کد خبر : ۷۲۶۶۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتقای راهکارهای مقابله با خشک سالی

استاندار سمنان با اشاره به ارتقای راهکارهای مقابله با خشک سالی در استان، گفت: تهیه سند سازگاری باکم آبی از سوی مسئولان استان در اولویت باشد.

ارتقای راهکارهای مقابله با خشک سالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از خبرنگار مهر، علی رضا آشناگر پیش از ظهر چهارشنبه در نشست شورای اداری سمنان به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه امروز تدوین و تهیه سند سازگاری باکم آبی از وظایف مسئولان به خصوص مدیران ارشد استانی و دستگاه های مرتبط با آب است، ابراز کرد: به واسطه اهمیت خشک سالی و آثار سوء آن در سطح استان، می بایست این سند را هرچه سریع تر تدوین کرد.

وی بابیان اینکه کماکان در حال تلاش هستیم که انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی در موعد مقرر خود اجرا شود، افزود: این امر با مساعدت مردم و بخش خصوصی میسر خواهد شد.

اولویت انتصاب مدیران با نیروهای بومی است

استاندار سمنان بابیان اینکه اسناد توسعه روستایی که به همت دستگاه های مختلف و به خصوص سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام شده نیز باید اجرایی شود، تأکید کرد: باید توجه داشت که صرف تهیه برنامه ها فایده ای ندارد و نیازمند اجرای آن ها به بهترین نحو هستیم.

آشناگر بابیان اینکه نباید با بی توجهی و غفلت برخی دستگاه ها اعتبارات استان سمنان، مسترد شود، ابراز کرد: از سویی نباید گذاشت که اعتبارات بازگشت بخورد و از سوی دیگر هم نباید کیفیت را فدای سرعت طرح ها و پروژه های اجرایی از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی کرد لذا برای رفع این چالش معاون امور عمرانی استاندار نظارت کیفی بر پروژه های قابل اجرا در سطح استان را بر عهده خواهد گرفت.

وی به موضوع مدیریت استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: شایستگی مهم ترین معیار انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی محسوب می شود لذا داشتن دانش لازم برای اعمال سیاست های کلی دولت در منطقه، داشتن تجربه کافی متناسب با شغل به افراد و داشتن تعهد کافی از شروط واگذاری مسئولیت به افراد خواهد بود و در این راه نه به نژاد و تبار و نه ایل خود نگاه کرده ام، لذا معتقدیم استان هایی موفق هستند که از تجربه چهره های مختلف استان های دیگر بهره گیرند هرچند ما هم تأکید می کنیم که در شرایط مساوی، اولویت انتصاب مدیران با نیروهای بومی است.

شایسته سالاری مد نظر است

استاندار سمنان همچنین گفت: در حال حاضر اکثریت نیروهای مدیریتی استان، افراد شایسته و بومی بوده و این بسیار خوب و درخور توجه است لذا هرکسی که شایستگی لازم را داشته باشد باید مسئولیت را بپذیرد و به مردم کمک کند و از سوی دیگر این را نیز باید گفت که در انتصاب مدیران نظرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اخذ می شود.

آشناگر در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینکه یکی دیگر از اهداف جراحی اقتصادی کشور و اصلاح قیمت سوخت، صرفه جویی در مصرف بنزین بود که آثار مثبتی را تاکنون داشته است، تأکید کرد: در بحث بنزین برای دستگاه های دولتی، سهمیه ای تخصیص نیافته و از سویی دیگر منابع دولت نیز منابع زیادی نیست درنتیجه لازم است تا مدیران از محل صرفه جویی، این مشکل را در دستگاه خودشان رفع کنند.

وی در خاتمه گفت: ۵۷ میلیارد تومان مجموع اعتبارات شهرستان سمنان است که ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافته و امیدواریم در سال آینده شاهد افزایش این اعتبارات باشیم.

کلید واژه :

علی رضا آشناگر

،

دریای خزر

،

سمنان

،

آب

،

انتقال آب

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تخصیص آب حاصل از صرفه‌جویی به منطقه ویژه اقتصادی در هگمتانه

بخشی‌نگری ضايعه‌اي بسيار خسارت‌بار

نشست تخصصی با محوریت آب

تنش آبی همچنان ادامه دارد

وصول ۱۰۷ درصدی مطالبات شرکت های توزیع برق

نیروگاه ها از برنامه جا ماندند

بهره برداری از ۲۸۴ طرح توزیع برق منطقه پنج کشور

تولید برق و حرارت با یک محصول دانش بنیان

رتبه نخست نیروگاه های خورشیدی متعلق به کدام استان است؟

افزایش بارندگی ها نسبت به سال گذشته

افتتاح ۵۳ پروژه در حوزه صنعت برق در ایام دهه فجر

مجلس در آزمونی سخت / تصمیم گیری برای شش نیروگاه خاص یا همراهی با منافع سازندگان !

بهره برداري از 2 هزار ميليارد تومان طرح هاي توزيع نيروي برق سراسر كشور

اهداف سفر یک روزه وزیر نیرو

ساخته شدن آب شیرین کن حرارتی

تهدیدات سایبری در حوزه برق و انرژی

بررسی گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران

بررسی سوال نمایندگان از وزیر نیرو در جلسه کمیسیون کشاورزی

آغاز به کار نمایشگاه انرژی در کیش

آماده مدیریت سیلاب احتمالی هستیم

احداث توربین بادی

خشکسالی در میان پرآبی

سیلاب جنوب شرق ایران و پیامد ها

اتصال ۳۸ نیروگاه خورشیدی به شبکه برق

افزایش صادرات برق

برقی شدن ۱۰ میلیون موتور سیکلت

افزایش خروجی آب سدهای خوزستان

ضرورت صرفه جویی در مصرف برق و گاز

نقش موثر صرفه جویی انرژی در اقتصاد ملی

اتصال برق ایران و سوریه از طریق عراق

میانکاله جان گرفت

استفاده از باران های سیل آسا

عطش 20 ساله زمین

همزیستی ۲ هزار ساله ایران با سیل

وارد شدن خسارات زیادی به شبکه برق بر اثر سیل