کد خبر : ۷۲۵۵۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل آبفای گیلان:

کیفیت آب شرب لاهیجان مطابق با استانداردهای ملی است/ نیاز آبی شهرهای شرق استان گیلان برطرف شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به آنالیز روزانه کیفیت آب شرب لاهیجان در آزمایشگاه‌های تخصصی گفت: نتایج این آزمایش‌ها و همچنین آزمایش‌های نظارتی مرکز بهداشت استان نشان می‌دهد آب شرب شهروندان لاهیجان از نظر کیفیت، مطابق با استانداردهای 1011 و 1053ملی آب شرب ایران است.

کیفیت آب شرب لاهیجان مطابق با استانداردهای ملی است/ نیاز آبی شهرهای شرق استان گیلان برطرف شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید محسن حسینی" افزود: کیفیت آب تزریق شده به شبکه توزیع آب لاهیجان در آزمایشگاه‌های تخصصیِ میکروبی، فیزیکی و شیمیایی، بیولوژی و ریزآلاینده‌های آلی و معدنی مورد آنالیز قرار می‌گیرد و آزمون‌های کلر و کدورت سنجی توسط واحد کنترل کیفیت امور لاهیجان به صورت روزانه و مستمر روی شبکه توزیع آب انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهر لاهیجان با بیش از 104 هزار نفر جمعیت ثابت و 10 هزار نفر جمعیت شناور، یکی از شهرهای بزرگ و توریستی استان گیلان محسوب می‌شود، اظهار داشت: بر اساس سرانه مصرف، متوسط نیاز آبی سالانه این شهر 332 لیتر بر ثانیه بوده که در ماه‌های گرم سال این نیاز به 410 لیتر بر ثانیه افزایش پیدا می‌کند.
مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به طول شبکه آبرسانی لاهیجان افزود: شبکه آبرسانی شهری لاهیجان دارای 49 کیلومتر خط انتقال و 230 کیلومتر شبکه توزیع است و علاوه بر مناطق تحت پوشش شهری، آب مورد نیاز روستاهای توستان، تموشل، لیالمان، بوجائیه و کتشال را نیز تامین می‌کند.
حسینی در تشریح منابع تأمین آب این شهرستان تصریح کرد: آب شرب این شهر از دو منبع تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان و هفت حلقه از چاه‌های عمیق شهرستان با نسبت 70 به 30 تامین می‌شود که منبع تامین آب تصفیه‌خانه بزرگ از سد آیت الله بهجت با کیفیت بسیار مطلوب و گوارایی بالا و کیفیت آب استحصالی از چاه‌های عمیق نیز در سطح خوب است.
مدیرعامل آبفای گیلان افزود: به دلیل رشد جمعیت ثابت و شناور در سال‌های اخیر به‌خصوص در فصل تابستان، افزایش تراکم در مناطق در حال توسعه شهری و همچنین بروز حوادث پیش‌بینی نشده مانند شکستگی خطوط لوله یا قطع جریان برق در تأسیسات تأمین فشار، مناطق شمال شرقی شهر لاهیجان به‌ویژه بلوار امام رضا(ع) دچار افت فشار و به‌هم ریختگی جریان شبکه می‌شود که با توجه به اعلام برخی مشترکان به مرکز ارتباطات مردمی 122، پروژه رینگ آبرسانی دور شهر لاهیجان تعریف شد که با استفاده از اعتبارات ملی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان در حال اجراست.
حسینی در ادامه گفت: این پروژه شامل لوله‌گذاری به طول تقریبی 10 کیلومتر بوده که تا کنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اتمام این پروژه و وارد مدار شدن آن علاوه بر متعادل شدن فشار شبکه، مشکلات خیابان‌های گلستان یا بلوار امام رضا(ع) رفع خواهد شد.
وی با بیان اینکه تکمیل واحد دوم تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان نیز در سال 99 می‌تواند نیاز شهر لاهیجان به آب چاه‌های عمیق را رفع و کیفیت آب شرب این شهر را از مطلوب به مطلوبیت بالا ارتقا دهد، ادامه داد: تا زمان اتمام پروژه‌های ذکر شده، شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان در راستای افزایش کیفیت آب شهر لاهیجان، به‌صورت مرتب و با برنامه مدون ضمن باز نمودن شیرهای تخلیه انتهای شبکه توزیع، اقدام به شستشوی شبکه کرده و با افزایش ظرفیت تولید چاه‌های فلمن خط انتقال شرق گیلان طی هفته‌های اخیر، نیاز آبی مازاد شهرهای شرق استان از جمله شهر لاهیجان نیز برطرف شده است.
مدیرعامل آبفای گیلان در پایان یادآور شد: به منظور خدمات‌رسانی مطلوب‌تر، مشترکان آب شهر لاهیجان می‌توانند در صورت مشاهده مشکلات در کمیت یا کیفیت آب، ضمن تماس با سامانه ارتباطات مردمی 122، شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان را در ارائه خدمات یاری نمایند.

کلید واژه :

سید محسن حسینی

،

کیفیت آب

،

لاهیجان

،

آب شرب

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

انتشار 4 بخش از کتاب ترازنامه انرژی کشور

اعلام آماده باش در خوزستان

اولویت کاری وزارت نیرو چیست؟

شیب تند کاهش حجم منابع آبی در خراسان شمالی

ایلام یکی از استان های پرمصرف آب در کشور

امضا تفاهم نامه طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور

جنوب استان گیلان منابع خوبی برای تولید انرژی های تجدید پذیر است

افتتاح ۴ پست برق تا پایان سال جاری در متروی تهران

انتقال آب دریای عمان موجب امنیت پایدار در شرق کشور می شود

کاهش چشمگیر ضریب تلفات شبکه برق در پایتخت

حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته نزدیک به سه برابر شده است

حال تالاب قره قشلاق چطور است؟

ساخت دو نیروگاه خورشیدی در داورزن

تولید 2.7 مگاوات از طریق نیروگاه برقابی در استان قم

ساخت سیستم جامع حفاظت، کنترل و پایش ترانس های توزیع برق

تولید آب شیرین برای 80 هزار نفر

ضروریت رفتن به سمت مدیریت مصرف

کانال های سراب گاوروانی حال خوشی ندارد

ایران رتبه اول سرعت رشد گازهای گلخانه ای را دارا است

وزیر نیرو از حل مشکلات فاضلاب اهواز خبر داد

واگذاری طرح انتقال آب رودخانه چالوس به بخش خصوصی

انتشار فراخوان دومین دوره جشنواره ملی داستانی "آب"

جابه جایی کامل شبکه انتقال برق تمامی روستاهای منطقه «رودبار» در شهرستان کوهدشت

ورود برقی ها به بورس برای تامین مالی ساخت نیروگاه

شرکت های پیمانکاری توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد نیرو جذب می کنند

آب باران یکی از منابع تولید آب آشامیدنی باکیفیت است

کاهش ورودی آب به مخازن سدها

انتقال آب دریای «عمان» به خراسان جنوبی

در سال ۱۴۰۴ میزان خاموشی ۱۴۰ دقیقه به ازای هر مشترک

۲۱ میلیارد ریال پاداش در قبوض مشترکان برق

کتاب برگزیده در جشنواره کتاب های صنعت برق کشور

علت تغییر رنگ آب در تهران چیست؟

طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور هفته آینده اجرایی می شود

سد امیر کبیر کرج ثبت تاریخی صنعتی شد

عملیات اجرایی پروژه آبرسانی سد ماملو