کد خبر : 724743
زمان انتشار : 16:55:58 - 1398/01/25
مسئولان آبفای لرستان پاسخگو نیستند: دلایل قطع بود آب شرب پلدختر؛ سیل یا اشتباه محاسباتی آبفا ؟
روز گذشته در یکی از رسانه ها گزارشی درخصوص قطعی آب شرب پلدختر درج شد که واکنش مدیرعامل آبفای شهری این استان را در پی داشت . با این حال این واکنش نتوانست مردم این شهرستان را قانع کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان ، قطعی آب این شهرستان را به این سبب دانست که «وصل آب، مشکلات مردم در مناطق گل‌ولای زده را بیشتر خواهد کرد.»

وی گفت: قطعی آب در برخی مناطق شهر پلدختر به دلیل آسیب به شبکه‌های آب و فاضلاب و ایجاد گل‌ولای بیشتر است.

حمیدرضا کرم‌وند تصریح کرد: در قسمت‌هایی از شهر پل‌دختر که سیل وارد منازل مردم شدهازجمله ضلع غربی شهر، در حال حاضر آب شرب این مناطق قطع است.

وی اضافه کرد: وی خاطرنشان کرد: قطعی آب 15 درصد شهر به دلیل این است که هنوز منازلی که دچار آب‌گرفتگی شده به‌صورت کامل پاک‌سازی صورت نگرفته و ممکن است شبکه‌های آب و فاضلاب تخریب‌شده باشد و در صورت باز شدن آب، دچار گل‌ولای بیشتر می‌شود.

با این حال این واکنش نتوانست مردم این شهرستان را قانع کند  چرا که سیل اساساً بخشهای غربی رودخانه‌ی شهر را متأثر کرده و رسوبات و گل و لای را به این بخش روانه کرده است. بخش اعظم ضلع شرقی رودخانه - به دلیل ارتفاع بیشتر و همچنین پیچش رودخانه - اصلاً دچار آبگرفتگی نشده است؛ لذا شرایط بحرانی ندارد و سیل‌زده نیست؛ اما آب بخشهایی از این مناطق - پس از 12 روز - همچنان قطع است. برای نمونه می‌توان به «میدان بسیج» در این شهر اشاره کرد که هیچ نسبتی با سیل نداشته، اما از دیروز صبح آب این منطقه بصورت کامل قطع شده است.