کد خبر : ۷۲۶۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماموریت کارشناسان ایرانی تعمیر نیروگاه های خاورمیانه می باشد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) وابسته به وزارت نیرو با اشاره به تجارب و توانمندی های علمی و اجرایی متخصصان صنعت برق کشور،…

ماموریت کارشناسان ایرانی تعمیر نیروگاه های خاورمیانه می باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،محمدولی علاء الدینی روز سه شنبه در بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مستقر در فردیس استان البرز افزود: شرکت مادر تخصصی  مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق  به عنوان اولین مجموعه تخصصی تعمیرات و نگهداری نیروگاه در منطقه خاورمیانه، امروز توان تعمیرانواع نیروگاه های بخار، گاز، ترکیبی، زباله سوز، توربین ژنراتورهای نیروگاهی و ساخت قطعات و تجهیزات جانبی مهم و استراتژیک نیروگاهی را  دارد.

وی بیان داشت : بر همین اساس طبق دستور و ابلاغ وزیر نیرو،  ماموریت های متعددی همچون توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی آب و برق  و مشارکت در ساخت و تعمیر نیروگاه های منطقه تعیین شده است.

علاءالدینی گفت : شرکت مادر تخصصی مدیریت کالای آب و برق وزارت نیرو  رصدد است با فعال کردن شرکت هایی همچون  تعمیرات نیروگاهی ایران در خارج از کشور سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق ایران  قرار دهد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) ادامه داد: این شرکت ماموریت یافته است  تا در حوزه توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی به فعالیت بپردازد بدین منظور درصددیم برای شروع این امر از ظرفیت با ارزش شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در حوزه توسعه صادرات خدمات و مهندسی استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مناسب صنعت برق ایران در بازار کشورهای سوریه و عراق، گفت: عضویت کشورمان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت بسیار مناسبی را فراهم کرده تا شاهد توسعه هر چه بیشتر صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به این مناطق باشیم.

علاءالدینی به توان کامل ایران برای ساخت تمام بخش های نیروگاه های گازی منطقه اشاره کرد و گفت: با تلاش متخصصان داخلی توانسته ایم در میان کشورهای برتر سازنده توربین ژنراتورهای گازی قرار بگیریم و در این زمینه از کشورهایی همانند روسیه که یکی از اعضای اصلی اتحادیه اوراسیا است پیشی بگیریم.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با تاکید بر اینکه درصدد تقویت حضور شرکت تعمیرات نیروگاهی در سطح بین المللی هستیم، تاکید کرد:  عضویت ایران در  اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت  مناسبی است تا این شرکت در زمینه سرویس و نگهداری نیروگاه های برق کشورهای عضو اوراسیا و سایر کشورهای منطقه نیز حضور فعالی داشته باشد.

وی، توان تعمیرات نیروگاهی ایران را قابل رقابت با شرکت های برتر دنیا در این عرصه دانست و افزود: ظرفیت نصب شده نیروگاه های برق منطقه به عدد قابل ملاحظه ای رسیده که تمام این واحدها نیاز به خدمات مختلفی از جمله تعمیرات دوره ای و اساسی دارند.

علاءالدینی ادامه داد: بر همین اساس با توجه به توان بسیار بالای شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران درصدد توسعه و شروع فصل جدیدی از فعالیت های این مجموعه در خارج از کشور هستیم تا سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق قرار دهیم و این واحدها توسط متخصصان ایرانی تعمیر و بازسازی شوند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب بر لزوم گسترش مراکز استانی شرکت تعمیرات نیروگاهی تاکید کرد و افزود: در زمان حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور به بیش از 82 هزار مگاوات و ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع از مرز 127 هزار مگاولت آمپر گذشته است؛ بر همین اساس ظرفیت ایجاد شده در این بخش، گسترش فعالیت حوزه استانی این شرکت را دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استقلال و خودکفایی صنعت برق در سایه اعمال تحریم های غرب محقق شده است، گفت: با وجود تمام تحریم های ظالمانه بر علیه کشورمان، توانسته ایم به لحاظ خدمات فنی و مهندسی در فصل بالندگی، رشد و جهش های بسیار مناسبی داشته باشیم  که این خود زمینه و بستر فعالیت نخبگان، متخصصان و شرکت های دانش بنیان را فراهم کرده است.

علاءالدینی با اشاره به اینکه بخش زیادی از فعالیت صنعت برق در خارج از کشور به حوزه ساخت نیروگاه و صادرات برق اختصاص پیدا کرده است، ادامه داد: در زمان حاضر ظرفیت های  فراوانی در بخش توزیع برق، خطوط انتقال و حوزه های کوچک تر این صنعت در خارج از کشور وجود دارد که به شدت مغفول مانده است و بایستی توجه بیشتری به این حوزه شود.

مدیرعامل شرکت  مادر تخصصی ساتکاب امروز با حضور در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران از بخش های مختلف این مجموعه همانند آزمایشگاه فشار قوی، کارگاه مکانیک و ساخت پره، تعمیرات ژنراتور و تعمیرات ترانس بازدید کرد.

مهمترین فعالیت های شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در عرصه تعمیرات اساسی و تخصصی واحدهای نیروگاهی، بازسازی و ارتقاء ، ساخت تجهیزات ، راه اندازی و نگهداری واحدهای نیروگاهی ، صنایع نفت،گاز،پتروشیمی، پالایشگاهی ،سیمان،قند و ریلی می باشد.

شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران زیر مجموعه برق حرارتی وزارت نیرو در شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه :

محمدولی علاء الدینی

،

نیروگاه

،

خاورمیانه

،

آب

،

برق

،

ساخت و تعمیر نیروگاه

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

تقویت ولتاژ برق روستای اوانک در شهرستان طالقان

بيش از 74 هزار مگاوات ساعت انرژي پاك در نيروگاه هاي تجديدپذير گيلان تولید شد

آغاز پخش برنامه تلويزيوني “برق همراه زندگي” از شبكه استاني جهانبين

راه اندازي مركز خدمات غير حضوري 121 گامي بلند در جهت تحقق چشم انداز 1404

آبگیری ۹۰ درصد سدهای کوچک مخزنی شهرستان کلاله در گلستان

محاسبه رایگان بهای برق کشاورزان کم مصرف در آذربایجان‌غربی

یک روز قطعی برق و آب و گاز نداشتیم

ابلاغ دستورالعمل "انتصاب مديران وزارت نیرو با رويكرد فراخوان عمومي"

استفاده از لوازم کاهنده ،مطمئن‌ترین روش در کاهش مصرف آب

بهينه سازي درب و پنجره هاي پست فوق توزيع سيد خندان

راه اندازي پست جديد كارون قبل از پيك تابستان

روشن شدن بلوار امام علي(ع) مهديس اهواز

آغاز به کار مركز تخصصي پايش بار و انرژي در توزيع برق زنجان

بهره‌برداری از پروژه آبرسانی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد

بهره‌برداری از چاه جدید روستای ده ملا در شهرستان شاهرود

رهاسازی آب کشاورزی از سد مخزنی یامچی در اردبیل آغاز شد

تهرانی‌ها قبوض برق خود را پرداخت کنند

مصرف برق كولرهاي گازي تا 5 برابر كولرهاي آبي

عملیاتی شدن نظارت بر طراحي و اجراي تاسيسات برق اماكن

پروژه پایدار سازی فیدرهای برق روستاهای غرب کارون در خرمشهر آغاز شد

خشکسالی 76 درصد از استان اصفهان را دربرگرفته است

قطع برق بخش هایی از اهواز بدلیل سرقت کابل

احداث نیروگاه های بزرگ برق خورشیدی توجیه اقتصادی ندارد

ثبت غیرحضوری حق انشعاب آب و فاضلاب در اصفهان

ثبت بیش از پنج هزار تفاهم نامه مدیریت مصرف برق در سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش در مجلس: تامین آب شرب مردم مهم ترین اولویت دولت باشد

رهاسازی آب سد مخزنی یامچی اردبیل برای آبیاری اراضی کشاورزی

افزایش 160 مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور بدون مصرف سوخت اضافه

اصلی‌ترین سیاست‌های دولت تدبیر و امید،احیای دریاچه ارومیه

تعریف چهار ماموریت برای سد اشنویه

امکان افزایش ۷۵۰۰ مگاوات برق بدون مصرف سوخت

براي تامين برق هيچ محدوديتي برای متقاضيان وجود ندارد

۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری سالانه صنعت برق کشور در دولت تدبیر و امید

افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه

بهره برداری از ۶ پروژه‌ افزایش ظرفیت، توسعه و بهینه‌سازی پست‌های برق استان بوشهر