کد خبر : 730054
زمان انتشار : 15:05:18 - 1399/11/02
مدیرعامل توانیر در گفت وگو با نیرونیوز: صرفه جویی 10 درصدی به راحتی قابل تحقق است / می توان بدون کم شدن رفاه، 10 درصد مصرف را کاهش داد
مدیرعامل توانیر گفت: کاهش 10 درصدی مصرف برق و گاز به راحتی قابل تحقق است و می توان بدون کوچکترین اثر در سطح رفاه زندگی، 10 درصد مصرف را کاهش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر در گفت وگو با نیرو نیوز اظهار داشت: تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت برق و کارکنان صنعت گاز کشور برای تأمین نیاز بخش خانگی بدون لحظه ای وقفه ادامه دارد و تأمین برق و گاز بخش خانگی در اولویت دولت است.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "کاهش 10 درصد مصرف می تواند شرایط را به گونه ای تغییر دهد که زمستان را بدون مشکل در تأمین برق و گاز سپری کنیم"، گفت: اینطور نیست که کاهش 10 درصدی مصرف برای مردم زحمت ایجاد کند.

وی افزود: کاهش 10 درصدی مصرف برق و گاز به راحتی قابل تحقق است و می توان بدون کوچکترین اثر در سطح رفاه زندگی، 10 درصد مصرف را کاهش داد.

متولی زاده تصریح کرد: کاهش یک درجه ای دمای هوای منزل، 6 درصد از مصرف انرژی را کاهش می دهد و مشترکان با کاهش یک درجه ای دمای محیط و خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه می توانند در تأمین پایدار برق و گاز کشور سهمی موثر داشته باشند.

انتهای پیام/