کد خبر : 729550
زمان انتشار : 09:05:43 - 1399/07/22
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: مشکلات حوزه برق به دلیل موضوع نقدینگی است
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه اقدامات ارزشمندی در دو سال گذشته در زمینه مدیریت مصرف در خوزستان صورت گرفته است، گفت: مشکل موجود در خوزستان این است که مصرف پیک با غیر پیک تا 4 برابر فرق می‌کند؛ یعنی باید یک ظرفیت بالا ایجاد شود تا پیک تابستان را پوشش دهد و در زمستان این ظرفیت‌ها بدون استفاده می‌ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" در جلسه بررسی وضعیت برق شهرستان‌های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل که با حضور نماینده این حوزه انتخابیه در مجلس، مسئولان محلی و مدیران صنعت برق خوزستان در فرمانداری مسجدسلیمان برگزار شد، گفت: برق منطقه‌ای خوزستان دومین برق منطقه‌ای در کشور از لحاظ مصرف انرژی است، با این وجود در دو سال گذشته اقدامات ارزشمندی در زمینه مدیریت مصرف و پیک سایی در خوزستان انجام گرفته که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: مشکلاتی در صنعت برق وجود دارد که اصل آن به موضوع نقدینگی بر می‌گردد در عین حال باید با یک کار جهادی و برنامه‌ریزی شده در حوزه‌های که مشکلات وجود دارد، آن را برطرف کرد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: فرسودگی شبکه برق یکی از چالش‌های صنعت برق بوده که لازم است یک گزارش از میران فرسودگی‌ها آماده شود تا بتوانیم با تهیه طرح جامعه و تهیه منابع، این فرسودگی‌ها را برطرف کنیم.
حائری اضافه کرد: با وجود تعداد بالای ایستگاه و ترانس در منطقه یکی از دلایل افت ولتاژ در مسجدسلیمان مربوط به تفاوت در سطح ولتاژ 11 و 33 کیلوولت است که در مواقع ضروری نمی‌توانند همدیگر را تامین کنند که لازم است این مشکل برطرف و همسان سازی‌های لازم انجام شود.
وی تاکید کرد: در جایی که تامین برق انجام می‌شود نباید افت ولتاژ وجود داشته باشد و این مسئله تا تابستان سال آینده می‌بایست برطرف شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: این آمادگی وجود دارد که در بحث تامین برق مورد نیاز صنایع هرگونه همکاری در منطقه صورت بگیرد و برق مورد نیاز تامین شود.
بازدید از تجهیزات و پروژه‌های برق در مسجدسلیمان از دیگر برنامه‌های همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خوزستان بوده است.