کد خبر : ۷۲۶۶۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر نیرو خبر داد:

در ۹ استان کشور طرح های آب و برق را افتتاح می کنیم

وزیر نیرو با بیان اینکه به مرور در ۹ استان کشور طرح های آب و برق را افتتاح می کنیم، گفت: دیروز در کرمانشاه ۵۵ روستا با جمعیت بیش از ۱۱ هزار نفر به شبکه وصل شدند.

در ۹ استان کشور طرح های آب و برق را افتتاح می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از خبرنگار مهر، رضا اردکانیان وزیر نیرو ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با ارتباط افزایش قیمت آب و برق به لایحه بودجه ۹۹ اظهار داشت: افزایش قیمت آب و برق هرسال بیش از ۷ درصد نیست و این تصمیمی است که دو سال پیش گرفته شده و ما نیز برنامه های خود را بر این اساس تنظیم کردیم و ارتباطی به حالا و لایحه بودجه ندارد. این تصمیم، تصمیمی است که در انتهای سال طبق روال اگر نیاز باشد گرفته شود.  

اردکانیان تاکید کرد: ما تا پایان امسال ۳ هزار مگابات ظرفیت جدید وارد مدار می کنیم. دیروز در استان کرمانشاه واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو با کلاس اف که پیشرفته ترین نوع توربین با مدار ۵۶ درصد است با ظرفیت ۳۰۷ مگابات به مدار آمد.

وی افزود: به دو نیروگاه دیگر در اسلام آباد غرب و زاگرس با اقدامات مهندسین ایرانی یکی ۱۸ مگابات و یکی ۳۰ مگابات اضافه شد. یعنی فقط در طرح های دیروز حدود ۳۶۰ مگابات از ۳۰۰۰ مگابات وعده شده به مدار بهره وری آمد.

وزیر نیرو تصریح کرد: به مرور در ۹ استان کشور در پویش هر هفته الف، ب، ایران طرح های آب و برق را افتتاح می کنیم و امیدواریم هفته آینده در کردستان باشیم تا به ترتیب این طرح ها چه تسویه خانه های آب و چه فاضلاب و آبرسانی به روستاها انجام شود. دیروز در کرمانشاه ۵۵ روستا با جمعیت بیش از ۱۱ هزار نفر به شبکه وصل شدند. 

اردکانیان ادامه داد: آبرسانی به شیراز و شهرهای بزرگ دیگر ان شاءالله مطابق برنامه به مدار می آیند تا به وعده ای که داده ایم برای ۲۲۷ طرح تا پایان سال با ۳۳ هزار میلیارد تومان محقق شود.

وی در رابطه با وضعیت وزارت نیرو در بودجه ۹۹ گفت: وزارت نیرو خوشبختانه هم در برق و هم آب بیشتر اتکایش به منابع داخلی است یعنی عرضه محصول آب و برق و دریافت وجه. اما در عین حال در بودجه عمومی نیز حضور داریم و در بعضی بخش ها به منابع عمومی متکی هستیم. سر جمع اعتبارات وزارت نیرو بالغ بر ۹ هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان افزود: در بخش آب نسبت به سال ۹۸ بودجه افزایش دارد. امیدواریم با تصویب و قانونی شدن لایحه برنامه های تعهد شده در سال ۹۹ و نیمه ۱۴۰۰را اجرایی کنیم. 

وی در رابطه با اخذ تسهیلات از روسیه تصریح کرد: ما برای یک وام ۵ میلیارد دلاری از مجلس مجوز گرفتیم و ۲.۲ دهم میلیارد آن تا قبل از محول شدن مسئولیت کمیته مشترک به وزارت نیرو، طرح ها به تایید طرف روس رسیده بود و برای ۲.۸ دهم درصد باقی مانده طرح های مختلف را جمع آوری کردیم و تعدادی به طرف روس پیشنهاد شد و همه این میزان طرح ها به تصویب دولت ایران رسیده و دولت روس هم موافقت خود را اعلام کرده است. 

اردکانیان تاکید کرد: نیاز است تا در ابتدای سال میلادی کارهای مربوط به تشریفات اداری و تنظیم قراردادهایش توسط دستگاه ها انجام گیرد که شامل چهار طرح راه آهن زاهدان بیرجند، توسعه نیروگاه برقی گوت بند اولیا به ظرفیت ۶۴۰ مگابات، تعداد قابل توجه واگن مترو برای کلان شهرها و مدرن کردن و بازتوانی نیروگاه قدیمی رامین اهواز است که چیزی حدود ۶۰ مگابات به ظرفیت آن اضافه خواهد شد.

کلید واژه :

وزیر نیرو

،

رضا اردکانیان

،

آب

،

برق

،

نیروگاه

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تخصیص آب حاصل از صرفه‌جویی به منطقه ویژه اقتصادی در هگمتانه

بخشی‌نگری ضايعه‌اي بسيار خسارت‌بار

نشست تخصصی با محوریت آب

تنش آبی همچنان ادامه دارد

وصول ۱۰۷ درصدی مطالبات شرکت های توزیع برق

نیروگاه ها از برنامه جا ماندند

بهره برداری از ۲۸۴ طرح توزیع برق منطقه پنج کشور

تولید برق و حرارت با یک محصول دانش بنیان

رتبه نخست نیروگاه های خورشیدی متعلق به کدام استان است؟

افزایش بارندگی ها نسبت به سال گذشته

افتتاح ۵۳ پروژه در حوزه صنعت برق در ایام دهه فجر

مجلس در آزمونی سخت / تصمیم گیری برای شش نیروگاه خاص یا همراهی با منافع سازندگان !

بهره برداري از 2 هزار ميليارد تومان طرح هاي توزيع نيروي برق سراسر كشور

اهداف سفر یک روزه وزیر نیرو

ساخته شدن آب شیرین کن حرارتی

تهدیدات سایبری در حوزه برق و انرژی

بررسی گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران

بررسی سوال نمایندگان از وزیر نیرو در جلسه کمیسیون کشاورزی

آغاز به کار نمایشگاه انرژی در کیش

آماده مدیریت سیلاب احتمالی هستیم

احداث توربین بادی

خشکسالی در میان پرآبی

سیلاب جنوب شرق ایران و پیامد ها

اتصال ۳۸ نیروگاه خورشیدی به شبکه برق

افزایش صادرات برق

برقی شدن ۱۰ میلیون موتور سیکلت

افزایش خروجی آب سدهای خوزستان

ضرورت صرفه جویی در مصرف برق و گاز

نقش موثر صرفه جویی انرژی در اقتصاد ملی

اتصال برق ایران و سوریه از طریق عراق

میانکاله جان گرفت

استفاده از باران های سیل آسا

عطش 20 ساله زمین

همزیستی ۲ هزار ساله ایران با سیل

وارد شدن خسارات زیادی به شبکه برق بر اثر سیل