کد خبر : ۷۲۶۸۳۷
زمان انتشار :

توان رقابت صنعت برق ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی

دبیر همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت با تاکید بر توان صنعت برق ایران برای رقابت با شرکت های اروپایی و آمریکایی گفت: به روز شدن در این صنعت،…

توان رقابت صنعت برق ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،حسین حسینیان روز یکشنبه در نشست خبری درباره چهاردهمین همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت افزود: اگر بتوانیم در بخش نرم افزاری و سخت افزاری صنعت برق به روز شویم، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، توان رقابت با شرکت های اروپایی و آمریکایی نیز افزایش می یابد.

عضو هیات علمی دانشکده برق دنشگاه امیرکبیر با گله مندی از اینکه هنوز ارتباط قوی بین صنعت و دانشگاه ها شکل نگرفته است، تصریح کرد: وقتی از ایده ها و مقالات محققان و پژوهشگران ایرانی حمایت نشود، این ایده ها ممکن است به کشورهای خارجی رفته و تبدیل به دستاورد و محصولی برای آنها شود. 

حسینیان  اظهار داشت: البته ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور نسبت به گذشته شرایط بهتری دارد و رشته های مهندسی برق دانشگاه ها نسبت به سایر نهادها و سازمان ها در این خصوص پیشرو هستند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری همایش حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت گفت: با توجه به تحریم ها، تبدیل تجهیزات خارجی به داخلی توسط صنعت برق که پیشرو دیگر صنایع کشور است از جمله اهداف این همایش است تا این صنعت در برابر کشورهای خارجی به بی نیازی برسد.

حسینیان افزود: برگزاری اینگونه همایش های تخصصی در کشور با این هدف بوده است تا همراه با حضور صنایع و دانشگاهیان بتوان زمینه بومی سازی تجهیزات برق و رساندن ایده ها به محصول و تقویت بیشتر ارتباط بخش صنعت با دانشگاه را فراهم کرد.

دبیر همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت با اشاره به استقبال ۲۲ نهاد دولتی و خصوصی از حضور در این همایش گفت: از این تعداد ۲ شرکت دانش بنیان هستند و ۱۴۵ مقاله نیز به همایش ارسال شد که از این تعداد ۳۰ مقاله به صورت حضوری و ۱۳ مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

حسینیان ادامه داد: کارگاه های تخصصی نیز در این همایش با هدف افزایش دانش علمی در بخش مصرف و کمک به ساخت نیروگاه ها، راه اندازی سیستم های هوشمند در بخش اتوماسیون، پیاده سازی ایده ها در بخش مصرف، کمک به ساخت و به روز شدن تجهیزات داخلی برق در همکاری بخش صنعت با دانشگاه برگزار می شود.

ارتباط دانشگاه و صنعت پررنگ تر شده است

حسین عسکریان ابیانه رئیس همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه نسبت به گذشته پررنگ شده و برگزاری این همایش و نمایشگاه جانبی آن به افزایش همیاری و همکاری شرکت های دانش بنیان با صنعت و دانشگاه می تواند کمک شایانی کند.

وی در خصوص برگزاری این همایش اظهار داشت: چهاردهمین همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت فرصتی، است تا ارتباط صنعت با دانشگاه ها بیشتر شده و از آخرین ایده ها برای رسیدن به محصول نیز رونمایی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر گفت: چهاردهمین همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت فرصتی است تا ارتباط صنعت با دانشگاه ها بیشتر شده و از آخرین ایده ها برای رسیدن به محصول رونمایی شود.   

وی گفت: به رغم تحریم ها، دو استاد بزرگ بین المللی از کشورهای سوئد و چین در این همایش حضور دارند و در کارگاه های تخصصی نقش مهمی برای کمک به افزایش سطح دانش شرکت کننده ها ایفا می کنند.

رئیس همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت، اظهار داشت: ساخت تجهیزات مرتبط با صنعت برق و صادرات آن به کشورهای همسایه از دل همین همایش ها بیرون آمده تا به سمت بومی سازی تجهیزات برق پیش رویم.

وی با تاکید بر اینکه گرایش قدرت همیشه در دانشکده برق دانشگاه امیرکبیر سرآمد دیگر دانشگاه های کشور بوده است، افزود: حدود ۷۰ درصد مهندسان دانشکده برق دانشگاه امیرکبیر استاد تمام هستند تا این دانشکده قطب مهندسی برق کشور محسوب شود.

عسکریان در خصوص قراردادهایی که این دانشکده با نهادهای دولتی و خصوصی امضا کرده است، گفت: کیفیت توان برق قدرت، نرم افزار بازار برق، هارمونیک، عایق ها برق فشار قوی، مشاوره در بخش صنعت، بهره برداری از  انرژی های نو، ساخت و تجهیز روشنایی در خیابان ها، تحلیل شبکه های قدرت و دستگاه های ولتاژ از جمله توافق نامه و قراردادهای امضا شده دانشکده با بخش صنعت بوده که به مرحله اجرا نیز رسیده است.

وی در مورد چهاردهمین همایش بین المللی حفاظت و اتوماسیون در سیستم قدرت که قرار است در روزهای ۱۰ و ۱۱ دی ماه برگزار شود نیز اظهار داشت: در این همایش مقالات، میزگرد تخصصی در اتوماسیون، کارگاه های آموزشی با موضوع اتوماسیون و حفاظت برگزار می شود.

رئیس همایش چهاردهم ادامه داد: برگزاری نمایشگاه با حضور شرکت های دانش بنیان و حدود ۴۵۰ نماینده صنعتی که آخرین دستاوردها خود را ارائه می دهند، از جمله برنامه های حاشیه ای این همایش است

 

منبع:ایرنا

کلید واژه :

حسین حسینیان

،

برق

،

امیرکبیر

،

صنعت

،

ایران

ثبت نظرات
captcha

پروپاگاندای توانیر روی موضوع تولید غیرمجاز رمز ارز

آیا مردم و رسانه ها نسبت به اطلاعات عمومی آب و برق نامحرمند؟

۶۵ درصد حجم مخازن سدهای کشور خالی است

‌استفاده از مازوت‌‌ در نیروگاه‌ها مشروط شد

استاندار اصفهان: آب سد زاینده‌رود تنها کفاف ‌۱۰۰ روز را می‌دهد/ اولویت تامین آب شرب است

مذاکره در حوزه‌های آب و گاز؛ محور صحبت‌های رئیس‌جمهور و سران ترکمنستان

انتقاد شدید معاون وزیر نفت از راندمان پایین نیروگاه ها

می‌توانیم از زباله برق تولید کنیم

افزایش آلودگی هوا به دنبال استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز / تذکر امام جمعه به وزارت نیرو

تاکید وزارت برق عراق بر آمادگی برای پرداخت بدهی‌های ایران

مورد عجیب توزیع برق تهران بزرگ / توانیر پاسخگوی عملکرد غیرمسئولانه خود خواهد بود؟

محرابیان: تعداد قابل‌توجهی از شهرها در تنش آبی به‌سر‌می‌برند

حضور نمایندگان توانیر و مدیریت شبکه برق در نشست مشترک با ارمنستان

انتصاب جدید در وزارت نیرو/ مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو منصوب شد

احتمال وقوع سیل در حوضه‌های آبریز جنوب غربی کشور

بررسی مشکلات اعتباری نیروگاه های هسته‌ای در کمیسیون برنامه مجلس

اطلاعیه توانیر درباره زمین لرزه هرمزگان/ چه تعداد تأسیسات برقی از مدار خارج شد؟

خبر مهم وزیر نیرو/ تخصیص ها در بخش آب بازنگری می شود

نخستین اظهارات معاون جدید آب و آبفای وزیر نیرو/ مدیریت جهادی و انقلابی راهگشای مشکلات آبی کشور است

یارانه برق به مصارف بالای دو برابر الگوی مصرف تعلق نمی‌گیرد

صادرات گازوئیل تحت تأثیر مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها در زمستان

خبر نیرونیوز تأیید شد / سردار جوانبخت معاون وزیر نیرو شد

جریمه‌های سنگین در انتظار مشترکان پرمصرف برق

چه تعداد نیروگاه امکان مصرف مازوت دارند؟

مصرف برق 15 درصد مردم معادل 85 درصد دیگر است

آیا سردار جوانبخت به وزارت نیرو می آید؟

قطعی برق در آبادان به دلیل شرجی هوا و ورود ریزگردها

جایگزینی یک نیروگاه 1000 مگاواتی حرارتی با تجدیدپذیر چقدر صرفه جویی ایجاد می کند؟

70 درصد مخازن گازوئیل نیروگاهها پر شد

ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید با حداکثر استفاده از توان داخلی

محرابیان: برنامه ام برای برق بلندپروازانه است اما محقق می شود

بيست و یکمین نمايشگاه تخصصي بين‌المللي صنعت برق ایران آغاز به کار کرد

پای خارجی‌ها به نیروگاه‌سازی ایران باز می‌شود؟

رئیسی: طرح‌های حوزه آب با تلاش مضاعف و با سرعت تکمیل شود/ ۱۴ مصوبه در جلسه شورای‌عالی آب

آغاز نخستین جلسه شورای عالی آب در دولت سیزدهم/ حضور رئیس جمهور در شورای عالی آب پس از 8 سال