کد خبر : ۷۲۶۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماموریت کارشناسان ایرانی تعمیر نیروگاه های خاورمیانه می باشد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) وابسته به وزارت نیرو با اشاره به تجارب و توانمندی های علمی و اجرایی متخصصان صنعت برق کشور،…

ماموریت کارشناسان ایرانی تعمیر نیروگاه های خاورمیانه می باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،محمدولی علاء الدینی روز سه شنبه در بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مستقر در فردیس استان البرز افزود: شرکت مادر تخصصی  مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق  به عنوان اولین مجموعه تخصصی تعمیرات و نگهداری نیروگاه در منطقه خاورمیانه، امروز توان تعمیرانواع نیروگاه های بخار، گاز، ترکیبی، زباله سوز، توربین ژنراتورهای نیروگاهی و ساخت قطعات و تجهیزات جانبی مهم و استراتژیک نیروگاهی را  دارد.

وی بیان داشت : بر همین اساس طبق دستور و ابلاغ وزیر نیرو،  ماموریت های متعددی همچون توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی آب و برق  و مشارکت در ساخت و تعمیر نیروگاه های منطقه تعیین شده است.

علاءالدینی گفت : شرکت مادر تخصصی مدیریت کالای آب و برق وزارت نیرو  رصدد است با فعال کردن شرکت هایی همچون  تعمیرات نیروگاهی ایران در خارج از کشور سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق ایران  قرار دهد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) ادامه داد: این شرکت ماموریت یافته است  تا در حوزه توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی به فعالیت بپردازد بدین منظور درصددیم برای شروع این امر از ظرفیت با ارزش شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در حوزه توسعه صادرات خدمات و مهندسی استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مناسب صنعت برق ایران در بازار کشورهای سوریه و عراق، گفت: عضویت کشورمان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت بسیار مناسبی را فراهم کرده تا شاهد توسعه هر چه بیشتر صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به این مناطق باشیم.

علاءالدینی به توان کامل ایران برای ساخت تمام بخش های نیروگاه های گازی منطقه اشاره کرد و گفت: با تلاش متخصصان داخلی توانسته ایم در میان کشورهای برتر سازنده توربین ژنراتورهای گازی قرار بگیریم و در این زمینه از کشورهایی همانند روسیه که یکی از اعضای اصلی اتحادیه اوراسیا است پیشی بگیریم.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با تاکید بر اینکه درصدد تقویت حضور شرکت تعمیرات نیروگاهی در سطح بین المللی هستیم، تاکید کرد:  عضویت ایران در  اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت  مناسبی است تا این شرکت در زمینه سرویس و نگهداری نیروگاه های برق کشورهای عضو اوراسیا و سایر کشورهای منطقه نیز حضور فعالی داشته باشد.

وی، توان تعمیرات نیروگاهی ایران را قابل رقابت با شرکت های برتر دنیا در این عرصه دانست و افزود: ظرفیت نصب شده نیروگاه های برق منطقه به عدد قابل ملاحظه ای رسیده که تمام این واحدها نیاز به خدمات مختلفی از جمله تعمیرات دوره ای و اساسی دارند.

علاءالدینی ادامه داد: بر همین اساس با توجه به توان بسیار بالای شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران درصدد توسعه و شروع فصل جدیدی از فعالیت های این مجموعه در خارج از کشور هستیم تا سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق قرار دهیم و این واحدها توسط متخصصان ایرانی تعمیر و بازسازی شوند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب بر لزوم گسترش مراکز استانی شرکت تعمیرات نیروگاهی تاکید کرد و افزود: در زمان حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور به بیش از 82 هزار مگاوات و ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع از مرز 127 هزار مگاولت آمپر گذشته است؛ بر همین اساس ظرفیت ایجاد شده در این بخش، گسترش فعالیت حوزه استانی این شرکت را دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استقلال و خودکفایی صنعت برق در سایه اعمال تحریم های غرب محقق شده است، گفت: با وجود تمام تحریم های ظالمانه بر علیه کشورمان، توانسته ایم به لحاظ خدمات فنی و مهندسی در فصل بالندگی، رشد و جهش های بسیار مناسبی داشته باشیم  که این خود زمینه و بستر فعالیت نخبگان، متخصصان و شرکت های دانش بنیان را فراهم کرده است.

علاءالدینی با اشاره به اینکه بخش زیادی از فعالیت صنعت برق در خارج از کشور به حوزه ساخت نیروگاه و صادرات برق اختصاص پیدا کرده است، ادامه داد: در زمان حاضر ظرفیت های  فراوانی در بخش توزیع برق، خطوط انتقال و حوزه های کوچک تر این صنعت در خارج از کشور وجود دارد که به شدت مغفول مانده است و بایستی توجه بیشتری به این حوزه شود.

مدیرعامل شرکت  مادر تخصصی ساتکاب امروز با حضور در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران از بخش های مختلف این مجموعه همانند آزمایشگاه فشار قوی، کارگاه مکانیک و ساخت پره، تعمیرات ژنراتور و تعمیرات ترانس بازدید کرد.

مهمترین فعالیت های شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در عرصه تعمیرات اساسی و تخصصی واحدهای نیروگاهی، بازسازی و ارتقاء ، ساخت تجهیزات ، راه اندازی و نگهداری واحدهای نیروگاهی ، صنایع نفت،گاز،پتروشیمی، پالایشگاهی ،سیمان،قند و ریلی می باشد.

شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران زیر مجموعه برق حرارتی وزارت نیرو در شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه :

محمدولی علاء الدینی

،

نیروگاه

،

خاورمیانه

،

آب

،

برق

،

ساخت و تعمیر نیروگاه

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

افزایش میزان تولید انرژی در نیروگاه قم نسبت به سال گذشته

اتصال واحد 3 نیروگاه شهید مفتح به شبکه سراسری برق

چهاردهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در تهران

ذخیره سازی نیم میلیون متر مکعب آب در مخزن سد های تغذیه مصنوعی

کلنگ زنی وافتتاح هشت پروژه در غرب ایران همزمان با دهه فجر

سیلاب های بهاره در پیش است

فروشست زمین در محدوده زاینده رود و علت آن

کاهش بارش در شمال کشور نسبت به سال گذشته

سیلاب ها چرا استحصال نمی شوند

جریمه مشترکان پرمصرف ادامه دارد

پیامد استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند

سوخت نیروگاه شهید رجایی چیست؟

سیل به تاسیسات آبی سیستان و بلوچستان چند میلیارد تومان خسارت وارد کرد؟

کاهش بارش ها در حوضه دریای خزر

جبران کمبود نیروی انسانی شرکت های آب و فاضلاب روستایی

تامین بودجه خرید ایستگاه سنجش آلودگی هوا توسط نیروگاه ها

احتمال جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان

قرائت تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

بی اطلاعی وزارت نیرو از درخواست وزیر نفت

سیل و سیلاب ها را باید در ذخیره گاه ها ذخیره کنیم

پرداخت 2 میلیارد تومان پاداش به مشترکان برق خراسان جنوبی

هدف طرح موتور سیکلت های برقی چیست؟

رونمایی از موتورسیکلت های برقی

آلودگی آب آشامیدنی آمریکا

وضعیت قرمز منابع آبی

در سیلاب ابتدای امسال ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت دیدیم

احداث خروجی های پست شهریار

افزودن 134 کیلومتر مدار خط به شبکه برق خوزستان

بهره برداری از ۱۰۴ طرح شرکت توزیع نیروی برق در قزوین همزمان با دهه فجر

خسارت سیل به عشایران سیستان و بلوچستان

الگوی بارش در شمال و جنوب کشور متفاوت است

پایداری وضع آب شیرین در سیستان و بلوچستان

توسعه یافتن زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه برق

بهینه شدن کشاورزی در جلگه خوزستان

افزایش اعتبار لایروبی و سدسازی در بودجه 99