کد خبر : ۷۲۶۳۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دعوت وزیر نیرو از سرمایه گذاران علاقه مند

وزیر نیرو با اشاره به رونمایی از اولین فراخوان سرمایه‌گذاری طرح گردشگری آبی، گفت: بدین منظور از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند دعوت می‌شود با مراجعه به سایت شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌های مختلف در جریان فرصت‌های فراهم شده در این زمینه قرار گیرند.

دعوت وزیر نیرو از سرمایه گذاران علاقه مند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،رضا اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه 150 مگاواتی سردشت گفت: امروز در شهرستان سردشت موفق شده‌ایم 4.5 ماه پس از گذشت دستور رئیس‌جمهور، برای اولین بار عرصه مخازن سدهای کشور را بر روی مردم و سرمایه‌گذاران به منظور اجرای طرح‌های گردشگری آبی باز کنیم.
اردکانیان افزود: با همکاری نزدیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مقدمات لازم برای اجرای این طرح فراهم شده و امروز نیز نخستین فراخوان این طرح مهم و چندمنظوره را در محل دریاچه سد مخزنی سردشت به مرحله اجرا نزدیک کرده‌ایم تا در آینده نزدیک هموطنان ما بتوانند از مواهب طبیعی و خداداد و نیز سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این منطقه به نحو مناسبی بهره‌ ببرند.
وزیر نیرو تاکید کرد: بدین منظور از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند دعوت می‌شود با مراجعه به سایت شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌های مختلف در جریان فرصت‌های فراهم شده در این زمینه قرار بگیرند تا در فاصل بهار و تابستان آینده بتوانیم ظرفیت‌های وسیع سدهای بزرگ کشور را در اختیار مردم قرار بدهیم.
اردکانیان خاطرنشان کرد: این طرح تاثیر مهمی در رونق اقتصاد محلی و اشتغال‌زایی در پی خواهد داشت.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آغاز اجرای برنامه 099 گفت: در قالب اجرای این طرح در تلاشیم تا در حالی که تولید خود را افزایش داده و صادرات انرژی به کشورهای همسایه را ادامه خواهیم داد بتوانیم اوج مصرف برق سال آینده را نیز همچون تابستان امسال بدون قطعی برق و خاموشی صفر سپری کنیم.
وزیر نیرو اضافه کرد: امیدواریم در بخش آب و فاضلاب نیز با توجه به تحولی که در ساختار وزارت نیرو به منظور تجمیع فعالیت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت خواهد گرفت، بتوانیم شاهد توسعه و رونق سریعتری‌ در خدمات‌رسانی به هموطنان روستایی باشیم.
اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروگاه 150 مگاواتی سردشت در قالب پویش  "#هرهفته_الف_ب_ایران" به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در راستای اجرای این پویش مقرر شده است تا پایان امسال 227 پروژه بزرگ تامین و توریع آب و برق و همچنین جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان در استان‌های مختلف به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: بر اساس این پویش 10 سد تا پایان سال در 6 استان کشور افتتاح می‌شود که بیش از 745 میلیون مترمکعب آب را برای مصارف مختلف مهار خواهند کرد.
وزیر نیرو ادامه داد: همچنین در قالب اجرای این پویش 26 هزار هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی در چهار استان کشور، جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیون نفر را در روستاهای این مناطق تحت پوشش این شبکه‌ها قرار خواهند داد.
اردکانیان با تاکید بر اینکه تا پایان امسال یک هزار و 124 روستای دیگر از شبکه آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به طور متوسط روزانه 6 روستای کشور با هزینه‌ای بالغ بر 4.5 میلیارد تومان از این نعمت برخوردار خواهند شد.
وزیر نیرو ادامه داد: افتتاح 29 تصفیه‌خانه فاضلاب در 16 استان و بهره‌برداری از 12 تصفیه‌خانه آب شرب در 9 استان کشور بخشی از پروژه‌های پویش "#هرهفته_الف_ب_ایران" در بخش آب خواهد بود.
وی به طرح‌های بخش برق در این زمینه اشاره کرد و افزود: در حالی که تا شروع دولت تدبیر و امید به طور متوسط سالانه یک هزار و 775 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است، از سال 92 تاکنون نرخ متوسط افزایش ظرفیت تولید برق کشور حدود دو هزار و 150 مگاوات بوده و تا پایان امسال نیز سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی جدید و 26 نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت 278 مگاوات وارد مدار خواهد شد.
اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه وزارت نیرو در استان آذربایجان‌غربی 141 پروژه بزرگ آب و برق در دست اجرا دارد، اضافه کرد: این طرح‌ها با اعتباری بیش از 16 هزار میلیارد تومان و متوسط پیشرفت فیزیکی 54 درصدی در حال ساخت هستند که امیدواریم بخش قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.
وزیر نیرو افزود: امروز با افتتاح پروژه‌های آب و فاضلاب استان آذربایجان‌غربی تعداد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور به عدد 229 و تعداد تصفیه‌خانه‌های آب نیز به عدد 148 رسید.

 

منبع:پاون

کلید واژه :

رضا اردکانیان

،

وزیر نیرو

،

آذربایجان غربی

،

نیروگاه سردشت

،

رئیس‌جمهور

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

وضعیت دما و بارش در آذرماه

وضعیت آبرسانی به روستاهای سیریک

تولید برق از پسماند بهترین راه مقابله با پسماند نیست

حضور وزیر نیرو در کمیسیون انرژی

جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد

اقدامات سخت افزاری دریاچه ارومیه تا پایان دولت به سرانجام می رسد

اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه لازم الاجر است

اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد

پاسخگویی دولت در خصوص تخصیص آب ارس

مصوبه های ستاد احیا دریاچه ارومیه را نجات داد

سد نهب تا کنون ۹۳ درصد پیشرفت داشته است

زلزله اخیر ۹ میلیارد تومان به تاسیسات و مخازن آبی و شبکه فاضلاب منطقه خسارت وارد

توسعه گردشگری پیرامون سدها

بحران کم آبی با مدیریت صحیح قابل حل است

مراسم معارفه رضا مهرانی در سکوت

معاون اول رییس جمهور از طرح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کرد

آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح از کجا تامین می شود؟

نبض دشت قزوین می زند

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز است

تالاب انزلی به اندازه تالاب های بین المللی می تواند گردشگر پذیر باشد

نیروگاه برق در جنوب خرم آباد تا پایان سال به بهره برداری می رسد

امنیت و سلامت مردم در شرایط کنونی کشور در گرو وجود برق است

۵۰ میلیارد مترمکعب مجموع ذخایر کل سدهای کشور است

نیروگاه برق آبی نیازمند سرمایه گذار است

کشف سه مزرعه متمرکز استخراج ارز دیجیتال در کرمانشاه

تنش آبی و راه حل آن

مهمترین عامل بارش های سال گذشته را تغییر اقلیم دانست

توقف طرح انتقال آب کوهرنگ ۳

انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب مناطق سیل زده در لرستان

گلایه ها بعد از حذف قبوض کاغذی

اجرای طرح انتقال آب با لوله در سیستان

بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب کشور است

برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است

تاکنون ۲۶۰ تصفیه خانه در مدار قرار گرفته