کد خبر : 726373
زمان انتشار : 17:12:42 - 1398/08/14
افتتاح و کلنگ زنی 4 پروژه آب فاضلاب توسط وزیر نیرو
سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از افتتاح 4 پروژه آب و فاضلاب توسط وزیر نیرو در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،علیرضا رضوی در گفت و گو با ایسنا در خصوص پروژه های افتتاحی این شرکت توسط دکتر اردکانیان در استان افزود: کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب و سامانه فاضلاب اشنویه، افتتاح تصفیه خانه آب پلدشت، ،سامانه تامین آب مهاباد و سامانه فاضلاب گلمان ارومیه از پروژه های افتتاحی امروز در استان است که با اعتباری بالغ بر 1100 میلیارد ریال این پروژه ها افتتاح و کلنگ زنی می شوند.

رضوی با اشاره به افتتاح سامانه فاضلاب گلمان ارومیه تصریح کرد: ظرفیت تصفیه خانه مذکور 6840 مترمکعب در شبانه روز بوده و ظرفیت کل طرح دو مدول در چهار فاز 27 هزار و 360 مترمکعب در شبانه روز است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به مشخصات پمپاژ خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب گلمان گفت: طول شبکه جمع آوری و خط انتقال فاضلاب تحت پوشش فاز یک مدول اول 20 کیلومتر و اعتبار هزینه شده برای کل طرح 400 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به افتتاح پروژه تصفیه خانه آب مهاباد گفت: این تصفیه خانه با ظرفیت تزریق ۷۵۰ لیتر آب در ثانیه قادر است تا افق سال ۱۴۱۸ برای بیش از ۲۴۶ هزار نفر جمعیت شهری مهاباد آب شرب سالم و بهداشتی تامین کند.

رضوی کل اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 628 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با اشاره به پروژه افتتاح تصفیه خانه آب پلدشت گفت: ظرفیت تصفیه خانه مذکور 30 لیتر در ثانیه بوده و 12000نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد که برای این پروژه 60 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب اشنویه، با بیان اینکه ظرفیت این تصفیه خانه 9775 مترمکعب است، تصریح کرد: جمعیت هدف 52000 نفر برای افق سال 1425 مقرر شده که اعتبار برآورد شده برای این طرح 280 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه طول شبکه جمع آوری اصلی و فرعی سامانه فاضلاب اشنویه 102 کیلومتر است و طول خط انتقال 0.6 کیلومتر در نظر گرفته شده است، گفت: 653 میلیارد ریال برای این پروژه اعتبار برآورد شده است.