کد خبر : ۷۲۶۳۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهمترین هدف پدافند شهری،حفاظت زیرساخت آبفا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری همدان گفت: مصون سازی زیرساخت ها و پایداری و حفاظت از آسیب پذیری انسان مهمترین هدف پدافند غیرعامل است.

مهمترین هدف پدافند شهری،حفاظت زیرساخت  آبفا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،سید هادی حسینی بیدار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن تبریک هفته پدافندغیرعامل با بیان اینکه مصون سازی زیرساخت های آب و فاضلاب مهمترین هدف پدافند شهری است اظهار کرد: تمام اقدامات و تدوین مقررات به طور مستقیم در جهت تامین امنیت مردم انجام می شود.

وی بر اهمیت این مهم در بخش آب و فاضلاب تاکید کرد و گفت: با وجود تاکیدات رهبری و پیگیری دستگاه های اجرایی و با توجه به افزایش تهدیدات منطقه ای سیاست های کلی و اسناد بالادستی اداره کل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو، اداره کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، قرارگاه پدافند زیستی سپاه پاسداران و ... نیاز به توجه و تاکید ویژه در این بخش دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری همدان بیان کرد: افتخار ما این است شرکت آبفا با بهره گیری از نیروهای متخصص و فعال و با اهتمام در دفتر پدافند غیرعامل و کمیته مدیریت بحران و پدافند این شرکت ، در راستای مصون سازی زیرساخت ها و پایداری و حفاظت از آسیب پذیری انسان ساخت احتمالی توسط دشمنان این مرز و بوم قدم های موثری برداشته است.

حسینی بیدار نهادینه سازی و اجرای اصول و ضوابط مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در صنعت آب و برق به منظور افزایش بازدارندگی، تداوم ارائه خدمات در شرایط اضطراری، کاهش آسیب پذیری و ارتقاء پایداری در کلیه تأسیسات و فرایندهای صنعت، شناسایی و طبقه بندی تأسیسات و فرآیندهای حیاتی، حساس و مهم و آسیب پذیر و تدوین و اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت، تدوین، بازنگری و اجرای استانداردها و ضوابط مدیریتی و فنی در سیستم ها، فرآیندها و تأسیسات موجود و طرح های توسعه، تدوین را از استراتژیهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو برشمرد.

وی از دیگر استراتژی های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو را آموزش، فرهنگ سازی، انجام پژوهش های مورد نیاز در دست یابی به راهکارهای جدید کم هزینه، مؤثر و عملیاتی در عرصه پدافند غیرعامل، بهره گیری از فناوری های نوین جهت مقابله با تهدیدات نرم افزاری و الکترونیکی و سایر تهدیدات جدید دانست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در راستای پدافند غیرعامل بخش آب و فاضلاب این شرکت برنامه و طرح هایی را به سرانجام رسانده است، ادامه داد: از سال ۹۲ تا ۹۶ چهار مورد و در سال های ۹۶ و ۹۷ تعداد ۲۱ مورد جایگزینی سامانه های گندزدایی از سیستم گازی به تزریق ایمن آب ژاول انجام شده است.

حسینی بیدار ادامه داد: همچنین چهار مورد از سامانه های گندزدایی از سیستم گازی نیز تا پایان سال جاری سیستم ایمن تزریق آب ژاول جایگزین خواهند شد.

وی انجام مطالعات پدافند غیرعامل تاسیسات آب، بهبود شرایط حفاظتی و حراستی بر مبنای مطالعات پدافند غیرعامل، اصلاح فنس کشی و دیوار کشی، نصب دوربین های هوشمند امنیتی، ارتقا و بهبود سیستم روشنایی محوطه مخازن و تاسیسات، نصب سیستم های هشدار ورود غیرمجاز به تاسیسات و ... را از اهم برنامه های این شرکت در راستای پدافند غیرعامل بخش آب و فاضلاب عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه رصد و پایش مداوم تهدیدات زیستی از طریق آزمایشات مستمر کنترل کیفیت برابر استاندارد تعریف شده از دیگر برنامه های این شرکت در راستای اجرای طرح پدافند غیرعامل بوده است، خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه پدافند سایبری و تهیه طرح پاسخ اضطراری سایبری، آمادگی کامل در برابر هرگونه نفوذ و یا عملیات سایبری و بدافزارها، استفاده از برق دوفیدره در تاسیسات مهم از جمله سرور شرکت و ژنراتور، انجام آموزش های عمومی و اختصاصی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل از دیگر برنامه ها بوده است.

وی تصریح کرد: بازچرخانی پساب و رساندن شاخص های کیفی پساب تصفیه شده در تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از نیروهای متخص داخلی به میزان استانداردهای مورد نیاز نیروگاه برق شهید مفتح و انتقال پساب به نیروگاه برای اولین بار در کشور که علاوه بر تامین پایدار آب مورد نیاز نیروگاه و کاهش تبعات تهدید خشکسالی و تغییرات اقلیمی منجر به تولید برق با حداکثر ظرفیت در نیروگاه و تعلق جایزه مدیریت سبز جهانی به شرکت آبفای استان شده است.

حسینی بیدار با بیان اینکه اقداماتی که شرکت آب و فاضلاب در راستای مدیریت مصرف برق و انرژی به عنوان دستگاه برتر از سوی شرکت توزیع برق معرفی شد افزود: در راستای پایداری انرژی و انجام اقدامات کاهش و مدیریت مصرف نیروگاه انرژی خورشیدی نصب شده است.

کلید واژه :

سید هادی حسینی بیدار

،

آب و فاضلاب

،

مدیریت بحران

،

وزارت نیرو

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

رسیدن آب به روستاهای غیزانیه

اعتبار ۴ میلیارد تومانی برای علاج‌بخشی سد وشمگیر در سال جاری تصویب شد

رفاه اجتماعی خط قرمز صنعت برق است

افزایش عرض رودخانه "تالار" در مازندران با لایروبی 35 متر

نرخ صفر برای ضریب حادثه در نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سلیمانی کرمان

حل کمبود آب شرب در خواف با خرید آب کشاورزی

اجرای 20 برنامه ويژه در صنعت برق طی سال 99

تقویت ولتاژ برق روستای اوانک در شهرستان طالقان

بيش از 74 هزار مگاوات ساعت انرژي پاك در نيروگاه هاي تجديدپذير گيلان تولید شد

آغاز پخش برنامه تلويزيوني “برق همراه زندگي” از شبكه استاني جهانبين

راه اندازي مركز خدمات غير حضوري 121 گامي بلند در جهت تحقق چشم انداز 1404

آبگیری ۹۰ درصد سدهای کوچک مخزنی شهرستان کلاله در گلستان

محاسبه رایگان بهای برق کشاورزان کم مصرف در آذربایجان‌غربی

یک روز قطعی برق و آب و گاز نداشتیم

ابلاغ دستورالعمل "انتصاب مديران وزارت نیرو با رويكرد فراخوان عمومي"

استفاده از لوازم کاهنده ،مطمئن‌ترین روش در کاهش مصرف آب

بهينه سازي درب و پنجره هاي پست فوق توزيع سيد خندان

راه اندازي پست جديد كارون قبل از پيك تابستان

روشن شدن بلوار امام علي(ع) مهديس اهواز

آغاز به کار مركز تخصصي پايش بار و انرژي در توزيع برق زنجان

بهره‌برداری از پروژه آبرسانی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد

بهره‌برداری از چاه جدید روستای ده ملا در شهرستان شاهرود

رهاسازی آب کشاورزی از سد مخزنی یامچی در اردبیل آغاز شد

تهرانی‌ها قبوض برق خود را پرداخت کنند

مصرف برق كولرهاي گازي تا 5 برابر كولرهاي آبي

عملیاتی شدن نظارت بر طراحي و اجراي تاسيسات برق اماكن

پروژه پایدار سازی فیدرهای برق روستاهای غرب کارون در خرمشهر آغاز شد

خشکسالی 76 درصد از استان اصفهان را دربرگرفته است

قطع برق بخش هایی از اهواز بدلیل سرقت کابل

احداث نیروگاه های بزرگ برق خورشیدی توجیه اقتصادی ندارد

ثبت غیرحضوری حق انشعاب آب و فاضلاب در اصفهان

ثبت بیش از پنج هزار تفاهم نامه مدیریت مصرف برق در سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش در مجلس: تامین آب شرب مردم مهم ترین اولویت دولت باشد

رهاسازی آب سد مخزنی یامچی اردبیل برای آبیاری اراضی کشاورزی

افزایش 160 مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور بدون مصرف سوخت اضافه