کد خبر : ۷۲۶۳۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهمترین هدف پدافند شهری،حفاظت زیرساخت آبفا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری همدان گفت: مصون سازی زیرساخت ها و پایداری و حفاظت از آسیب پذیری انسان مهمترین هدف پدافند غیرعامل است.

مهمترین هدف پدافند شهری،حفاظت زیرساخت  آبفا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،سید هادی حسینی بیدار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن تبریک هفته پدافندغیرعامل با بیان اینکه مصون سازی زیرساخت های آب و فاضلاب مهمترین هدف پدافند شهری است اظهار کرد: تمام اقدامات و تدوین مقررات به طور مستقیم در جهت تامین امنیت مردم انجام می شود.

وی بر اهمیت این مهم در بخش آب و فاضلاب تاکید کرد و گفت: با وجود تاکیدات رهبری و پیگیری دستگاه های اجرایی و با توجه به افزایش تهدیدات منطقه ای سیاست های کلی و اسناد بالادستی اداره کل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو، اداره کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، قرارگاه پدافند زیستی سپاه پاسداران و ... نیاز به توجه و تاکید ویژه در این بخش دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری همدان بیان کرد: افتخار ما این است شرکت آبفا با بهره گیری از نیروهای متخصص و فعال و با اهتمام در دفتر پدافند غیرعامل و کمیته مدیریت بحران و پدافند این شرکت ، در راستای مصون سازی زیرساخت ها و پایداری و حفاظت از آسیب پذیری انسان ساخت احتمالی توسط دشمنان این مرز و بوم قدم های موثری برداشته است.

حسینی بیدار نهادینه سازی و اجرای اصول و ضوابط مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در صنعت آب و برق به منظور افزایش بازدارندگی، تداوم ارائه خدمات در شرایط اضطراری، کاهش آسیب پذیری و ارتقاء پایداری در کلیه تأسیسات و فرایندهای صنعت، شناسایی و طبقه بندی تأسیسات و فرآیندهای حیاتی، حساس و مهم و آسیب پذیر و تدوین و اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت، تدوین، بازنگری و اجرای استانداردها و ضوابط مدیریتی و فنی در سیستم ها، فرآیندها و تأسیسات موجود و طرح های توسعه، تدوین را از استراتژیهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو برشمرد.

وی از دیگر استراتژی های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو را آموزش، فرهنگ سازی، انجام پژوهش های مورد نیاز در دست یابی به راهکارهای جدید کم هزینه، مؤثر و عملیاتی در عرصه پدافند غیرعامل، بهره گیری از فناوری های نوین جهت مقابله با تهدیدات نرم افزاری و الکترونیکی و سایر تهدیدات جدید دانست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در راستای پدافند غیرعامل بخش آب و فاضلاب این شرکت برنامه و طرح هایی را به سرانجام رسانده است، ادامه داد: از سال ۹۲ تا ۹۶ چهار مورد و در سال های ۹۶ و ۹۷ تعداد ۲۱ مورد جایگزینی سامانه های گندزدایی از سیستم گازی به تزریق ایمن آب ژاول انجام شده است.

حسینی بیدار ادامه داد: همچنین چهار مورد از سامانه های گندزدایی از سیستم گازی نیز تا پایان سال جاری سیستم ایمن تزریق آب ژاول جایگزین خواهند شد.

وی انجام مطالعات پدافند غیرعامل تاسیسات آب، بهبود شرایط حفاظتی و حراستی بر مبنای مطالعات پدافند غیرعامل، اصلاح فنس کشی و دیوار کشی، نصب دوربین های هوشمند امنیتی، ارتقا و بهبود سیستم روشنایی محوطه مخازن و تاسیسات، نصب سیستم های هشدار ورود غیرمجاز به تاسیسات و ... را از اهم برنامه های این شرکت در راستای پدافند غیرعامل بخش آب و فاضلاب عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه رصد و پایش مداوم تهدیدات زیستی از طریق آزمایشات مستمر کنترل کیفیت برابر استاندارد تعریف شده از دیگر برنامه های این شرکت در راستای اجرای طرح پدافند غیرعامل بوده است، خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه پدافند سایبری و تهیه طرح پاسخ اضطراری سایبری، آمادگی کامل در برابر هرگونه نفوذ و یا عملیات سایبری و بدافزارها، استفاده از برق دوفیدره در تاسیسات مهم از جمله سرور شرکت و ژنراتور، انجام آموزش های عمومی و اختصاصی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل از دیگر برنامه ها بوده است.

وی تصریح کرد: بازچرخانی پساب و رساندن شاخص های کیفی پساب تصفیه شده در تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از نیروهای متخص داخلی به میزان استانداردهای مورد نیاز نیروگاه برق شهید مفتح و انتقال پساب به نیروگاه برای اولین بار در کشور که علاوه بر تامین پایدار آب مورد نیاز نیروگاه و کاهش تبعات تهدید خشکسالی و تغییرات اقلیمی منجر به تولید برق با حداکثر ظرفیت در نیروگاه و تعلق جایزه مدیریت سبز جهانی به شرکت آبفای استان شده است.

حسینی بیدار با بیان اینکه اقداماتی که شرکت آب و فاضلاب در راستای مدیریت مصرف برق و انرژی به عنوان دستگاه برتر از سوی شرکت توزیع برق معرفی شد افزود: در راستای پایداری انرژی و انجام اقدامات کاهش و مدیریت مصرف نیروگاه انرژی خورشیدی نصب شده است.

کلید واژه :

سید هادی حسینی بیدار

،

آب و فاضلاب

،

مدیریت بحران

،

وزارت نیرو

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

وضعیت دما و بارش در آذرماه

وضعیت آبرسانی به روستاهای سیریک

تولید برق از پسماند بهترین راه مقابله با پسماند نیست

حضور وزیر نیرو در کمیسیون انرژی

جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد

اقدامات سخت افزاری دریاچه ارومیه تا پایان دولت به سرانجام می رسد

اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه لازم الاجر است

اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد

پاسخگویی دولت در خصوص تخصیص آب ارس

مصوبه های ستاد احیا دریاچه ارومیه را نجات داد

سد نهب تا کنون ۹۳ درصد پیشرفت داشته است

زلزله اخیر ۹ میلیارد تومان به تاسیسات و مخازن آبی و شبکه فاضلاب منطقه خسارت وارد

توسعه گردشگری پیرامون سدها

بحران کم آبی با مدیریت صحیح قابل حل است

مراسم معارفه رضا مهرانی در سکوت

معاون اول رییس جمهور از طرح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کرد

آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح از کجا تامین می شود؟

نبض دشت قزوین می زند

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز است

تالاب انزلی به اندازه تالاب های بین المللی می تواند گردشگر پذیر باشد

نیروگاه برق در جنوب خرم آباد تا پایان سال به بهره برداری می رسد

امنیت و سلامت مردم در شرایط کنونی کشور در گرو وجود برق است

۵۰ میلیارد مترمکعب مجموع ذخایر کل سدهای کشور است

نیروگاه برق آبی نیازمند سرمایه گذار است

کشف سه مزرعه متمرکز استخراج ارز دیجیتال در کرمانشاه

تنش آبی و راه حل آن

مهمترین عامل بارش های سال گذشته را تغییر اقلیم دانست

توقف طرح انتقال آب کوهرنگ ۳

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب مناطق سیل زده در لرستان

گلایه ها بعد از حذف قبوض کاغذی

اجرای طرح انتقال آب با لوله در سیستان

بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب کشور است

برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است

تاکنون ۲۶۰ تصفیه خانه در مدار قرار گرفته