کد خبر : ۷۲۵۴۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد:

ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی استان یزد تا پایان امسال به 100 مگاوات می‌رسد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه 26 پروژه بزرگ با اعتبار بیش از 281 میلیارد تومان در حال اجراست، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی استان یزد تا پایان امسال به 100 مگاوات می‌رسد.

ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی استان یزد تا پایان امسال به 100 مگاوات می‌رسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به‌نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدحسن صباغزادگان" اقدامات انجام‌شده در دولت تدبیر و امید را اقدامات زیربنایی و اساسی در صنعت برق استان دانست و افزود: خوشبختانه استان یزد یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور را دارد و با مصرف بیش از 75 درصد مصرف انرژی الکتریکی در بخش صنعت یکی از استان‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود.
وی بر لزوم پایداری هرچه بیشتر در شبکه برق با توجه به صنعتی بودن استان تاکید کرد و گفت: اقدامات خوبی نیز در راستای انرژی‌های تجدیدپذیر انجام‌شده و هم‌اکنون بیشترین نیروگاه خورشیدی کشور در استان یزد در حال بهره‌برداری است.
صباغزادگان با اشاره به اینکه در بخش انرژی خورشیدی 21 قرارداد با ظرفیت 350 مگاوات منعقد شده است، تصریح کرد: از این تعداد هفت نیروگاه با ظرفیت 58,5 مگاوات به بهره‌برداری رسیده و در تلاش هستیم با وارد مدار شدن سه نیروگاه دیگر تا پایان امسال، ظرفیت این بخش را به 100 مگاوات برسانیم.
وی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های برق استان این است که در برخی از مناطق از ساعت 10 صبح تا 16 که پیک مصرف برق استان است، مناطقی مانند چاهک مصرف برق خود را فقط با استفاده نیروگاه خورشیدی آن محل، تامین می‌کنند و از شبکه سراسری برق نمی‌گیرند.
این مقام مسئول در صنعت برق استان همچنین با بیان اینکه حدود هشت درصد پیک‌بار روز استان توسط تولید پراکنده و خورشیدی در استان یزد تامین می‌شود، افزود: هم‌اکنون ظرفیت 22 نیروگاه مقیاس کوچک و خورشیدی به 197 مگاوات می‌رسد.
وی در ادامه با اشاره به هماهنگی بسیار خوب با صنایع در اعمال مدیریت مصرف و اجرای طرح‌های ذخیره عملیاتی، گفت: خوشبختانه با توجه به همراهی و همکاری بخش صنعت استان، تابستان جاری بدون هیچ مشکلی برق استان تامین شده و با برنامه‌ریزی انجام‌شده امیدواریم تا پایان پیک مصرف سال جاری هیچ‌گونه قطعی برق نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، تعامل و انسجام مسئولان استان در راستای اجرای پروژه‌ها را خوب توصیف و بیان کرد: مرکز سرمایه‌گذاری استان برای جذب سرمایه‌گذاران خصوصی ایجادشده و عملکرد بسیار خوبی به‌ویژه در بحث احداث نیروگاه‌های خورشیدی داشته است.
وی از بیش از 26 پروژه اصلی و بزرگ در حال اجرا با اعتبار 281 میلیارد و 300 میلیون تومان در استان خبر داد و تصریح کرد: 11 پروژه در هفته دولت امسال در شهرستان­های اشکذر، میبد، یزد، خاتم، تفت، ابرکوه،‌ اردکان و مهریز به بهره‌برداری خواهد رسید که شاخص‌ترین این پروژه‌ها پست 230 به 132 کیلوولت ابرکوه با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی است.
صباغزادگان با بیان اینکه از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 19 پروژه با اعتبار 153 میلیارد تومان افتتاح‌شده است، گفت: شاخص‌ترین این پروژه‌ها پست 400 به 63 کیلوولت سامعی در شهرستان یزد با اعتبار 57 میلیارد تومان بود که در هفته دولت سال 97 توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
وی سپس با اشاره به صنعتی بودن و رونق تولید در استان، رشد مصرف صنایع را بسیار سریع عنوان و تاکید کرد: رشد مصرف مشترکان بزرگ بالای هفت مگاوات در سال 97 نسبت به سال پیش از آن، 25 درصد بوده است و علاوه بر آن در سه‌ماهه سال 97 نسبت به سال جاری، 18 درصد رشد داشته‌ایم.
این مقام مسئول در صنعت برق استان در ادامه با اشاره به اینکه صنعت برق در سال رونق تولید توانسته انرژی موردنیاز بخش تولید را تامین کند، هشدار داد: این میزان رشد صنعت نیاز به برنامه‌ریزی و توجه بیشتر برای توسعه نیروگاه‌ها در سال‌های آینده دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان اینکه بالای 99 درصد مردم استان در حوزه شهری و روستایی از نعمت برق برخوردارند، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید 335 میلیارد تومان بخش خصوصی در بخش نیروگاه‌های خورشیدی و 153میلیارد تومان بخش دولتی برای ایجاد زیرساخت‌های برق سرمایه‌گذاری کرد که در مجموع 488 میلیارد و 300 میلیون تومان در استان یزد برای پروژه‌های دولتی و خصوصی هزینه شده است.

کلید واژه :

محمد حسن صباغزادگان

،

یزد

،

نیروگاه خورشیدی

،

انرژی تجدید پذیر

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد

اقدامات سخت افزاری دریاچه ارومیه تا پایان دولت به سرانجام می رسد

اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه لازم الاجر است

اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد

پاسخگویی دولت در خصوص تخصیص آب ارس

مصوبه های ستاد احیا دریاچه ارومیه را نجات داد

سد نهب تا کنون ۹۳ درصد پیشرفت داشته است

زلزله اخیر ۹ میلیارد تومان به تاسیسات و مخازن آبی و شبکه فاضلاب منطقه خسارت وارد

توسعه گردشگری پیرامون سدها

بحران کم آبی با مدیریت صحیح قابل حل است

مراسم معارفه رضا مهرانی در سکوت

معاون اول رییس جمهور از طرح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کرد

آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح از کجا تامین می شود؟

نبض دشت قزوین می زند

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز است

تالاب انزلی به اندازه تالاب های بین المللی می تواند گردشگر پذیر باشد

نیروگاه برق در جنوب خرم آباد تا پایان سال به بهره برداری می رسد

امنیت و سلامت مردم در شرایط کنونی کشور در گرو وجود برق است

۵۰ میلیارد مترمکعب مجموع ذخایر کل سدهای کشور است

نیروگاه برق آبی نیازمند سرمایه گذار است

کشف سه مزرعه متمرکز استخراج ارز دیجیتال در کرمانشاه

تنش آبی و راه حل آن

مهمترین عامل بارش های سال گذشته را تغییر اقلیم دانست

توقف طرح انتقال آب کوهرنگ ۳

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب مناطق سیل زده در لرستان

گلایه ها بعد از حذف قبوض کاغذی

اجرای طرح انتقال آب با لوله در سیستان

بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب کشور است

برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است

تاکنون ۲۶۰ تصفیه خانه در مدار قرار گرفته

عدم تمایل نیروگاه ها برای عرضه برق در بورس انرژی

ماینرها نسبت به تعیین قیمت صادراتی برق اعتراضی ندارند/تعیین قیمت رمزارزها

ضروری بودن تدوین برنامه همه جانبه برای حذف و کاهش حوادث ناشی از برق گرفتگی

انجام بیش از ۳۸ هزار عملیات رفع اشکال فنی شبکه برق بدون خاموشی در اهواز