کد خبر : ۷۲۵۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستای خراسان جنوبی

فرماندار درمیان با اعلام اینکه در شهرستان درمیان بنا به جمعیت مشکلات فراوانی وجود دارد، گفت: شورای حفاظت آب باید از نزدیک مشکلات روستاهای مرزی را رصد و در راستای احصاء این مشکلات تلاش کند در مجموع نیازمند نگاه مهربانانه مسؤولان هستیم.

آبرسانی سیار به ۴۴۷ روستای خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز، شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان جنوبی ظهر امروز با حضور دستگاه های متولی و به ریاست معاون عمرانی استاندار پیرامون آبرسانی سیار به روستاها برگزار شد.

محمد بشیری زاده فرماندار درمیان با اشاره به آبرسانی سیار در این شهرستان، گفت: 62 روستای این شهرستان تنها با هفت دستگاه کامیون آبرسانی می شود.

وی با بیان اینکه مهم ترین دغدغه ما آبرسانی به روستاها است اما اعتبارت شهرستانی جوابگوی نیاز شهرستان نیست، بیان داشت: اگر بخواهیم روستائیان را در روستاها ماندگار کنیم باید نیازهای اساسی آن ها را تأمین کنیم.

درمیان؛ نیازمند نگاه مهربانانه مسؤولان / شهرستان های مرزی را دریابید

فرماندار درمیان با اعلام اینکه در شهرستان درمیان بنا به جمعیت مشکلات فراوانی وجود دارد، تصریح کرد: شورای حفاظت آب باید از نزدیک مشکلات روستاهای مرزی را رصد و در راستای احصاء این مشکلات تلاش کند در مجموع نیازمند نگاه مهربانانه مسؤولان هستیم و ما را دریابید.

بشیری زاده به مصرف آب شرب در سایر زمینه ها از جمله کشاورزی و مزارع اشاره و مطرح کرد: مشاهده شده آب آشامیدنی که با زحمت فراوان برای روستائیان تأمین می شود را در جاهای دیگر مصرف می کنند لذا جهت مدیریت این موضوع باید پلیس آب بگذارند!

علی شفیعی سرپرست فرمانداری شهرستان بشرویه به پراکندگی جمعیت و فاصله زیاد بین روستاها اشاره کرد و گفت: در این شهرستان به 850 خانوار روستایی با جمعیت دو هزار و 500 نفری تنها با دو تانکر آبرسانی سیار می شود.

تأمین آب شرب بشرویه از 3 مجتمع آبرسانی

وی با بیان اینکه در حال حاضر آب شرب و بهداشتی روستاهای شهرستان بشرویه از سه مجتمع آبرسانی ارسک، کرند و نیگنان تأمین می شود، بیان داشت: هفت روستا از مجتمع آبرسانی نیگنان و 22 روستا از طریق چاه کرند ابرسانی می شوند.

سرپرست فرمانداری بشرویه اعتبار مورد نیاز برای هر تانکر آبرسانی را بین 230 تا 250 هزار تومان اعلام کرد و افزود: در مجموع برای آبرسانی سیار به روستاهای هدف نیازمند 150 میلیون تومان هستیم تا بتوانیم به تمام روستاها آبرسانی کنیم.

شفیعی ضرایب و سهمیه آب مصرفی هر خانوار به میزان 50 لیتر را بسیار کم دانست و تصریح کرد: این مهم باید پیگیری شود زیرا با فصل تابستان و شدت گرمای هوا مصرف آب روستائیان افزایش یافته و این میزان جوابگوی نیاز آن ها نیست.

مجید بیکی فرماندار نهبندان نیز از وجود 10 مجتمع آبرسانی در این شهرستان خبر داد و با بیان اینکه از محل این مجتمع های آبرسانی 126 روستا آبرسانی می شود، بیان داشت: 65 روستا در حالت عادی و ثابت آبرسانی سیار می شود که در زمان پیک مصرف این تعداد به 90 روستا نیز می رسد.

پراکندگی جمعیت و وسعت زیاد؛ مهم ترین مشکلات آبرسانی سیار

وی با بیان اینکه در بحث آبرسانی سیار در این شهرستان با مکلات متعدد از جمله پراکندگی جمعیت و وسعت زیاد مواجه ایم، تبیین کرد: گاها رفت و برگشت یک تانکر آبرسانی به مناطق روستایی به 300 کیلومتر می رسد.

محمد محمدی فرماندار سربیشه نیز با اعلام اینکه ماهیانه 173 سرویس با ظرفیت یک هزار و 733 مترمکعب آب به روستاهای شهرستان حمل می شود، بیان داشت: مهم ترین دغدغه ما پرداخت هزینه های آبرسانی سیار و تأمین منابع است.

وی خواستار ترویج وقف آب شد و با تأکید بر اینکه می توان از باورها و اعتقادات دینی مردم در این زمینه بهره مند شویم، افزود: اگر پیش زمینه ها فراهم شود می توان در مکان هایی که آب وجود دارد با استفاده از این فرهنگ به کمک منابع آب آمد.

آبرسانی سیار به 447 روستا/ مطالبات 2.4 میلیاردی از آبفار

صفوی نژاد مدیر عامل آبفار خراسان جنوبی گفت: هم اکنون 447 روستای استان با تانکر آبرسانی می شود که از این تعداد 115 روستا در بحث کیفی و 332 روستا در بحث کمی آب هستند.

وی از خروج 27 روستا از چرخه آبرسانی سیار در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: در سال گذشته از محل منابع ماده 10 و 12 شش درصد از اعتبارات کشور به مبلغ 7.5 میلیارد تومان را اخذ کردیم که از این مبلغ 3.7 میلیارد تومان را به آبرسانی سیار اختصاص دادیم.

مدیر عامل آبفار خراسان جنوبی مجموع مطالبات دهیاری ها و بسیج از آب و فاضلاب روستایی را دو میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: روستاهای فاقد شبکه آبرسانی هم اکنون با 38 تانکر آبرسانی سیار می شوند که برای افزایش نیاز آبی روستاها به 12 تانکر دیگر نیاز است.

صفوی نژاد با اشاره به سهمیه 50 لیتری هر خانوار روستایی، بیان داشت: در حالی که سرانه متوسط استان 183 لیتر و در طبس 220 لیتر است قطعا این مقدار جوابگوی نیاز روستائیان نخواهد بود و در برخی موارد سرانه را تا 164 لیتر نیز افزایش داده ایم.

وی در پایان از دستگاه های اجرایی خواست تانکرهای آبرسانشان را برای تأمین آب شرب مورد نیاز روستاها در اختیار شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دهند.

انتهای پیام/69039/ج

کلید واژه :

آبرسانی

،

آبرسانی سیار

،

تانکر آب

،

روستاهای بدون آب

،

روستا

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

انتشار 4 بخش از کتاب ترازنامه انرژی کشور

اعلام آماده باش در خوزستان

اولویت کاری وزارت نیرو چیست؟

شیب تند کاهش حجم منابع آبی در خراسان شمالی

ایلام یکی از استان های پرمصرف آب در کشور

امضا تفاهم نامه طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور

جنوب استان گیلان منابع خوبی برای تولید انرژی های تجدید پذیر است

افتتاح ۴ پست برق تا پایان سال جاری در متروی تهران

انتقال آب دریای عمان موجب امنیت پایدار در شرق کشور می شود

کاهش چشمگیر ضریب تلفات شبکه برق در پایتخت

حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته نزدیک به سه برابر شده است

حال تالاب قره قشلاق چطور است؟

ساخت دو نیروگاه خورشیدی در داورزن

تولید 2.7 مگاوات از طریق نیروگاه برقابی در استان قم

ساخت سیستم جامع حفاظت، کنترل و پایش ترانس های توزیع برق

تولید آب شیرین برای 80 هزار نفر

ضروریت رفتن به سمت مدیریت مصرف

کانال های سراب گاوروانی حال خوشی ندارد

ایران رتبه اول سرعت رشد گازهای گلخانه ای را دارا است

وزیر نیرو از حل مشکلات فاضلاب اهواز خبر داد

واگذاری طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی

انتشار فراخوان دومین دوره جشنواره ملی داستانی "آب"

جابه جایی کامل شبکه انتقال برق تمامی روستاهای منطقه «رودبار» در شهرستان کوهدشت

ورود برقی ها به بورس برای تامین مالی ساخت نیروگاه

شرکت های پیمانکاری توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد نیرو جذب می کنند

آب باران یکی از منابع تولید آب آشامیدنی باکیفیت است

کاهش ورودی آب به مخازن سدها

انتقال آب دریای «عمان» به خراسان جنوبی

در سال ۱۴۰۴ میزان خاموشی ۱۴۰ دقیقه به ازای هر مشترک

۲۱ میلیارد ریال پاداش در قبوض مشترکان برق

کتاب برگزیده در جشنواره کتاب های صنعت برق کشور

علت تغییر رنگ آب در تهران چیست؟

طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور هفته آینده اجرایی می شود

سد امیر کبیر کرج ثبت تاریخی صنعتی شد

عملیات اجرایی پروژه آبرسانی سد ماملو