کد خبر : 730024
زمان انتشار : 12:14:16 - 1399/10/27
مدیرعامل توانیر در گفت وگو با نیرونیوز خبر داد: آغاز پویش انرژی همدلی در سراسر کشور
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر از آغاز پویش "انرژی همدلی" در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر در گفت وگو با نیرونیوز اظهار داشت: هرجا مردم به کمک دولت آمدند و شاهد همکاری مردم بودیم، کار به خوبی پیش رفته و مشکلات را پشت سر گذاشته ایم.

وی افزود: هم اکنون نیز که در شرایط افزایش بی رویه مصرف گاز در بخش خانگی و به موجب آن محدودیت تخصیص گاز به بخش نیروگاهی هستیم، لازم است که مردم در زمینه مصرف گاز و مصرف برق صرفه جویی لازم را اعمال کنند تا بدون مشکل از این شرایط عبور کنیم.

متولی زاده با اشاره به اینکه صرفه جویی 10 درصدی در مصرف گاز و برق می تواند موجب صرفه جویی 70 میلیون مترمکعبی در روز و عبور ایمن از شرایط زمستان امسال شود، گفت: در سراسر کشور یک پویش ملی با عنوان پوش "انرژی همدلی" آغاز به کار کرده؛ به این منظور که مردم از صرفه جویی که در زمینه مصرف گاز و برق انجام می دهند، علاوه بر کمک به سایرین برای استفاده از نعمت گاز و برق، بتوانند مستقیما نیز منفعت ببرند.

وی ادامه داد: این پویش در واقع یک مسابقه بین مردم شهرهای کشور است به این معنا که هر شهری که بتواند نسبت به مدت مشابه سال قبل خود، مصرف گاز و برق خود را 10 درصد کاهش دهد، با هماهنگی به عمل آمده با شرکت ملی گاز، جوایزی را برای مردم آن شهر درنظر می گیریم.

مدیرعامل شرکت توانیر در پاسخ به اینکه این جوایز در چه قالبی به مردم تعلق می گیرد، خاطرنشان کرد: با نظر خود مردم، به میزان ارزش سوختی که از صرفه جویی آنها در شهرشان مورد مصرف قرار نگرفته، یا به بخش درمانی و بیمارستانهای آن شهر کمک مالی و یا تجهیزاتی می شود و یا در دیگر نقاط عام المنفعه شهر برای مردم همان شهر هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/