کد خبر : ۷۲۶۴۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

معاون اول رییس جمهوری گفت: احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است و این دریاچه پس از احیا به کانون حیات و توسعه منطقه و کشور تبدیل می شود.

احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،اسحاق جهانگیری شامگاه چهارشنبه در ورود به ارومیه و در گفت وگو با خبرنگاران افزود: به عنوان رییس ستاد احیای دریاچه ارومیه سعی کرده ام تا در هر شرایطی و با وجود محدودیت های بودجه ای، اعتبارات ستاد احیا تخصیص یابد و امروز وضعیت دریاچه به فضل خدا در سایه تلاش های صورت گرفته و افزایش نزولات آسمانی خوب است.

وی ادامه داد: دریاچه ارومیه فقط به آذربایجان غربی متعلق نیست، بلکه یک کانون مهم توسعه و حیات است که اگر اتفاق بدی برای آن می افتاد، برای کل کشور مساله خطرناکی بود؛ اگرچه برای استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی این خطر بیش از هر جای دیگر می توانست به یک تهدید جدی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه از سال 1392 ستادی در دولت با مسئولیت وی تشکیل و جلسات مرتبی در این خصوص برگزار شد، اظهار داشت: از مدتی قبل برنامه سفر به ارومیه و برگزاری جلسه ستاد احیا در این شهر را داشتیم تا به شکل میدانی از اقدامات انجام شده بازدید کنیم و در جریان کارها قرار گیریم.

وی اضافه کرد: با همت مسئولان، مردم و کشاورزان طرح های متعددی در این سال ها در بخش کشاورزی، لایروبی رودخانه ها، احداث تونل های مهم انتقال آب به دریاچه و احداث تصفیه خانه بزرگ پساب به دریاچه ارومیه اجرا شد تا امروز بتوانیم با امیدواری زیادی بگوییم که دیگر از آن خطر اصلی درباره دریاچه ارومیه عبور کرده ایم و دریاچه باید بعد از این به عنوان یک کانون مهم زندگی و حیات در اینجا بدرخشد و مردم از آن استفاده کنند.

جهانگیری گفت: آذربایجان غربی سرداران و شهدای بزرگی در دامان خود پرورش داده و نماد وحدت و انسجام و همواره الگویی از هماهنگی و همزیستی اقوام و مذاهب است؛ این استان از هر نظر سرآمد می باشد و توجه به آن ضروری است.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه در این سفر ۲ بیمارستان مجهز و مدرن یکی در ارومیه و دیگری در میاندوآب افتتاح می شود، بیان کرد: آذربایجان غربی ظرفیت بسیار بالایی در بخش درمانی و پزشکی دارد و پزشکان متخصص و فوق تخصص مجرب و بیمارستان های مجهزی در استان فعالیت دارند و یک فرصت چشمگیر برای توریسم درمانی در این منطقه ایجاد شده است.

وی با اشاره به قرار گرفتن آذربایجان غربی در امتداد سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق افزود: این شرایط باعث شده است تا قابلیت توسعه استان بسیار متعدد باشد.

وی ادامه داد: ویژگی مرزی بودن به خصوص در شرایط تحریم که گاهی با محدودیت هایی برای تامین نیازهای کشور روبرو می شویم، اهمیت استان هایی مثل آذربایجان غربی را برای کشور بیش از پیش افزایش می دهد.

وی تاکید کرد: افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه و هدیه آن از سوی دولت به جوانان ارومیه فرصتی است که همچنان ارومیه بتواند در رشته های مختلف ورزشی سرآمد باشد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح طرح های درمانی ورزشی و همچنین بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه به آذربایجان غربی سفر کرده است و وزیر نیرو، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر ورزش و جوانان، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و تعدادی از معاونان برخی از وزارتخانه ها در این سفر «جهانگیری» را همراهی می کنند.

صبح فردا (پنجشنبه) نیز معاون اول رییس جمهوری فاز دوم بیمارستان فاطمه الزهرا (س) میاندوآب را افتتاح و پس از آن از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید می کند و بازدید از وضعیت دریاچه ارومیه و حضور در جلسه ستاد احیای دریاچه نیز از دیگر برنامه های وی در سفر ۲ روزه اش به آذربایجان غربی است.

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه آخرین برنامه سفر معاون اول رییس جمهوری در عصر فردا(پنجشنبه) است؛ ورزشگاهی که عملیات ساخت آن طی سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع آغاز شد و اکنون ۱۵ سال از آغاز ساخت آن می گذرد.

اعضای کابینه دولت دکتر روحانی از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون بارها به این استان مرزی سفر کرده اند و همواره در این سفرها گرهی از مشکلات آذربایجان غربی گشوده شده است.

جهانگیری رییس ستاد احیای دریاچه ارومیه است و سفر ایشان به آذربایجان غربی که سهم مهمی در تامین آب این حوضه آبریز دارد، هم از لحاظ پیگیری پیشرفت طرح های این ستاد و هم تقویت امیدواری مردم منطقه نسبت به احیای نگین آبی آذربایجان مهم به نظر می رسد.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه :

اسحاق جهانگیری

،

ارومیه

،

دریاچه ارومیه

،

احیا

،

توسعه و حیات

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

آمادگی وزارت نیرو برای واگذاری برخی وظایف حوزه‌های آب و برق به شهرداری‌ها

كاهش چشمگير مدت زمان بازگشت سرمايه مراكز استخراج رمزارز با سرمايه گذاري در طرح هاي بهينه سازي مصرف

تعرفه خدمات آب و فاضلاب روستایی افزایش نداشته است

استفاده از فناوری نمک‌زدایی،راهکاری برای مقابله با کم‌آبی در ایران

اقدامات وزارت نیرو برای بهبود کیفی و کمی منابع آب جای قدردانی دارد

حل مشکل کمبود آب در "بلده" مازندران

فراخوان شرکت مهندسی آبفای کشور برای انتصاب 3 مدیرکل

ممنوع شدن ارائه خدمات به چاه‌های فاقد کنتور در یزد

تاکید استاندار مرکزی بر رعایت الگوی مصرف برق در ادارات

در شهرستان کامیاران ۱۶ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شد

پیشنهاد وزارت نیرو به یونیسف برای برگزاری جشنواره بین‌المللی نقاشی

پیگیری جدی کاهش 10 درصدی مصرف برق در دستگاه‌های دولتی

احداث بلوک سیکل ترکیبی جدید در نیروگاه شهیدسلیمی نکا

در دو ماه آینده کار پرداخت خسارات در سامانه بیمه حوادث مشترکان آغاز می‌شود

نخستین مدیرعامل زن از امروز کار خود را شروع می‌کند

مديرعامل جديد برق منطقه اي تهران منصوب شد

تأمین بخشی از آب استان‌های ساحلی از طریق آب شیرین‌کن

12 پروژه رفع موانع تولید در نیروگاه اجرا شد

ساده‌سازی ثبت و پرداخت خسارات به مشترکان برق

بهره برداری از پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه نکا

بهره برداری از سامانه بیمه حوادث مشترکان برق توانیر

جایگزینی ۸۰ هزار‌ کیلومتر کابل خودنگهدار با شبکه سیم‌ مسی

بهره برداری از پروژه تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی

افتتاح ۴۰ پروژه صنعت برق در استان خوزستان

بیش از 28 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف برق در قم احداث شد

اگر در گیلان سد نسازیم به آیندگان بدهکار می‌شویم

افزایش مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد

بررسي روزانه عملكرد استارت‌آپ‌ها در مدیریت مصرف برق

سازوکارهای مهار رشد بی‌رویه مصرف برق

معرفی آنلاین نیازهای فناورانه صنعت برق در صندوق نوآوری

حضور ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه برق و انرژی‌های نو

تمامی خدمات آب و فاضلاب به مشترکان استان تهران از طریق سامانه۱۲۲ ارائه خواهد شد

بيش از 25 درصد برق كشور بدون استفاده از سوخت فسيلي توليد شد

تاکید بر کاهش 10 درصدی مصرف برق ادارات و دستگاه‌های دولتی

بازچرخانی آب در یزد ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است