شبکه آب و برق استان هرمزگان بعد از زلزله

ظرفیت سدهای خوزستان در وضعیت مناسبی قرار دارند

برق رسانی به روستاها

قدردانی از وزیر نیرو و مجموعه مدیران شرکت توانیر

عملکرد موفق نيروگاه شهيد سليمي‌ ‌نكا

توزیع ۱۰۰ هزار بسته نوشته افزار از سوی وزارت نیرو در مناطق محروم

سرمایه گذاری 5 میلیارد تومانی

بررسی نقش انسان در وقوع سیل

آب پنهان !

صرفه جویی 40 میلیاردی با حذف قبوض کاغذی

ارتباطی بین حذف قبوض کاغذی با افزایش قیمت وجود ندارد

برق بی زمین است

آب،سر از پتروشیمی هگمتانه در آورد

بعد از سیل در لرستان چه اتفاقی افتاد؟

سال آبی پر آب برای سدهای لرستان

تاکید وزیر نیرو بر تشکیل کارگروه دائمی میان وزارت نیرو و شهرداری تهران

نصب سیم محافظ بر روی خط امیدیه

تعويض سيت كنترل ولو كنارگذر فشار ضعيف نيروگاه شهيدسليمي نكا

اتصال واحد شماره 3 نیروگاه حرارتی شازند به شبکه سراسری

در تمامی استان‌های کشور نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی شده است

رونمایی از اپلیکیشن مانیتورینگ ایستگاه‌های آب و هواشناسی استان هرمزگان

درگذشت دکتر احمدیان و پیام تسلیت وزیر نیرو