کد خبر : ۷۲۹۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد:

احداث بیش از 900 کیلومتر شبکه برق در قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از افزایش 117 هزار مشترک جدید به مشترکان برق استان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم خبر داد و گفت: در این مدت بیش از 900 کیلومتر شبکه توزیع فشار ضعیف و متوسط نیز در استان احداث شده است.

احداث بیش از 900 کیلومتر شبکه برق در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی آهنین‌پنجه" در بازدید از دفاتر خبرگزاری‌های فارس و تسنیم در استان قم به مناسبت روز خبرنگار، به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این شرکت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم پرداخت و گفت: در این مدت بیش از 374 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی در استان احداث شده است.
وی همچنین با اشاره به احداث 464 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی اظهار داشت: شبکه فشار متوسط زمینی نیز در هفت سال گذشته 78 کیلومتر افزایش یافته است.
آهنین‌پنجه از نصب 24 هزار چراغ روشنایی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم در معابر قم خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر تعداد چراغ‌های روشنایی معابر استان قم به 105 هزار چراغ رسیده است.
وی با بیان اینکه یک هزار و 445 پست عمومی در این مدت در استان احداث شده است، خاطرنشان کرد: این تعداد پست، 332 مگاولت آمپر را به ظرفیت پست‌های استان افزوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یادآور شد: در این مدت 53 فیدر 20 کیلوولت نیز احداث شد و مجموع فیدرهای 20 کیلوولت استان به 211 فیدر ارتقا یافت.
وی در ادامه از افزایش 117 هزار مشترک جدید به مشترکان برق استان خبر داد و گفت: این تعداد شامل، 84 هزار مشترک خانگی، 10 هزار مشترک در بخش عمومی و اداری، یک هزار و 100 مشترک در بخش کشاورزی، یک هزار 300 مشترک در بخش صنعتی و 19 هزار مشترک در بخش تجاری می‌شود.
آهنین‌پنجه یادآور شد: در مجموع تعداد مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان از 463 هزار مشترک در سال 92 به 580 هزار مشترک افزایش یافته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به الکترونیک کردن فعالیت‌های شرکت توزیع نیروی برق استان اشاره کرد و اظهار داشت: پس از اینکه در مرحله نخست به سرعت میز خدمت را برای ارائه خدمات آسان‌تر به شهروندان راه‌اندازی کردیم در مرحله بعدی به سراغ ارائه خدمات به صورت الکترونیکی به مردم رفتیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان حذف قبوض کاغذی و پرداخت صورتحساب برق به صورت الکترونیکی، راه‌اندازی نرم‌افزار "اسکادا" به منظور رصد اطلاعات پست‌های فوق توزیع و بار خط و پست‌ها، دسترسی به نرم‌افزار "مدام" به منظور رصد پیک مصرف استان به صورت آنلاین، راه‌اندازی نرم‌افزار "سام" به منظور اطلاع مشترکان از خاموشی‌ها و ثبت درخواست‌هایشان و ارائه 44 خدمت توسط پرتال شرکت را از جمله اقدامات این شرکت در راستای الکترونیکی کردن فعالیت‌ها و خدمات برشمرد.
وی همچنین از کنترل و قرائت از راه دور 650 چاه کشاورزی با کنتور فهام خبر داد و خاطرنشان کرد: با نصب این کنتورها به راحتی می‌توانیم چاه‌های کشاورزی را کنترل کنیم و در صورت ضرورت در ساعت پیک مصرف آن‌ها را قطع کنیم.
آهنین‌پنجه با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه کاهش تلفات تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، تلفات شبکه برق استان از 15 درصد به 9.2 کاهش پیدا کرد و برای نخستین بار امسال به زیر 10 درصد رسید.
وی در ادامه ظرفیت تولید پراکنده‌ای برق را در استان 71 مگاوات اعلام کرد و گفت: از این میزان 12 مگاوات توسط نیروگاه‌های خورشیدی و مابقی توسط دیزل ژنراتور تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم ظرفیت اسمی 714 مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی استان ابراز داشت: این نیروگاه معمولاً 580 تا 600 مگاوات برق تحویل شبکه می‌دهد و ما برق را از شبکه سراسری دریافت می‌کنیم.
وی در پایان با اشاره به افزایش سرانه مصرف سالانه خانوارها از دو هزار و 269 کیلووات در سال 92 به دو هزار و 853 کیلووات در سال 98 گفت: حرکت خانواده‌ها به سمت رفاه بیشتر و استفاده از کولرهای گازی از جمله دلایل افزایش سرانه مصرف برق در استان است.

کلید واژه :

مهدی آهنین‌پنجه

،

قم

،

شبکه برق

،

خاموشی

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

آغاز بهره برداری از طرح‌های آبرسانی به 19 روستای استان آذربایجان غربی

طرح آبرسانی به 59 روستای استان کرمانشاه افتتاح شد

آغاز بهره‌برداری از 2 پروژه آبرسانی در استان مازندران

افتتاح طرح آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول ایلام

بهره براری از 13 پروژه شرکت آب و فاضلاب گلستان با حضور وزیر نیرو

پیگیری طرح‌های سازگاری با کم‌آبی برای تمامی استان‌ها

برق اميد همدلي با آرمان هاي ملي

طرح آبرسانی به ۱۵ روستای سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید

بهره‌مندی افزون بر ۲۸۱ هزار نفر از روستائیان از نعمت آب شرب سالم و پایدار

افتتاح طرح‌های آبرسانی به 26 روستای استان لرستان

دسترسی 315 هزار نفر جمعیت روستایی به شبکه آب شرب از ابتدای سال

طرح برق امید از ماه مهر عملیاتی می‌شود

افتتاح طرح‌های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان به‌طور همزمان

آبرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید

افتتاح و کلنگ‌زنی ۵ پروژه صنعت آب و برق در استان همدان

افتتاح سد نعمت‌آباد اسدآباد با حضور وزیر نیرو

مجموعه آزمایشگاه‌های پژوهشگاه نیرو به شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران پیوست

آغاز بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی به 19 روستای آذربایجان غربی

اتصال نخستین واحد بخار نیروگاه فردوسی به شبکه برق کشور

اتمام طرح آبرسانی "غیزانیه" خوزستان با 160 میلیارد تومان اعتبار

محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش مصرف آب شرب در طرقبه شاندیز شد

رشد معاملات اوراق گواهی ظرفیت در شهریورماه

بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب "اژیه" اصفهان تا یک ماه دیگر

فاز یک طرح فاضلاب میناب امسال افتتاح می‌شود

آب روستای "چم‌کبود" شهر معمولان در لرستان وصل شد

پای تجدیدپذیرها به مدارس رسید

اتصال شبکه برق ایران با همسایگان و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای

قدردانی استاندار از ارائه خدمات نوین در شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان

قدردانی اردکانیان از تک تک فعالان صنعت برق

اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر قوچان از سر گرفته شد

خرید انشعاب جدید برق در تهران غیر حضوری شد

تامین اوج مصرف تابستان مهم‌ترین نقش نیروگاه‌هاست

تقدیر وزیر نیرو از تولیدکنندگان برتر برق کشور

تامین 90 درصد برق کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی

فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب رئيس مرکز آموزش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق