کد خبر : ۷۲۶۳۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علت اصلی تغییر طعم آب تغییرات دمایی است

چند ماهی است که بحثش داغ شده، گاهی رنگش کدر می شود و گاهی طعمش غیرقابل تحمل، این را مسافران و مهمانان شهر سنندج بیشتر حس می کنند.

علت اصلی تغییر طعم آب تغییرات دمایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،اواخر تابستان بود که جان مردم به لبشان رسید، در این فصل معمولا باید منتظر قطعی آب بود ولی آنچه که در سنندج اتفاق افتاد برعکس بود، آب بود ولی طعم و بوی آن قابل تحمل نبود و نمی شد آن را خورد.

البته این وضعیت در برخی دیگر از شهرهای استان کردستان هم وجود داشت اما اوضاع سنندج بدتر از همه بود، یکی از ساکنان می گوید: چند وقتی است که آب معدنی می گیریم و از آب لوله کشی فقط برای شست و شو استفاده می کنیم.

محمدی اضافه کرد: جالب اینجاست که در ساختمان دو طبقه ای که زندگی می کنیم، رنگ آب در طبقه پایین مشکلی ندارد ولی به طبقه بالا که می رسد رنگش تیره و گل آلود است.

شهروند دیگری هم می گوید که طعم آب در خانه شان خوب است اما در محل کار نه.

صادقی افزود: خانه ما در شهرک کشاورز است و آب طعم بدی ندارد ولی در محل کارم در خیابان جام جم از صبح تا زمانی که خانه بروم لب به آب نمی زنم و تشنگیم را با چای رفع می کنم، چون وقتی آب می جوشد طعمش قابل تحمل تر است.

اولین واکنش

علت اصلی تغییر طعم آب تغییرات دمایی است

این اولین واکنشی بود که معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در خصوص آب شرب داشت و گفت: تغییرات دمای هوا و جابجا شدن آب مهمترین دلیلی است که باعث شده در بو و طعم آب شرب سنندج تغییراتی اتفاق افتد اما با این حال از لحاظ سلامت آب هیچ مشکلی وجود ندارد.

محمد فرهادی اضافه کرد: با تغییر فصل به دلیل املاح و کارهایی که در زمان تصفیه آب اضافه و انجام می شود، مانند اوزون زنی و استفاده از کربن فعال و پرمنگنات پتاسیم، شاهد چنین مشکلاتی هستیم.

با وجودی که این مسئول گفته بود که با تثبیت دمای هوا این مشکل هم مرتفع می شود  ولی با گذشت بیش از یک ماه از این وعده، مشکل هنوز پابرجاست.

اظهار نظر مدیرعامل آبفا هم قابل تامل بود، محمدحسین محمدی هم همان حرف های معاون بهره برداری را تکرار کرد و مساله را به تغییرات دمایی بین تابستان و پاییز ربط داد.

وی گفت: آب سد پس از انتقال به تصفیه خانه آب شهر سنندج که جزو بهترین تصفیه خانه های کشور است، طی فرآیندهای کامل و جامع مراحل تصفیه را گذرانده و سپس وارد شبکه توزیع آب شرب شهری می شود و شهروندان با خیال راحت آب را مصرف کنند چون مشکل بهداشتی ندارد.

اما مساله اصلی بهداشت آب نبود، مساله این بود که با آن طعم اصلا نمی شد آب خورد.

رد واکنش

معاون اسبق بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اما نظر مدیرعامل آبفا درباره تغییرات دمایی را رد کرد و افزود: هر سدی عمری دارد و برای به روز شدن نیازمند تکنولوژی پیشرفته تری برای تصفیه است در حال حاضر شرکت آبفا برای اینکه آب شرب را به حد استاندارد برساند از موادی همچون آهن، کلر و مواد منعقد کننده استفاده می کند که موجب ایجاد بو و طعم خاصی در آب شده است.

فرزام بیدارپور به کیفیت آب سنندج نمره قابل قبولی نداد و گفت: این وضعیت مربوط به مناطقی از سنندج است که آب آنها از تصفیه خانه شماره یک تامین میشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اضافه کرد: مناطق تحت پوشش تصفیه خانه شماره دو سنندج به واسطه بهره مندی از تکنولوژی بالاتر و همچنین مناطق قدیمی شهر درگیر این مشکل نیستند.

شاید همین مسائل بود که مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت آب و فاضلاب شرکت آبفای کشور را به سنندج کشاند و او هم سلامت آب شرب سنندج را تایید کرد و درباره تغییر مزه آب اظهار داشت: تغییر بوی آب به این دلیل است که در زمان ورود مواد مغذی به دریاچه سد، ایجاد جلبک کرده که می تواند مشکلاتی را به لحاظ طعم و بو ایجاد کند.

جلبک ها مقصرند

سید کوشیار اعظم واقفی تاکید کرد: این جلبک ها در سیستم تصفیه، از آب گرفته شده، اما برخی از این جلبک ها موادی ترشح می کنند که بویی شبیه به بوی خاک می دهد.
وی برنامه ریزی برای پیشگیری از ورود مواد مغذی کمتر به دریاچه سد را یک نیاز ضروری دانست و تأکید کرد: برنامه ریزی ها باید بر همین مبنا باشد.

واقفی با اشاره به اینکه مواد جلبکی به لحاظ سلامت مشکلی برای شهروندان ایجاد نمی کند، گفت: با این حال پذیرش طعم و بوی آن برای مصرف کننده ساده نیست.

وی افزود: در مجتمع تصفیه خانه آب سنندج تدابیری برای مقابله بیشتر با چنین شرایطی اندیشیده شده که از آن جمله می توان سیستم اوزون زنی و مواد منعقدکننده قوی و در نهایت سیستم تصفیه پیشرفته تر را نام برد که تا حد زیادی موفق بوده است.

تا این جای کار که دمای هوا تبرئه شد و این بار جلبک ها مقصر شناخته شدند اما برخی اظهار نظرها هم حاکی از این بود که ورود فاضلاب چندین روستا به سدها در دراز مدت باعث شده تا آب برای سنندجی ها بدطعم شود.

بسیاری دبه به دست روانه چشمه های آبیدر شدند تا حداقل آب آشامیدنی خود را از آنجا تامین کنند که مسئولین بهداشتی هشدار دادند این آب ها سالم نیست.

اوایل آبان هم فرماندار سنندج واکنش نشان داد و خواستار حل این معضل شد.

ابراهیم زارعی مسئولین دست اندرکار را مکلف کرد تا ظرف یک هفته این مشکل را بررسی کنند و راهکاری برای بهبود کیفیت آب بیاندیشند.

این مهلت هم تمام شد ولی آب در سنندج هنوز سربالا می رود.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه :

آب

،

سنندج

،

مزه

،

طعم

،

رنگ

،

کردستان

،

تغییرات دمایی

،

محمد فرهادی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

وضعیت دما و بارش در آذرماه

وضعیت آبرسانی به روستاهای سیریک

تولید برق از پسماند بهترین راه مقابله با پسماند نیست

حضور وزیر نیرو در کمیسیون انرژی

جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد

اقدامات سخت افزاری دریاچه ارومیه تا پایان دولت به سرانجام می رسد

اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه لازم الاجر است

اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد

پاسخگویی دولت در خصوص تخصیص آب ارس

مصوبه های ستاد احیا دریاچه ارومیه را نجات داد

سد نهب تا کنون ۹۳ درصد پیشرفت داشته است

زلزله اخیر ۹ میلیارد تومان به تاسیسات و مخازن آبی و شبکه فاضلاب منطقه خسارت وارد

توسعه گردشگری پیرامون سدها

بحران کم آبی با مدیریت صحیح قابل حل است

مراسم معارفه رضا مهرانی در سکوت

معاون اول رییس جمهور از طرح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کرد

آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح از کجا تامین می شود؟

نبض دشت قزوین می زند

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز است

تالاب انزلی به اندازه تالاب های بین المللی می تواند گردشگر پذیر باشد

نیروگاه برق در جنوب خرم آباد تا پایان سال به بهره برداری می رسد

امنیت و سلامت مردم در شرایط کنونی کشور در گرو وجود برق است

۵۰ میلیارد مترمکعب مجموع ذخایر کل سدهای کشور است

نیروگاه برق آبی نیازمند سرمایه گذار است

کشف سه مزرعه متمرکز استخراج ارز دیجیتال در کرمانشاه

تنش آبی و راه حل آن

مهمترین عامل بارش های سال گذشته را تغییر اقلیم دانست

توقف طرح انتقال آب کوهرنگ ۳

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب مناطق سیل زده در لرستان

گلایه ها بعد از حذف قبوض کاغذی

اجرای طرح انتقال آب با لوله در سیستان

بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب کشور است

برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است

تاکنون ۲۶۰ تصفیه خانه در مدار قرار گرفته