کد خبر : ۷۲۹۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر نیرو در آیین افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان همدان:

طرح برق امید از ماه مهر عملیاتی می‌شود

وزیر نیرو از عملیاتی شدن طرح برق امید از ماه آینده خبر داد و گفت: مشترکان کم مصرف که دارای الگوی مصرف کمتری هستند، از تخفیف صد درصدی برخوردار می‌شوند.

طرح برق امید از ماه مهر عملیاتی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به‌ نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" روز یکشنبه در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پنج پروژه صنعت آب و برق در استان همدان، بهره برداری همزمان از طرح آبرسانی به ۳۰ روستا و افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه تامین برق استان افزود: در استان همدان بر اساس گزارش موجود، از ۶۰۰ هزار مشترک خانگی در استان، حدود ۱۸۰ هزار مشترک، کم مصرف هستند‌، که بیش از ۳۰ درصد مجموع مشترکان که اگر بر همین منوال از مصرف باقی بمانند از این تخفیف برخوردار خواهند شد.
وی اظهار داشت: نزدیک به ۳۷۰ هزار مشترک هم خوش مصرف هستند که این‌ها هم رعایت می‌کنند و با مراقبت‌هایی بخشی از این‌ها می‌توانند به گروه کم مصرف‌ها پیوسته و از این تخفیف بهره‌مند شوند.
وزیر نیرو ادامه داد: گروه معدودی هم هنوز مشترک پرمصرف هستند که در استان همدان حدود ۸.۳ درصد هستند که آنها هم روش مصرف خود را امید است اصلاح کنند که هدف ما کاهش مصرف در بخش خانگی است.
وی همچنین با بیان این که امروز، جنگ ما در میدان اقتصاد و روح و روان جامعه است، با یادآوری پایمردی‌های دوران دفاع مقدس اظهار داشت: امروز هم همانند آن دوران عملکرد ما در صحنه جنگ اقتصادی و روانی ثبت و ضبط خواهد شد.
اردکانیان با اشاره به فشارهای سنگین ناشی از تحریم‌ها بر کشور و مردم گفت: همه در تلاش هستیم با استقامت، فعالیت، تولید و استفاده بیشتر از امکانات موجود، با کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری بتوانیم خسارات این جنگ را به حداقل برسانیم و دشمن را به شکست وا داریم که بدون تردید این گونه خواهد شد.
وزیر نیرو افزود: در جنگ روانی هم تاب‌آوری جامعه ما فوق‌العاده حائز اهمیت است. عمل و رفتار همه کسانی که در این صحنه فعال هستند، ثبت و ضبط خواهد شد.
وی گفت: اما اگر خودم را در سال‌های بعد و در مواجهه با این سئوال قرار دهم که در آن هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها کدام گروه نقش و تاثیر اصلی‌تری را در راهبری این جنگ داشتند؟ انگشت اشاره من به سمت تریبون‌داران است؛ همه کسانی که در این روزها تریبون در اختیار دارند، از مسئولان اجرایی و همکاران تا اصحاب رسانه و نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و جماعات همه کسانی که مستقیم و غیر مستقیم با اصلی ترین صحنه جنگ که روح و روان مردم است ارتباط دارند.
اردکانیان گفت: هدف اصلی ما در این جنگ و همه عرصه‌ها، افزایش احساس رضامندی در مردم است و این به هنرمندی ما برمی‌گردد که چگونه فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهیم.
وی با اشاره به بهره‌برداری ۲۵۰ پروژه در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تا پایان امسال و تلاش‌های صنعت آب و برق همدان گفت: امید است افتتاح سد نعمت‌آباد با حجم مخزن بیش از ۴ میلیون متر مکعب با بهره‌مندی از نعمت آب موجب آبادی بیش از پیش منطقه و آبیاری منظم و مطمئن حدود ۴۵۰ هکتار از اراضی شود و برای مصارف شرب از این محل هم بررسی خواهد شد.
وی افزود: این سد، چهل و ششمین سد مخزنی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده و البته یکصد و نودمین سد مخزنی در دست بهره‌برداری کشور به شمار می‌رود.
اردکانیان گفت: در بخش برق هم امروز دو پست ۶۳.۲۳ و یک پروژه افزایش ظرفیت در مناطق مختلف ملایر، رزن و تویسرکان به بهره‌برداری رسید و به مناسبت امروز، عملیات اجرایی خط انتقال خرم‌آباد به ملایر هم با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به ۳۰ روستای استان همدان با جمعیت زیر پوشش ۲۶ هزار نفر گفت: امروز با احتساب این جمعیت، ۴۴۸ روستای کشور با جمعیت ۳۱۵ هزار نفر در ۲۲ استان کشور به شبکه آب سالم و پایدار متصل شده‌اند و با این تعداد مجموعه جمعیت روستایی بهره‌مند از این شبکه به ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد که در نوع خود رکورد ارزشمندی است.
اردکانیان گفت: در خصوص پروژه فاضلاب، در شهر اسدآباد، خط انتقال فاضلاب صددرصد تکمیل شده، ۸۹ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آن اجرا شده، تصفیه‌خانه فاضلاب هم ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی همچنین درباره تعدادی از روستاهای استان همدان که زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان نیستند، گفت: یکی از اتفاق‌های خوبی که هر چند دیر اما بحمدالله به ثمر رسید یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود که این روزها و هم پایان آذر عملکردی از این اقدام ارائه خواهد شد.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی عملکرد بسیار خوبی در این عرصه داشته است و هر چند هنوز روستایی داریم که مشکل دارند و باید طرح‌های اتصال آن‌ها به شبکه آب سالم و پایدار وصل شود اما در مقایسه با متوسط جهانی و نیز منطقه در بالای جدول قرار داریم. نسبت جمعیت روستایی برخوردار در کشور ۸۲.۵ درصد است که امید است به صد درصد برسد.
با تشکیل شرکت‌های یکپارچه، این شرکت‌ها توان به زیر پوشش بردن روستاهایی که هنوز از این مزیت برخوردار نشده‌اند را دارند.

کلید واژه :

صنعت آب و برق

،

رضا اردکانیان

،

همدان

،

برق امید

ثبت نظرات
captcha
آخرین اخبار

پژوهشگاه نیرو و ساتکاب توافق‌نامه همکاری امضا کردند

اصلاح مصوبه تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز

خاموشی گذرا در اثر زلزله

برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی ترانسفورماتور به صورت مجازی

وزارت نیرو در طرح برق امید به دنبال رایگان کردن مصرف بخشی از جامعه است

اجرای ۹ کیلومتر لوله‌گذاری آب در شهر فرمهین استان مرکزی

۲۰ درصد مشترکان خانگی هرمزگان مشمول طرح برق امید می‌شوند

بايد سهمي از بازار بزرگ تعميرات و بازسازي ترانس هاي منطقه را به شركت هاي ايراني اختصاص دهيم

پیوستن واحد یک بخار نيروگاه نكا به شبكه سراسري برق كشور

کلنگ‌ زنی 2 پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 728 میلیارد تومان

آبگیری اولیه سد نرماب مینودشت تا اردیبهشت 1400

پیشنهاد تخصیص ردیف اختصاصی برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان در بودجه ۱۴۰۰

بازدید معاون وزیر نیرو از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس

بازدید معاون وزیر نیرو از لایروبی‌های شهرستان آق قلا

ابلاغ 156 ميليارد تومان اعتبار در سال جاري برای روستاهای سیستان و بلوچستان

ابلاغ مصوبه تامین برق مورد نیاز مشترکان برق صنعتی با قدرت پنج مگاوات از طریق بورس انرژی

هزینه برق مشترکان در طرح "برق امید" تا 100 کیلووات ساعت رایگان است

افتتاح و کلنگ زنی 4 پروژه صنعت آب استان گلستان با اعتبار 808 میلیارد تومان

نقشه راه هوشمندسازي و تبديل ايران به هاب تعميرات ترانسفورماتور منطقه

طرح "برق امید" فرصتی برای توسعه صرفه‌جویی

اصلاح مصرف، اصلی‌ترین وجه طرح برق امید و سنگ‌ بنای تحول در سایر بخش‌هاست

طرح برق اميد فرصتي مناسب براي توسعه صرفه جويي است

تولید نیروگاه شهدای پاکدشت از مرز 8 ميليارد کیلووات ساعت گذشت

راه اندازی کارخانه نوآوری آب و آبفا در موسسه تحقیقات آب

تأمین آب شرب ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت روستایی منطقه چابهار تا تابستان 1400

بررسی طرح توسعه و اصلاح شبكه برق رساني حوزه مسجد سليمان

ظرفیت‌های وسیع بخش خصوصی در صنعت آب، برق و فاضلاب به‌کار گرفته شد/ عرضه برق در بورس انرژی برای مصارف بالای ۵ مگاوات

برگزاری مانورهای تمرینی پدافند غیرعامل کشوری از هفته جاری

ارائه پیشنهاد تعيين فوق‌العاده سختي كار كاركنان صنعت آب و برق برای طرح در هیئت دولت

برق امید را فرصتی برای قدردانی از مشترکان تهرانی می‌دانیم

نهایی شدن برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی برای ۱۱ استان

حضور وزیر نیرو در برنامه "متن، حاشیه"

آغاز محاسبات برق اميد از ابتداي آبان‌‎ماه

فرصت‌هاي بسيار استثنايي در همكاري‌هاي تهران - كابل وجود دارد

بخش گاز نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس سال 1401 وارد مدار می‌شود