کد خبر : 725838
زمان انتشار : 20:09:07 - 1398/06/12
مدیر حقوقی سد گتوند: پیش از آبگیری سد تمام راه‌های مواصلاتی به مخزن مسدود شده بود
مدیر حقوقی سد گتوند با اشاره به اینکه پیش از آبگیری این سد در سال 91 تمامی منازل مسکونی محدوده مخزن سد خریداری و بهای آن به طور کامل پرداخت شده است، گفت: در همان زمان تمام راه‌های مواصلاتی به مخزن نیز مسدود شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "شهرام محتشم‌خانی" در گفت‌وگو با شبکه خبر با اشاره به انتشار خبری مبنی بر به زیر آب رفتن دو روستای "پرنوشته" و "تلخاب تاجدین" مسجدسلیمان در پی آبگیری سد گتوند به ترازهای بالاتر، گفت: تیم حقوقی این مجموعه در سال 91 و پیش از آبگیری این سد، تمامی منازل مسکونی محدوده مخزن سد را خریداری کرده و بهای آن نیز به طور کامل پرداخت شده است.
وی تراز نهایی سد گتوند را 234 متر بالاتر از سطح آب‌های آزاد دانست و افزود: پیش از آبگیری سد تمام راه‌های مواصلاتی به مخزن سد در تراز 234 با مانع‌های بتنی و فلزی مسدود شده و اطلاع‌رسانی به اهالی منطقه صورت گرفته بود.
مدیر حقوقی سد گتوند با اشاره به اینکه سطح آب مخزن سد بر اثر خشکسالی کاهش و یا افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: تاکنون آبگیری سد به این سطح نرسیده است ولی با این وجود تمامی منازل موجود تا تراز 234 خریداری و بهای آن نیز پرداخت شده است.
محتشم‌خانی با تاکید بر اینکه ساکنی در تراز یاد شده وجود ندارد، بیان کرد: در روستاهای "پرنوشته" و "تلخاب تاجدین" نیز منازل ساکنان این مناطق پیش از آبگیری سد خریداری شده و بهای آن هم کاملا پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی منازل محدوده مخزن سد خریداری شده و مستندات آن نیز موجود است، تاکید کرد: تنها در این میان یک نفر با استفاده از مصالح تخریب شده ساختمان‌های خریداری شده توسط سد، در بخشی از اراضی ملی ساختمان جدیدی ساخته است که بلافاصله به فرمانداری، بخشداری و دادگستری اطلاع داده شده تا مانع ساخت و ساز غیرمجاز این فرد شوند.
مدیر حقوقی سد گتوند اضافه کرد: این فرد ساکن اهواز بوده و هیچگونه مالکیتی در این روستا نداشته است و به عنوان دامدار ساکن این منطقه شده است، ولی هیچگونه پروانه‌ای هم برای انجام این فعالیت نداشته است؛ چرا که تمامی افراد دارای پراونه چرای احشام پیش از این کلیه حق و حقوق خود را طی یک سند رسمی دریافت کرده‌اند.