کد خبر : 730213
زمان انتشار : 16:21:54 - 1399/12/05
با حضور ویدئو کنفرانسی معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور؛ برنامه‌های تنش آبی و پایداری تامین آب شرب استان گلستان تصویب شد
برنامه پایداری کمی و کیفی خدمات یکپارچه در شهرها و روستاهای استان گلستان در سال 1400 با حضور ویدئو کنفرانسی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ،"حمیدرضا کشفی"، معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، اجرایی شدن پروژه‌های مصوب در مدیریت کامل و حل تنش‌های آبی در استان گلستان را مثمر ثمر دانست و تاکید کرد: تکمیل پروژه‌های تأمین آب شرب در استان در اولویت قرار دارد و سعی بر این است با تامین و استمرار اعتبارات بخشی از این طرح‌ها وارد مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و مجموعه همکاران این شرکت در تأمین آب آشامیدنی، همدلی و انسجام در سیل اخیر و در ادامه شیوع ویروس کرونا و پیک مصرف تابستان سال 99 اظهار داشت: عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با همدلی مجموعه مدیریتی بسیار مطلوب بوده است.

پیش از آن نیز "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، گزارش تکمیلی از برنامه‌های پایداری تامین آب شرب و تنش آبی 1400 استان گلستان ارائه کرد و گفت: خوشبختانه با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در استان گلستان وضعیت آبرسانی خطوط انتقال آب شرب شهر و روستاها با توجه به نزدیک بودن تاسیسات شهر و روستاها در مجاورت هم توانسته‌ایم از پتانسیل شهر برای روستاها و بالعکس نهایت استفاده را بعمل آوریم تا جایی که توانسته ایم تا حدودی مشکلات چندین ساله بخشی از نقاط استان را مرتفع کنیم.

در ادامه این جلسه معاونان بهره‌برداری و توسعه آب شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان به ارائه گزارش در خصوص پروژه‌های پیشنهادی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان برای مدیریت و بهبود شرایط تنش آبی پرداختند که در صورت تایید و تخصیص اعتبارات در سال آتی و اجرایی شدن این پروژه‌ها، تنش و بحران آب در شهرها و روستاهای استان کاهش خواهد یافت.

این گزارش حاکی است، در این نشست، برنامه‌های ارائه شده در راستای تنش آبی و پایداری تامین آب شرب استان گلستان توسط شرکت مهندسی آبفای کشور تصویب شد.    

انتهای پیام/