کد خبر : ۷۲۵۲۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رستمیان با انتقاد از کم کاری اردکانیان در حادثه سیل:

وزیر نیرو باید در مجلس پاسخگوی فرصت سوزی ها باشد

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس با تاکید براینکه وزیر نیرو باید در مجلس پاسخگوی فرصت سوزی ها باشد، گفت: 4 ماه از زمان سیل ویرانگر می گذرد اما آقای اردکانیان اقدامی برای اصلاح امور انجام نداد...

وزیر نیرو باید در مجلس پاسخگوی فرصت سوزی ها باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، علی رستمیان با انتقاد به عملکرد وزیر و مسئولان وزارت نیرو در استان لرستان قبل و پس از وقوع حادثه سیل اخیر، گفت: 4 ماه از زمان سیل ویرانگر استان لرستان می‌گذرد اما کمترین اقدامی برای اصلاح امور ازسوی وزارت نیرو صورت نگرفته است، متاسفانه  وزارتخانه نیرو برنامه‌ای برای مهار سیل قبل و بعد از وقوع نداشت و علیرغم تذکرات مسئولان امنیتی آن‌ها پیش‌بینی‌های لازم را برای مهار سیل نداشتند، اکنون نیز در دوران پساسیل هنوز اقدامی برای مهار و لایه‌روبی رودخانه‌، ذخیره‌سازی آب، تخصیص بودجه به سدهای مورد مطالعه و... اقدامی نشده است.

4 ماه از زمان سیل ویرانگر می‌گذرد اما وزارت نیرو اقدامی برای اصلاح امور انجام نداده/اردکانیان خود بارها نسبت به ضرورت ساخت سد در این استان تاکید کرده

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبعیض در تخصیص آب یکی از مشکلات و مسائل مهم مردم استان است چراکه میانگین تقسیم آب در کشور 46 درصد اما در لرستان 25 درصد است هرچند قول برطرف کردن این تبعیض از سوی آقای اردکانیان هنوز محقق نشده است، افزود: همچنین هنوز برای مهار آب و سدسازی در استان لرستان اقدامی صورت نگرفته است در حالی که اردکانیان بارها نسبت به ضرورت ساخت سد در این استان تاکید کرده و این مهم را مسئله‌ای حیاتی دانسته است.

اگر زمستان پیش‌رو سیل رخ دهد و باز هم به مردم آسیب مالی و جانی برسد مقصر و مصبب آن وزیر نیرو خواهد بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد: اگر  زمستان پیش‌رو سیل رخ دهد و باز هم به مردم آسیب مالی و جانی برسد مقصر و مسبب آن وزیر نیرو خواهد بود.

رستمیان با انتقاد از سفرهای بی‌حاصل و پرهزینه وزیر نیرو، اظهار کرد: وزیر پروژه‌های را در برخی از شهرستان‌های استان لرستان افتتاح کردند که 40درصد از پیشرفت آن‎ها گذشته بود! و کلنگ‌زنی‌ پروژه‌هایی را بر عهده گرفت که انجام آن‌ها در حد سمت و جایگاه یک بخشدار و فرماندار بود نه وزیر! در هر صورت آقای اردکانیان باید به زودی در مجلس حضور یافته و پاسخگوی فرصت‌سوزی‌های خود باشد.

حتی یک درصد از قول‌های وزیر نیرو محقق نشده/مسئولان وزارت مشهود است

وی با اشاره به اینکه تاکنون حتی یک درصد از قول‌های وزیر نیرو به مردم استان لرستان، مجمع نمایندگان استان و دیگر مسئولان محقق نشده است، گفت: مطالعات برخی از سدهای استان لرستان همچون معشوره و گامیشان سال‌ها قبل انجام شده اما هنوز نیمه‌کار مانده‌اند و علی‌رغم دستورات وزیر برای آغاز کار اجرایی، نه‌تنها این دستورات محقق نشده‌اند بلکه بی‌برنامگی و استیصال در انجام کارها ازسوی مسئولان وزارت نیرو به وضوح مشهود است.

سیل لرستان

60 درصد مردم استان لرستان به شغل کشاورزی مشغول هستند

رستمیان با یادآوری نزدیک شدن به فصل سرما و پایان فصل کاری نسبت به تخصیص ناعادلانه آب به شهرستان‌های دلفان و سلسله حتی کمتر از دیگر شهرهای استان، بیان کرد: 60 درصد مردم استان لرستان به شغل کشاورزی مشغول هستند اما نه برای بهره‌برداری بهتر و آب‌رسانی مناسب‌تر اقدامی نشده است.

اگر دولت برنامه به موقعی برای رهاسازی آب از سد دز داشت آسیبی به منازل نمی‌رسید

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس با بیان اینکه وزیر نیرو قائل به اجرای دستورات خود هم نیست، مطرح کرد: اگر دولت برنامه و جدول زمان‌بندی به موقعی برای رهاسازی آب از سد دز با توجه به ورودی‌ها داشت آسیبی به منازل و ساختمان‌ها نمی‌رسید و این همه زمین کشاورزی به زیر آب نمی‌رفت لذا این اتفاق‌ها نشان می‌دهد مجموعه وزارت نیرو برنامه‌ای برای رهاسازی و مدیریت آب نداشته و ندارد.

رستمیان با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکلات زیرساخت‍‌های مرتبط با آب، برق و گاز استان لرستان پس از سیل برطرف شده و قطعی آب، گاز و خاموشی در استان اتفاق نمی‌افتد.

127 پل روستاها و بیش 60 درصد جاده‌های استان لرستان تخریب شده‌اند و هنوز کوچکترین اقدامی برای آغاز تعمیر و اصلاح آن‌ها صورت نگرفته ضمن آنکه یک ریال خسارت دامی و کشاورزی به مردم پرداخت نشده است، و بنیاد مسکن تنها نقطه قوت و امید در لرستان است

 

وی با یادآوری اینکه 127 پل روستاها و بیش 60 درصد جاده‌های استان لرستان تخریب شده‌اند و هنوز کوچکترین اقدامی برای آغاز تعمیر و اصلاح آن‌ها صورت نگرفته ضمن آنکه یک ریال خسارت دامی و کشاورزی به مردم پرداخت نشده است، گفت: بنیاد مسکن تنها نقطه قوت و امید در لرستان است.  

حدود 7هزار منزل تخریب شده‌اند

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان مجلس بیان کرد: اگرچه حدود 7هزار منزل تخریب شده‌اند اما خوشبختانه در حوزه انتخابیه هیچ خانواده‌ای در چادر و امکان عمومی زندگی نمی‌کنند چراکه اکنون در فصل تابستان به دلیل آنکه مردم اکثر در سیاه چادر زندگی می‌کنند به منازل خود احتیاج ندارد اما در زمستان به این خانه‌ها نیاز پیدا کرده و مشکلات بسیاری پیدا می‌کنند./

خانه ملت

کلید واژه :

رستمیان

،

اردکانیان

،

وزیر نیرو

،

سیل

،

مجلس

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

سه نکته استخراج «بیت کوین»

معامله 70 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستای خراسان جنوبی

وزیر نیرو باید پاسخگو باشد !

گلایه معاون استاندار از متولیان آب به دلیل کمبود اعتبارات روستایی

تازه ترین اظهار نظر استاندار سمنان درباره هزینه انتقال آب از دریای خزر

مشهد همچنان در منطقه قرمز مصرف برق

شروط وزارت نیرو برای فعالان ارزهای مجازی / تعیین وظایف صنعت برق در قانون

آینده آبی کشور نامعلوم است

مدیرعامل آبفای اصفهان: میزان هدررفت آب در اصفهان 15 درصد کاهش داشته است

۲۰ درصد آب شرب اردبیل هدر می رود / ادغام دو شرکت آب فاضلاب شهری و روستاییا منطقی است

سد چندیر در خراسان شمالی به بهره برداری رسید

بیش از ۱۰۰۰۰ روستا به شبکه آب شرب متصل شدند

نقش موثر بانک ها در مدیریت مصرف برق

اقدامات صنعت آب و برق به مردم گزارش شود

آیا پروژه انتقال آب بن-بروجن تا پایان سال 99 تمام می شود؟

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

عذرخواهی استاندار به دلیل مشکلات آب اصفهان

انتقاد تند نماینده مجلس از قطعی از آب شرب بسیاری از روستاها در فصل تابستان

«انشعابات غیرمجاز آب» پدیده جدید در برخی شهرهای گلستان

دو سوم کشور قابلیت نصب سلول های خورشیدی را دارد

برق سازمان های پرمصرف پایتخت قطع می شود

کاهش خاموشی با همراهی مردم میسر است/ضعف فرهنگسازی در مصرف برق

انتقاد یک نماینده مجلس از افزایش بهای برق بخش خانگی

نابسامانی و بلاتکلیفی در خصوص بیت کوین ، داد رئیس سازمان فناوری اطلاعات را هم درآورد

بی‌توجهی ادارات به اخطارها مساوی با قطع برق

صرفه اقتصادی نیروگاه های خورشیدی کاهش یافته است !

چرا در ایران بیت کوین را با دست پس می زنند و با پا پیش می کشند؟ / ماجرای پرچالش استخراج ارز مجازی

صدور ۱۴ مجوز احداث نیروگاه خورشیدی درقم

آغاز احداث مخزن ذخیره آب در ۱۳ شهر خراسان شمالی

افت فشار آب شرب در نکا کاهش می یابد/مشکل ساحل حل خواهد شد

راهکارهای دولت برای مقابله با خاموشی چیست؟

تکذیب نوبت بندی آب در شیراز، جدول جیره بندی اصالت ندارد 

سیاست ها در رابطه با استخراج ارز دیجیتالی متناقض است

باید سهم شهرداری کرمان را از پساب فاضلاب بگیریم