کد خبر : 730047
زمان انتشار : 09:00:31 - 1399/11/02
بخش خصوصی چطور می تواند به صادرات برق حرارتی اقدام کند؟
بخش خصوصی همواره مشتاق صادرات برق است، اما فعالان بخش خصوصی چگونه می توانند در زمینه صادرات برق حرارتی فعالیت کنند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، فعالان بخش خصوصی صنعت برق حرارتی سالهاست که از تمایل خود برای صادرات برق به کشورهای همسایه می گویند و معتقدند که اگر دولت اجازه صادرات برق به بخش خصوصی بدهد، این بخش می تواند از این محل، در راستای افزایش درآمدزایی ملی و سوق درآمدها به سرمایه گذاری جدید در صنعت برق اقدام کند.

این سوال مطرح است که آیا صادرات برق برای بخش خصوصی فعال در صنعت برق حرارتی ممنوع است؟ 

محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در پاسخ به این سوال اذعان داشت: هیچ مخالفتی با صادرات برق توسط بخش خصوصی نداریم.

وی ابزود: اگر بخش خصوصی بتواند مصرف کننده‌ای در آن سوی آب‌های سرزمینی کشورمان پیدا کند، تامین سرمایه‌ لازم را برای احداث نیروگاه انجام دهد، پول گاز را به قیمت واقعی پرداخت کند و هزینه‌ سرمایه‌گذاری انتقال را بدهد، چرا که نباید این اتفاق بیفتد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به خطوط انتقال ایران و کشورهای همسایه حداکثر امکان صادرات برق کشور حدود یک هزار و 800 مگاوات است که این مهم نیز در حال انجام است.

بنابراین، برای صادرات برق توسط بخش خصوصی فعال در صنعت برق حرارتی و یا سرمایه گذاران مشتاق سرمایه گذاری در این بخش، مسیری مشخص وجود دارد و تحقق این امر، نیازمند پیاده سازی یک پکیج سرمایه گذاری است. 

انتهای پیام/