کد خبر : ۷۲۵۲۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

استاندار خوزستان با بیان اینکه خوزستان قطعی برق برنامه ریزی شده ندارد، گفت: زیرساخت های برق خوزستان از جمله در زمینه ایستگاه های پست برق، فیدل ها و کلیدبریکرها کم تعداد و فرسوده است.

زیرساخت های برق خوزستان فرسوده و ضعیف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در یک برنامه تلویزیونی در خصوص قطع برق در خوزستان، اظهار کرد: در استان خوزستان قطعی برق برنامه ریزی شده در سال گذشته و امسال وجود نداشته اما به علت فرسوده بودن و مشکل دار بودن سیستم برق خوزستان و مصرف بالای برق استان، قطعی برق زیاد است.

وی افزود: در سال ۹۵ متوسط قطع برق برای هر شهروند در خوزستان در یک سال ۲ هزار دقیقه بود اما اکنون در اهواز به ۷۰۰ دقیقه و در خوزستان به ۸۵۰ دقیقه رسیده است درحالی که این عدد در مشهد ۱۰۰ دقیقه و در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و شیراز زیر ۲۰۰ دقیقه است.

استاندار خوزستان با بیان این که تعداد کلیدبریکرها در سال ۹۵ در اهواز ۷۰ عدد و در مشهد ۲۷۰ عدد بود، عنوان کرد: مصرف برق تهران ۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات است و مصرف برق خوزستان به جز اهواز بزرگ ۴ هزار و ۳۵۰ مگابایت است اما تعداد فیدل ها در تهران بزرگ بالای یک هزار عدد و در خوزستان ۶۰۰ است.

وی گفت: مصرف برق سراسر اهواز و استان خوزستان حدود ۸ هزار مگاوات است که دومین استان کشور پس از تهران است اما تعداد پست های فوق توزیع برق منطقه ای خوزستان ۲۱۰ عدد و استان فارس با مصرف ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات دارای ۲۷۰ عدد پست فوق توزیع برق است.

شریعتی با اشاره به سرمایه گذاری دولت در سیستم برق خوزستان، اظهار کرد: سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به برق خوزستان اختصاص پیدا کرد و امسال نیز ۳۰ میلیون یورو و ۶۰ میلیارد تومان به صورت جداگانه به خوزستان به منظور جبران عقب ماندگی ها اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: درحالی که در تهران در سال گذشته به اندازه ۲۵ سال گذشته قطعی برق به دلیل کاهش تولید انجام شد اما سال گذشته و امسال قطعی برق در خوزستان نبود.

25 هزار هکتار نهال کاری در کانون شماره ۴

استاندار خوزستان با اشاره به مصوبه سال ۹۶ دولت برای مشکلات ریزگرد، آب و فاضلاب، برق و فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان، عنوان کرد: کانون شماره ۴ ریزگردها به عنوان کانون فوق حاد شناخته شد که تاکنون ۲۵ هزار هکتار نهال کاری، ۱۲ هزار هکتار بوته کاری و تالاب های منطقه مرطوب شد و این اقدامات به منظور کنترل ریزگردها در این کانون است البته در سیل امسال حدود ۳ هزار هکتار از نهال ها از بین رفت .

وی افزود: در سال ۹۵ حدود ۳۰ میلیارد تومان، در سال ۹۶ حدود ۷۰ میلیون دلار و در سال ۹۷ کل بودجه ریزگرد کشور ۱۰۰ میلیون دلار به منظور مقابله با ریزگردها به استان خوزستان اختصاص پیدا کرد.

شریعتی با اشاره به طرح آب رسانی غدیر، عنوان کرد: دولت اعتبار ویژه ای در سال ۹۶ برای آب غدیر در حدود یک هزار میلیارد تومان اختصاص داد که موفق شدیم خط لوله فلزی آب را به آبادان و خرمشهر برسانیم؛ همچنین در سال ۹۷ ، ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای آب غدیر اختصاص داده شد.

وی در واکنش به انتقاد علی ساری نماینده اهواز در خصوص عدم رعایت تخصص در انتصابات استان و از جمله مدیرکل مدیریت بحران، گفت: مسؤولیت ستاد بحران و رئیس ستاد بحران، استاندار است و مدیرکل مدیریت بحران متولی کارهای ستاد بحران است؛ مدیرکل مدیریت بحران دارای کاردانی بهداشت بوده اما کارشناسی ارشد  مدیریت اجرایی نیز دارد و در سیل خوزستان تلاش های بسیاری انجام داد.

خوزستان ۱۵ درصد ناخالص ملی کشور را تولید می کند

استاندار خوزستان با اشاره به نیاز خوزستان به بودجه و اعتبارات، اظهار کرد: خوزستان ۱۵ درصد تولید ناخالص ملی کشور را بر عهده دارد و با احتساب نفت پس از تهران در رتبه دوم و بدون احتساب نفت در رتبه پنجم قرار دارد.

وی افزود: در سال ۹۵ اعتبار بودجه خوزستان حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۶ با ۱۰۷ درصد افزایش دو هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان بود و در سال ۹۷ نیز علی رغم کاهش بودجه سایر استان ها خوزستان رشد مثبتی را در بودجه داشت.

شریعتی عنوان کرد: استان خوزستان به دلیل فرسودگی زیرساخت ها و آسیب جنگ و به دلیل اینکه اولین زیرساخت ها را داشته و امروز فرسوده شده اند نیازمند منابع مالی و کار بیشتر است.

وی افزود: بعد از برجام پروژه های زیادی مقرر شد برای خوزستان فاینانس شود که برخی انجام شده و برخی با مشکلاتی مواجه است.

شریعتی گفت: هیچ شبکه اجتماعی عضو نیستم و در گوشی همراه خود برنامه های غیر قانونی مانند واتس آپ و تلگرام ندارم و تمامی صفحات من در فضای مجازی توسط روابط عمومی استانداری مدیریت می شود.

 

کلید واژه :

غلامرضا شریعتی

،

استاندار خوزستان

،

برق

،

زیرساخت

،

فرسوده

،

قطعی

،

خاموشی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تعویض 27 کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب در روستاهای کاشمر

یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امکان تبادل برق را فراهم می‌کند

ایران و افغانستان تفاهم‌نامه همکاری برقی امضا کردند/ مدیرعامل توانیر: قرارداد صادرات برق به افغانستان تمدید شد

اجرای 39 پروژه تامین برق در شهرستان خرمدره زنجان

خطر فرونشست در دشت‌های تهران

حاکمیت بخش انرژی، نیازمند بازتعریف سیاست گذاری ها

استخراج بیت کوین

بیانیه پایانی نخستین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت آب و برق/ معرفی برگزیدگان جشنواره

نظام‌نامه انتصابات صنعت آب و برق به زودی ابلاغ خواهد شد/ نیازمند بازبینی عمیق ارتباط با مردم هستیم/ استمرار یک مسئولیت در شرایط بی‌انگیزگی خیانت است

دلار نیمایی مبنای محاسبه نرخ برق ماینرها می شود

دستور رهبر انقلاب برای حل معضل آب و فاضلاب اهواز

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

دعوت وزیر برق افغانستان از بخش خصوصی ایران

حیات زمین مکنده‌ دارد!

بخش خصوصی از فرصت اشتغال در صنعت برق افغانستان استفاده کند

مذاکره با وزارت نیرو برای احداث تصفیه‌خانه‌های محلی در تهران

حذف قبض کاغذی در پنج استان/ حذف قبوض تهرانی‌ها تا ۱۵ شهریور

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب اهواز منصوب شد

تامین برق روستاهای سخت‌گذر استان کردستان از طریق انرژی خورشیدی

پیک تابستان 98 را بدون خاموشی سپری کردیم/ رکورد صادرات، تولید و صرفه‌جویی در مصرف برق شکسته شد

مدیریت رفتار مشترکان، راهبرد وزارت نیرو در دوره جدید/ هدف‌گذاری جشنواره برای ارتقای کارکرد روابط عمومی‌های صنعت آب و برق

همایش سراسری روابط عمومی های وزارت نیرو آغاز به کار کرد/ تجلیل از روابط عمومی های برتر صنعت آب و برق

استقبال کشاورزان هرمزگان از آب شیرین‌کن به‌دلیل افت کیفیت آب دشت‌ها

حتی یک روستا در شهرستان رشت آب شرب سالم ندارد

ایران و افغانستان برای احداث خط انتقال برق زرنج به توافق رسیدند

۵۷ درصد مشترکان آب سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند

هوشیار باشید! بحران آب همچنان ادامه دارد

صحنه‌های تلخ قطعی آب در اهواز

5300 حلقه چاه غیرمجاز در استان گلستان تعیین تکلیف شد

همایش سراسری روابط عمومی‌های وزارت نیرو فردا برگزار می‌شود/ برپایی نخستین جشنواره ارزیابی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق

95 درصد پتانسیل آب‌ زیرزمینی کشور در دشت‌های ممنوعه است/ تعداد دشت‌های ممنوعه همچنان در حال افزایش است

راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی خاموشی در برق تبریز

65 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمان افزوده شد

امضای تفاهم‌نامه ترویج فرهنگ مصرف بین استانداری و شرکت‌های آب و برق تهران

ایران خطوط برق افغانستان را توسعه می‌دهد