کد خبر : 730207
زمان انتشار : 13:51:06 - 1399/12/04
مدیرعامل توانیر: سخت ترین سال صنعت برق را سپری کردیم
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال با توجه به گرمای شدید و مداوم، شرایط کرونایی، زمستان سردی که با کمبود سوخت نیروگاهی همراه بود و کمبود منابع مالی، سخت ترین سال صنعت برق، با سربلندی سپری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر در هشتمین کنفرانس منطقه ای سیرد، سال 99 را سخت ترین سال صنعت برق برشمرد و گفت : امسال با توجه به گرمای شدید و مداوم، شرایط کرونایی، زمستان سردی که با کمبود سوخت نیروگاهی همراه بود و کمبود منابع مالی، سخت ترین سال صنعت برق، با سربلندی سپری شد.

وی با اشاره به رشد میانگین 7 درصدی پیک مصرف در سال های گذشته، خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته این روند متوقف و رشد پیک در دوسال متوالی به یک درصد محدود شد که همین موضوع باعث حفظ سرمایه گذاری های صورت گرفته، افزایش راندمان و کاهش هزینه های کشور شده است.

متولی زاده یاداور شد: این اقدام باعث شد تا از سرمایه گذاری انجام شده و انرژی اولیه بیشتر استفاده کنیم.

وی همچنین به برنامه ریزی و نظم دهی به پروژه های صنعت برق نیز اشاره کر و گفت: این پروژه ها در قالب پویش هر هفته الف ب ایران نظم یافت.

متولی زاده ادامه داد: در بخش پروژه های سازوکاری نیز، صنعت برق با راه اندازی مرکز پایش، پیشتاز بود .

مدیرعامل توانیر از کاهش تلفات برق به عنوان یکی از مهمترین فعالیت ها و عملکردهای صنعت برق یاد کرد و گفت: این اقدام به تنهایی باعث کاهش بیش از 50 هزار میلیارد تومانی هزینه های کشور شده است.

مدیرعامل توانیر همچنین ازپرسنل وهمکاران صنعت برق خواست با تمرکز بر دو محور فعالیت های انجام شده و دستاوردهای حاصل شده، با هدف مستندسازی فعالیت ها و نیازهای صنعت برق که یکی از مهمترین آنها مدیریت انرژی است، درکنفرانس های بین المللی وعلمی حضور یابند و به تبادل تجربه بپردازند.

متولی زاده خاطرنشان کرد: به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین میزان یارانه انرژی را پرداخت می کنیم، نیازمند پرداختن و توجه بیشتر به این موضوع هستیم.

وی به ظرفیت های در نظر گرفته شده در بودجه 1400 پرداخت و از مدیران استانی خواست تا بهره گیری از پتانسیل های موجود، در زمینه کاهش تلفات، مدیریت بار و کاهش پیک اقدام کنند.

انتهای پیام/