کد خبر : ۷۲۷۸۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صنعت برق تعطیل ناپذیر است

سرپرست شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه فعالیت های صنعت برق تعطیل ناپذیر است، گفت: تأمین برق مراکز حساس مثل بیمارستان ها در این برهه از زمان به مراتب مهم تر و حساس تر از گذشته است و شرکت برق منطقه ای گیلان با تمام توان خود و با بسیج همه امکانات نسبت به تأمین انرژی برق مطمئن و پایدار این مراکز حساس و سایر مشترکین در بخش های صنعتی، تجاری و خانگی اقدام خواهد کرد.

صنعت برق تعطیل ناپذیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، بهمن داراب زاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت برق، صنعتی استراتژیک، زیرساختی و تخصصی است که توانسته است افتخارات زیادی را در سال های متمادی کسب کند، اظهار کرد: این افتخارات به خصوص بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، بسیار چشمگیرتر بود به طوری که توانست بسیاری از نیازهای خودش را برآورده کند و بسیاری از وابستگی هایی را که در قبل از انقلاب و  در حوزه صنعت برق به خارج از کشور وجود داشت، از بین ببرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون صنعت برق در بسیاری از زمینه ها به مرز خودکفایی رسیده است، گفت: می توانیم بسیاری از نیازهای صنعت را در داخل ایران تأمین کنیم و این توانایی و ظرفیت را نیز داریم که دانش فنی و بسیاری از تجهیزات صنعت برق را به سایر کشورها صادر کنیم.

داراب زاده با اشاره به دستاوردها و موفقیت های صنعت برق بیان کرد: شرکت برق منطقه ای گیلان درزمینهٔ مدیریت مصرف در چهار سال متوالی در سطح کشور به عنوان شرکت برتر، الگو و نمونه انتخاب شده است.

سرپرست شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از دیگر افتخارات و نقاط قوت شرکت برق را اجرای طرح ابتکاری «به کارگیری و استفاده از ظرفیت آزاد تجهیزات منصوبه و در حال بهره برداری و موجود شبکه» در استان دانست و افزود:  توانستیم با کمترین هزینه و با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود، ظرفیت پست ها و خطوط را به نحو چشمگیری اضافه کنیم.

وی با اشاره به دستاوردهای اجرای این طرح گفت: این طرح در سطح کشور به عنوان یک طرح نمونه انتخاب شد و شرکت برق منطقه ای گیلان به عنوان متولی تدوین دستورالعمل ها در این خصوص انتخاب شد و ان شاءالله این طرح در سال های آینده در کل کشور اجرایی خواهد شد.

داراب زاده در خصوص پتانسیل انرژی بادی در استان گیلان تصریح کرد: استان گیلان به لحاظ برخورداری از موهبت الهی انرژی های نو و تجدید پذیر وضعیت بسیار مطلوبی دارد، بیش از سه هزار مگاوات پتانسیل انرژی بادی در جنوب استان گیلان، منطقه منجیل و مناطق اطراف آن وجود دارد که در حال حاضر 92 مگاوات  انرژی تجدید پذیر در گیلان در حال بهره برداری است؛ به عبارتی، در استان گیلان بیش از 32 برابر ظرفیت منصوبه فعلی انرژی بادی، پتانسیل تولید انرژی بادی وجود دارد.

سرپرست شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اشاره به پتانسیل انرژی خورشیدی در استان افزود: علی رغم تصور موجود، در بخش جنوبی استان گیلان از شهر منجیل به سمت لوشان پتانسیل بسیار خوبی برای بهره گیری از نیروگاه های خورشیدی وجود دارد، این پتانسیل مورد تأیید سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) نیز است، وجود این پتانسیل فوق العاده و فقدان ریزگردها در منطقه و تونل باد موجود در منطقه که می تواند نقش مؤثری در خنک کردن پنل های خورشیدی داشته باشد و می تواند راندمان پنل های خورشیدی را افزایش و دوچندان کند.

وی با بیان اینکه پتانسیل انرژی خورشیدی استان گیلان از بسیاری از استان های آفتابی مانند کرمان و یزد، به مراتب بیشتر است، گفت: اگر از تمامی ظرفیت های استان گیلان درزمینهٔ انرژی خورشیدی استفاده شود، استان گیلان می تواند قطب تولید انرژی برق از انرژی خورشیدی در کشور و حتی در منطقه غرب آسیا بشود.

داراب زاده با اشاره به اقدامات پیشگیری از ویروس کرونا تصریح کرد: ضدعفونی کردن محوطه شرکت، اتاق ها، تعطیل کردن فعالیت استخر شنا و سالن ورزشی و سالن غذاخوری ازجمله اقدامات شرکت در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا است، خرید یک دستگاه تب سنج و تب سنجی همکاران و ارباب رجوع از دیگر اقدامات پیشگیرانه شرکت بوده و مجموع این اقدامات موجب شد تا در بخش نیروی انسانی شرکت با  مشکلی مواجه نباشیم.

سرپرست شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه فعالیت های صنعت برق تعطیل ناپذیر است، گفت: تأمین برق مراکز حساس مثل بیمارستان ها در این برهه از زمان به مراتب مهم تر و حساس تر از گذشته است و شرکت برق منطقه ای گیلان با تمام توان خود و با بسیج همه امکانات نسبت به تأمین انرژی برق مطمئن و پایدار این مراکز حساس و سایر مشترکین در بخش های صنعتی، تجاری و خانگی اقدام خواهد کرد تا هیچ دغدغه ای در این خصوص وجود نداشته باشد.

کلید واژه :

بهمن داراب زاده

،

برق

،

صنعت برق

،

تامین برق

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

بزودی ساخت خط سوم‌ انتقال برق ایران- ارمنستان آغاز می شود

قیمت برق پرمصرف‌ها امسال افزایش می‌یابد

آیا آب سد نرگسی به دریاچه پریشان خواهد رسید؟

بهره برداری از سد تالوار در سال جاری

پتانسیل سد و شبکه احمدبیگلو مشگین شهر صرف توسعه کشاورزی می شود

افزایش ۲۰ درصدی گازرسانی به نیروگاه ها

رفع شدن مشکلات کمی و کیفی آب روستاهای بخش مرکزی ری

افتتاح و کلنگ زنی ۴ پروژه صنعت آب و برق در خراسان جنوبی

آبرسانی سیار به ۲۲ روستای ایلام

تغییرات قبوض برق در سال 1399 چیست؟

مدیریت یکپارچه راه اصلی برای کمک به تالاب ها است

افزايش تاب‌آوري صنعت برق در برابر بحران‌ها و مشكلات

همه نیروگاه ها را در بورس عرضه خواهیم کرد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد توانایی تأمین یک درصد پیک مصرف کشور را دارد

آبرسانی روستای پالتلو زنجان نیازمند ۳۱۰ میلیون تومان اعتبار است

افتتاح دو نیروگاه خورشیدی در دامغان

تکمیل و بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی تا سال آینده

طرح تصفیه خانه آب شرب خلخال تسریع می شود

اجرا سه پروژه تامین روشنایی در البرز

افتتاح بزرگترین نیروگاه سکل ترکیبی لرستان

رشد3 هزار مگاواتی مصرف برق در کشور با توجه به گرم تر شدن هوا

عبور موفق از پيك بار با مشاركت مردم امكان پذير است

برگزاری جلسه كميته راهبري پروژه ERP در شركت توزيع نيروي برق استان البرز

بررسی چالش های اقتصاد برق

نوسازی شبکه هوایی توزیع برق 2 منطقه در تهران

فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ در استان کردستان

پایداری شبکه آبرسانی بیجار با نصب الکتروپمپ‌های جدید

آبگیری 80 درصد حجم مخازن سدهای گلستان

آغاز عملیات مونتاژ و نصب برج‌های خط ابرکوه- اسمالون در یزد

افزایش اطمينان شبكه برق در مركز و شمال پایتخت

فراهم شدن امکان خود اظهاری عدد کنتور آب برای720 هزار مشترک شهری در خراسان رضوی

95 پست هوایی برق در شهرستان زرندیه استان مرکزی احداث شد

تقویت ولتاژ برق شهرستان نظرآباد البرز

حل مشکل نهر انتقال آب کشاورزان منطقه مرزی تجن

بهبود توان و ولتاژ برق باغمیشه تبریز