کد خبر : ۷۲۵۲۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

استاندار خوزستان با بیان اینکه خوزستان قطعی برق برنامه ریزی شده ندارد، گفت: زیرساخت های برق خوزستان از جمله در زمینه ایستگاه های پست برق، فیدل ها و کلیدبریکرها کم تعداد و فرسوده است.

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در یک برنامه تلویزیونی در خصوص قطع برق در خوزستان، اظهار کرد: در استان خوزستان قطعی برق برنامه ریزی شده در سال گذشته و امسال وجود نداشته اما به علت فرسوده بودن و مشکل دار بودن سیستم برق خوزستان و مصرف بالای برق استان، قطعی برق زیاد است.

وی افزود: در سال ۹۵ متوسط قطع برق برای هر شهروند در خوزستان در یک سال ۲ هزار دقیقه بود اما اکنون در اهواز به ۷۰۰ دقیقه و در خوزستان به ۸۵۰ دقیقه رسیده است درحالی که این عدد در مشهد ۱۰۰ دقیقه و در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و شیراز زیر ۲۰۰ دقیقه است.

استاندار خوزستان با بیان این که تعداد کلیدبریکرها در سال ۹۵ در اهواز ۷۰ عدد و در مشهد ۲۷۰ عدد بود، عنوان کرد: مصرف برق تهران ۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات است و مصرف برق خوزستان به جز اهواز بزرگ ۴ هزار و ۳۵۰ مگابایت است اما تعداد فیدل ها در تهران بزرگ بالای یک هزار عدد و در خوزستان ۶۰۰ است.

وی گفت: مصرف برق سراسر اهواز و استان خوزستان حدود ۸ هزار مگاوات است که دومین استان کشور پس از تهران است اما تعداد پست های فوق توزیع برق منطقه ای خوزستان ۲۱۰ عدد و استان فارس با مصرف ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات دارای ۲۷۰ عدد پست فوق توزیع برق است.

شریعتی با اشاره به سرمایه گذاری دولت در سیستم برق خوزستان، اظهار کرد: سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به برق خوزستان اختصاص پیدا کرد و امسال نیز ۳۰ میلیون یورو و ۶۰ میلیارد تومان به صورت جداگانه به خوزستان به منظور جبران عقب ماندگی ها اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: درحالی که در تهران در سال گذشته به اندازه ۲۵ سال گذشته قطعی برق به دلیل کاهش تولید انجام شد اما سال گذشته و امسال قطعی برق در خوزستان نبود.

25 هزار هکتار نهال کاری در کانون شماره ۴

استاندار خوزستان با اشاره به مصوبه سال ۹۶ دولت برای مشکلات ریزگرد، آب و فاضلاب، برق و فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان، عنوان کرد: کانون شماره ۴ ریزگردها به عنوان کانون فوق حاد شناخته شد که تاکنون ۲۵ هزار هکتار نهال کاری، ۱۲ هزار هکتار بوته کاری و تالاب های منطقه مرطوب شد و این اقدامات به منظور کنترل ریزگردها در این کانون است البته در سیل امسال حدود ۳ هزار هکتار از نهال ها از بین رفت .

وی افزود: در سال ۹۵ حدود ۳۰ میلیارد تومان، در سال ۹۶ حدود ۷۰ میلیون دلار و در سال ۹۷ کل بودجه ریزگرد کشور ۱۰۰ میلیون دلار به منظور مقابله با ریزگردها به استان خوزستان اختصاص پیدا کرد.

شریعتی با اشاره به طرح آب رسانی غدیر، عنوان کرد: دولت اعتبار ویژه ای در سال ۹۶ برای آب غدیر در حدود یک هزار میلیارد تومان اختصاص داد که موفق شدیم خط لوله فلزی آب را به آبادان و خرمشهر برسانیم؛ همچنین در سال ۹۷ ، ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای آب غدیر اختصاص داده شد.

وی در واکنش به انتقاد علی ساری نماینده اهواز در خصوص عدم رعایت تخصص در انتصابات استان و از جمله مدیرکل مدیریت بحران، گفت: مسؤولیت ستاد بحران و رئیس ستاد بحران، استاندار است و مدیرکل مدیریت بحران متولی کارهای ستاد بحران است؛ مدیرکل مدیریت بحران دارای کاردانی بهداشت بوده اما کارشناسی ارشد  مدیریت اجرایی نیز دارد و در سیل خوزستان تلاش های بسیاری انجام داد.

خوزستان ۱۵ درصد ناخالص ملی کشور را تولید می کند

استاندار خوزستان با اشاره به نیاز خوزستان به بودجه و اعتبارات، اظهار کرد: خوزستان ۱۵ درصد تولید ناخالص ملی کشور را بر عهده دارد و با احتساب نفت پس از تهران در رتبه دوم و بدون احتساب نفت در رتبه پنجم قرار دارد.

وی افزود: در سال ۹۵ اعتبار بودجه خوزستان حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۶ با ۱۰۷ درصد افزایش دو هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بود و در سال ۹۷ نیز علی رغم کاهش بودجه سایر استان ها خوزستان رشد مثبتی را در بودجه داشت.

شریعتی عنوان کرد: استان خوزستان به دلیل فرسودگی زیرساخت ها و آسیب جنگ و به دلیل اینکه اولین زیرساخت ها را داشته و امروز فرسوده شده اند نیازمند منابع مالی و کار بیشتر است.

وی افزود: بعد از برجام پروژه های زیادی مقرر شد برای خوزستان فاینانس شود که برخی انجام شده و برخی با مشکلاتی مواجه است.

شریعتی گفت: هیچ شبکه اجتماعی عضو نیستم و در گوشی همراه خود برنامه های غیر قانونی مانند واتس آپ و تلگرام ندارم و تمامی صفحات من در فضای مجازی توسط روابط عمومی استانداری مدیریت می شود.

 

کلید واژه :

غلامرضا شریعتی

،

استاندار خوزستان

،

برق

،

زیرساخت

،

فرسوده

،

قطعی

،

خاموشی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

ترانسفورماتورهای کشور پیر می شوند

نیاز ایران به سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری در بخش انرژی های نو/ بهینه سازی و انرژی های نو راه نجات ایران از تبدیل شدن به به واردکننده انرژی

کدام بخش های انرژی سریع ترین رشد را تجربه کردند؟

چندین زمین در استان قم برای احداث نیروگاه های بزرگ خورشیدی واگذار شده است

سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی عراقی ها در زمینه نیروگاه های برق آبی در کرمانشاه

تراز دریاچه ارومیه سالانه نزدیک به یک متر افزایش می یابد

الگوی محاسبه کنونی تعرفه های برق در دلگان بی انصافی است

تمدید صادرات برق ایران به عراق

نمی توان تنها با ابزار قیمت مصرف آب و برق را کنترل کرد

سه پروژه نیروگاهی در استان کرمانشاه افتتاح می شود

توسعه شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده های تخصصی حوزه آب

موفقیت اعمال طرح مدیریت مصرف در تابستان امسال

افتتاح واحد نخست سیکل ترکیبی دالاهو

سفر وزیر نیرو و رئیس مجلس شورای اسلامی به کرمانشاه

مزایای تولید برق تجدیدپذیر در ادارات دولتی

بتزدید از موزه صنعت برق

نگاه‌ها در ایران توزیعی است، نه تولیدی

تامین آب پایدار به ویژه در بخش آشامیدنی مهمترین نیاز مردم مناطق عشایری کشور است

عوارض قبوض آب در بودجه 99

حذف ۳۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در کرمان

۵۰ میلیون یورو تسهیلات برای پایداری منابع آبی در شهرهای پرتنش

دریافت 20 تومان برای برداشت هر مترمکعب آب از آبخوان ها

ثبت ملی شدن دو سد دز و کرخه

اقساطی شدن نصب کنتور هوشمند

مشترکان خانگی و تجاری 90 درصد از کل مشترکان صنعت برق کشور را به خود اختصاص می دهند

استقرار پایدارترین شبکه برق منطقه ای کشور در استان مرکزی

در دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون 35 سد افتتاح شده

اختصاص ۶ میلیارد تومان اعتبار برای احداث بندها و سدهای خاکی در شازند

تا پایان امسال 1400 میلیارد تومان برای شرکت های توزیع نیروی برق کشور تامین می شود

اجرای طرح همراه با مردم در محل ادارات شرکت توزیع برق استان کرمان

شتاب گرفتن عملیات اجرایی سد مخزنی عمارت گرمی

شهرک های صنعتی و معادن خراسان جنوبی تشنه برق هستند

یاداشت تفاهم همکارهای آبی ایران و سوریه

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی معرفی شد

ذخیره سد زاینده رود به ۳۰۴ میلیون مترمکعب رسیده