کد خبر : ۷۲۶۶۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ساخت سیستم جامع حفاظت، کنترل و پایش ترانس های توزیع برق

سیستم جامع حفاظت، کنترل و پایش ترانس های توزیع برق، تجهیزات موتورخانه، پمپاژهای صنعتی و کشاورزی، حلقات چاه و مخازن آب طراحی و ساخته شد.

ساخت سیستم جامع حفاظت، کنترل و پایش ترانس های توزیع برق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،علی ناظری نسب، مخترع این سیستم در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با بهره گیری از این سیستم در ایستگاه های پمپاژ آب، حلقات چاه و مخازن از سرقت ترانس های توزیع برق، سیم و کابل ها و تجهیزات مربوطه پیشگیری به عمل آمده و کارکرد کلیه تجهیزات الکتریکی مرتبط از راه دور به روش های مختلف ارتباطی قابل کنترل و پایش است.

وی تصریح کرد: در این سیستم بروز کوچک ترین خطا در محل سریعاً قابل بررسی خواهد بود. همچنین در این سیستم جهت حفاظت و حراست هرچه بیشتر از محل های حساس بخشی با عنوان ارتباط صوتی و تصویری از راه دور به صورت آنلاین با محل تجهیزات نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت طراحان مدار باختر که تحت حمایت مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان نیز هست، خاطرنشان کرد: انواع سنسورهای مختلف حفاظتی و امنیتی قابلیت اتصال به این سیستم را دارند، پایش و کنترل کارکرد تجهیزات نیز توسط نرم افزار رایانه ای، اپلیکیشن موبایلی و از طریق وب سرور خواهد بود.

به گفته مخترع در این سیستم بیش از ۱۰۰ مورد امکان حفاظتی، کنترلی و پایشی به صورت یکجا در کنار هم تجمیع و سامان داده شده است که وابسته به نیاز محل نصب از این امکانات بهره گرفته خواهد شد و نیاز به هرگونه دستگاه های جانبی را مرتفع خواهد کرد.

این مخترع پلدختری اضافه کرد: استفاده کنندگان از این طرح شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، کشاورزان و صاحبان صنایع هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر PCM System در دو نسخه، تولید و بهره برداری از آن صورت می پذیرد.

مدیرعامل شرکت طراحان مدار باختر ادامه داد: نسخه نهایی با امکانات پیشرفته – نسخه پایه با امکانات اولیه با عنوان Farmer یا کشاورز است.

ناظری نسب عنوان کرد: در نسخه کشاورز امکانات مورد نیاز یک کشاورز دارای موتور پمپاژ آب و ترانس برق با کاربری بسیار آسان برای ایشان گنجانده شده است؛ مانند حفاظت و اعلام سرقت ترانس و تجهیزات موتورخانه و سیم و کابل ها و کنترل از راه دور موتور به راحتی دیگر کشاورز نیازی به حضور در محل جهت روشن یا خاموش کردن الکتروموتور نخواهد داشت.

وی یادآور شد: در نسخه نهایی با امکانات پیشرفته امکانات مورد نیاز یک ایستگاه کامل در نظر گرفته شده است که چاه ها، موتورخانه ها و مخازن شرکت آب و فاضلاب از نسخه نهایی و پیشرفته سیستم بهره خواهند برد.

مخترع این سیستم اظهار کرد: البته امکانات سیستم برای هرگونه استفاده مشابه قابلیت کاربردی خواهد داشت.

ناظری نسب تصریح کرد: حفاظت از ترانس از محل تابلو زیرترانس تا تابلو موتورخانه با اعلام مشکل به صورت دقیق و جزئی اعلام قطعی برق، سیم و کابل، اعلام خطا در تجهیزات تابلو، کنترل از راه دور هرگونه تجهیز الکتریکی در محل مانند الکتروموتورها، کف کش ها و کلرزن ها، روشنایی ها و ... از جمله امکانات این سیستم است.

وی خاطرنشان کرد: پایش کارکرد لحظه ای تمامی تجهیزات با قابلیت گسترش نامحدود، خطا گیری و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی، هماهنگ سازی سرریز مخزن با پمپ آب از چاه، سطح سنجی مخزن، اعلام باز شدن درب مخزن، جلوگیری از خشک کار کردن الکتروموتور و گزارش کار موتور، ارتباط صوتی و تصویری با محل، دارای ذخیره ساز داخلی تصاویر، گزارش گیری جزئی و کلی کارکرد تجهیزات، کنترل قفل درب های ورودی از راه دور، کنترل دسترسی درب های ورودی در محل توسط کارت های بدون تماس و ریموت، پیش بینی ارتباطات متنوع شبکه موبایل، اینترنت و شبکه های رادیوی و ده ها امکان دیگر از دیگر امکانات این سیستم است.

مدیرعامل شرکت طراحان مدار باختر اضافه کرد: هرگونه امکان دیگری که مورد نیاز باشد به صورت سفارشی قابلیت اضافه شدن به این مجموعه را خواهد داشت.

کلید واژه :

علی ناظری نسب

،

پمپاژ آب

،

برق

،

توزیع برق

،

لرستان

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تخصیص آب حاصل از صرفه‌جویی به منطقه ویژه اقتصادی در هگمتانه

بخشی‌نگری ضايعه‌اي بسيار خسارت‌بار

نشست تخصصی با محوریت آب

تنش آبی همچنان ادامه دارد

وصول ۱۰۷ درصدی مطالبات شرکت های توزیع برق

نیروگاه ها از برنامه جا ماندند

بهره برداری از ۲۸۴ طرح توزیع برق منطقه پنج کشور

تولید برق و حرارت با یک محصول دانش بنیان

رتبه نخست نیروگاه های خورشیدی متعلق به کدام استان است؟

افزایش بارندگی ها نسبت به سال گذشته

افتتاح ۵۳ پروژه در حوزه صنعت برق در ایام دهه فجر

مجلس در آزمونی سخت / تصمیم گیری برای شش نیروگاه خاص یا همراهی با منافع سازندگان !

بهره برداري از 2 هزار ميليارد تومان طرح هاي توزيع نيروي برق سراسر كشور

اهداف سفر یک روزه وزیر نیرو

ساخته شدن آب شیرین کن حرارتی

تهدیدات سایبری در حوزه برق و انرژی

بررسی گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران

بررسی سوال نمایندگان از وزیر نیرو در جلسه کمیسیون کشاورزی

آغاز به کار نمایشگاه انرژی در کیش

آماده مدیریت سیلاب احتمالی هستیم

احداث توربین بادی

خشکسالی در میان پرآبی

سیلاب جنوب شرق ایران و پیامد ها

اتصال ۳۸ نیروگاه خورشیدی به شبکه برق

افزایش صادرات برق

برقی شدن ۱۰ میلیون موتور سیکلت

افزایش خروجی آب سدهای خوزستان

ضرورت صرفه جویی در مصرف برق و گاز

نقش موثر صرفه جویی انرژی در اقتصاد ملی

اتصال برق ایران و سوریه از طریق عراق

میانکاله جان گرفت

استفاده از باران های سیل آسا

عطش 20 ساله زمین

همزیستی ۲ هزار ساله ایران با سیل

وارد شدن خسارات زیادی به شبکه برق بر اثر سیل