کد خبر : ۷۳۰۱۹۲
زمان انتشار :

کشف 62 مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از کشف 62 مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان همدان خبر داد.

کشف 62 مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان همدان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،"شیرزاد جمشیدی" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهارمین اقدام فراگیر سراسری با هدف تعدیل و تنظیم روشنایی معابر و مقابله با دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز همزمان با سراسر کشور 30 بهمن و یکم اسفند ماه در استان همدان برگزار شد.

وی با اشاره به محورهای این مانور افزود: استفاده از کنتورهای فهام، یک درمیان کردن چراغ‌های روشنایی معابر، مقابله با دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز و توسعه بکارگیری نرم‌افزار «برق من» در اخذ گزارشات مردمی از محورهای اجرای این مانور  جهادی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: این مانور با هدف مهندسی مجدد روشنایی معابر و بهینه‌سازی مصرف انرژی روشنایی معابر در دستور کار قرار گرفت.

وی افزایش سطح آمادگی پرسنل و هماهنگی تیم‌های عملیاتی، پیشگیری از سرقت انرژی توسط استخراج‌کنندگان غیرمجاز ارز دیجیتال و ارتقای خدمات غیرحضوری در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سهولت ارائه خدمات به مشترکان را از دیگر اهداف این مانور برشمرد.

حضور 70 اکیپ عملیاتی در مانور سراسری

جمشیدی با اشاره به حضور 70 اکیپ عملیاتی در این مانور ابراز داشت: 175 نفر نیروی انسانی، 100 دستگاه خودروی سبک و 15 دستگاه خودروی بالابر نیز در مانور تعدیل و تنظیم روشنایی معابر و مقابله با دستگاه‌های رمزارز غیرمجاز شرکت دارند.

وی با اشاره به تعداد چراغ‌های تعدیل شده یادآور شد: تاکنون 38 هزار و 295 حباب لامپ با متوسط توان 187 وات تعدیل و میزان7.17 مگاوات کاهش دیماند داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ظرفیت تعدیل 7 هزار دستگاه چراغ معابر با حدود یک مگاوات را نیز دارا است که تا  15 اسفند ماه اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به بخش‌های اجرایی مانور سراسری 30 بهمن و یکم اسفند ماه اظهار داشت: در بخش کاهش مصرف روشنایی معابر، بازدید و جلب همکاری یک هزار و 305 مشترک تجاری به منظور مدیریت مصرف انرژی و تعدیل روشنایی با برآورد انرژی 413 کیلووات ساعت انجام می‌شود.

جمشیدی تصریح کرد: تعدیل روشنایی 700 دستگاه چراغ معابر با میانگین مصرف 125 وات با برآورد انرژی یک هزار و 50 کیلووات ساعت و تعدیل روشنایی پارک‌ها و میادین به تعداد 708 دستگاه چراغ با میانگین مصرف 150 وات با برآورد انرژی یک هزار و 274 کیلووات ساعت نیز از دیگر اقدامات اجرایی طی این مانور سراسری در استان است.

وی با اشاره به تنظیم ساعت نجومی گفت: در این راستا از نیمه بهمن ماه با تنظیم ساعت‌های نجومی مبادرت به کنترل عملکرد آنها با نیم ساعت تأخیر در روشن شدن و نیم ساعت تعجیل در خاموشی، پیش‌بینی می‌شود حدود 5 مگاوات ساعت کاهش انرژی اعمال شود.

کشف 62 مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: از یکم دی ماه در زمینه کشف رمز ارزهای دیجتال غیرمجاز از ابتدای سال جاری 62 مزرعه کشف داشته‌ایم که 15 مزرعه آن از دی ماه امسال کشف شده است.

وی از کشف و جمع‌آوری یک هزار و 403 ماینر غیرمجاز طی سال جاری خبر داد و ابراز داشت: از این تعداد 270 ماینر غیرمجاز طی دی ماه کشف شد که کشف این ماینرها 4 میلیون و 805 هزار و 961 کیلووات ساعت کسر مصرف با مبلغ برآورد انرژی 35 میلیارد و 32 میلیون و 826 هزار و 814 ریال در پی داشت.

جمشیدی با اشاره به 23 هزار و 73 مشترک فعال معادل 3.1 درصد مشترکین برق استان در اپلیکیشن «برق من» گفت: تعداد درخواست‌های مردمی دریافت شده از طریق اپلیکیشن «برق من» از یکم آذر ماه تاکنون 11 هزار و 967 درخواست در بخش مشترکین و 2 هزار و 229 درخواست در بخش بهره‌برداری بوده است.

وی عنوان کرد: در راستای فرهنگ‌سازی استفاده از «برق من» نیز 10 مورد خبر تولیدی و نشر آن در بیش از 35 خبرگزاری و نشریه، رادیو و تلویزیون و فضای مجازی، پخش زیرنویس، تیزر، کلیپ و موشن‌گرافی‌ در ساعات پر بازدید از صدا و سیمای مرکز استان همدان و پخش آنونس‌ها و اطلاعیه‌های رادیویی به صورت روزانه و ‌مستمر از رادیوی همدان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تبلیغات محیطی از طریق بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون‌های شهری و ایستگاه‌های اتوبوس، انتشار 174 آگهی طراحی شده در نشریات محلی پر تیراژ، انتشار GIF  با شعار مرتبط در سایت‌های پر بازدید خبری، انتشار اطلاعیه‌ها، اینفوگرافی ها و کلیپ‌های «برق من» در فضاهای مجازی پر مخاطب و حضور در برنامه‌های خبری در خصوص لزوم رعایت مدیریت مصرف برق و گاز را از دیگر اقدامات برای فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در فصل زمستان و اطلاع‌رسانی اپلیکیشن «برق من» برشمرد.

وی با اشاره به ارسال پیامک برای مشترکین و همکاران به تعداد بیش از 600 هزار پیامک در راستای مدیریت بار زمستانی و عقد قرارداد با مخابرات برای ارسال پیام‌های صوتی به مشترکین تلفن ثابت و همراه عنوان کرد: مکاتبه با ادارات و استانداری و پایش مصرف برق ادارات به صورت مستمر از طریق سیستم بیلینگ و بازرسی شبانه اکیپ‌های بسیج و بهره‌برداری نیز از فعالیت‌های انجام شده برای مدیریت باز زمستان بوده است.

جمشیدی بیان کرد: با برگزاری مانور طی 2 روز در 30 بهمن و یکم اسفند ماه نیز علاوه بر سرکشی، کنترل و بازرسی مشترکین در مصرف مشکوک به استفاده برای استخراج ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌شود در مجموع 1.2 مگاوات با برنامه‌های فوق کاهش مصرف داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: همچنین طی روز گذشته وزش باد با سرعت 90 کیلومتر در ساعت و بارش باران و برف که همچنان ادامه دارد موجب قطعی برق در چند روستا شد، که همکاران و اکیپ‌های عملیاتی ما علاوه بر اجرای مانور به رفع قطعی‌ آنها پرداختند.

انتهای پیام/پاون

کلید واژه :

شیرزاد جمشیدی

،

رمز ارز

،

کنتورهای فهام

،

استان همدان

ثبت نظرات
captcha

آیا مصوبه جدید برقی مجلس می تواند بهانه ای برای افزایش قیمت کالاها باشد؟

ضمانت‌نامه بانکی برای تامین مالی نیروگاه سیریک توسط روسیه صادر شد

دستمزد ۲.۸ میلیونی کارگران یعنی فاجعه / جلسات شورای عالی کار برای مزد ۱۴۰۰ سه شنبه آغاز می‌شود

قرار داشتن صنعت برق در بالاترين سطح بهره وري، از آثار طرح هاي سازوكاري است

کدام طرح های بیع متقابل نیروگاهی در آستانه بهره برداری هستند؟

میزان ذخایر آب در سدهای کشور به بیش از 27 میلیارد مترمکعب رسید/ 54 درصد پرشدگی مخازن سدها

رشد 5 درصدی شاخص تولید انرژی در نیروگاه ری

تولید نفت آمریکا در آخرین ماه ۲۰۲۰ تا ۱۱ میلیون بشکه در روز کاهش یافت

آخرین وضعیت فازهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر/ هنوز از آلمانی‌ها بابت نیروگاه بوشهر طلب مالی داریم

برق اميد فرصتي براي صنعت برق است

كاهش 6.7 درصدي مشتركان پرمصرف خانگي در كشور

آخرین وضعیت شبکه برق کشور/ سوخت رسانی به نیروگاهها چگونه است؟

ادعای انفجار کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی در دریای عمان

متوسط قیمت نفت خام طی ۵ سال آینده بین ۵۰ تا ۷۰ دلار خواهد بود

جزئیات تغییر سهمیه بنزین وانت‌بارها

پیک 40 هزار مگاواتی مصرف برق در سه روز آینده / ضرورت صرفه جویی 10 درصدی جدی تر شد

حاشیه‌نشینان چابهار برق‌دار می‌شوند

سد گتوند نبود، دشت خوزستان در سیلاب 98 زیر آب فرو می‌رفت

تقاضای جهانی برای نفت تا پایان 2021 به سطح قبل از کرونا باز می‌گردد

آبرسانی به 1250 روستا از ابتداي امسال تاكنون

برنامه‌های تنش آبی و پایداری تامین آب شرب استان گلستان تصویب شد

صادرات فرآورده های نفتی ایران ‌به‌رغم تحریم‌ها به بالاترین رقم رسیده است

مديريت تامين آب با احداث سازه‌هاي بزرگ در مرحله بعد از مديريت تقاضاي آب قرار مي‌گيرد

تداوم هواي سرد در كشور تا يك هفته آينده/ كاهش 10 درصدي مصرف گاز و برق را جدي بگيريم

مهمترین رویداد علمی توزیع برق کشور آغاز شد

تأکید بر ضرورت کاهش قیمت تمام شده برق با بهره گیری از ابزارهای نوین

مدیرعامل توانیر: سخت ترین سال صنعت برق را سپری کردیم

چطور با یک تصمیم عجیب، ایران از صادرکننده گازمایع به واردکننده تبدیل می‌شود؟

نخستین نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شمال استان اصفهان کلنگ‌زنی شد

برق 68 روستای درگیر برف در شهرستان ملایر وصل شد/ رفع قطعی برق بیشتر روستاها در کمتر از 24 ساعت

ظرفیت نیروگاه‌های برق تا پایان دولت به ۸۷ هزار مگاوات می‌رسد

بازدید معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند

هشدار برای تأمین انرژی سال ۱۴۰۰ / ایران سال آینده واردکننده انرژی می شود؟

لوله‌گذاری دومين خط زيردريايي پايانه نفتي جاسك تكميل شد

روزی ۱۴۰ میلیون فوت مکعب گاز در مشعل های میدان فروزان می سوزد