کد خبر : 730323
زمان انتشار : 13:18:21 - 1400/01/03
اختصاصی/ در گفت وگو با نیرو نیوز شرایط پایدار در تأمین برق کشور/ گاز طبیعی دوباره سوخت غالب تحویلی به نیروگاهها شد
سخنگوی صنعت برق با اشاره به پایداری کامل شبکه برق در روزهای ابتدایی سال جاری، گفت: غالب سوخت تحویلی به نیروگاههای کشور هم اکنون سوخت گاز است که جا دارد از وزارت نفت برای تأمین سوخت نیروگاه های کشور تشکر کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت وگو با نیرو نیوز در خصوص شرایط تأمین سوخت نیروگاهها در شروع سال 1400 گفت: درحال حاضر شرایط تأمین سوخت، شرایط پایداری است و غالب سوخت تحویلی به نیروگاههای کشور هم اکنون سوخت گاز است که جا دارد از وزارت نفت برای تأمین سوخت نیروگاه های کشور تشکر کنم.

وی افزود: قطعا طی حداقل 5 روز ابتدایی سال به دلیل اینکه تعطیلات هست و برخی از کارخانجات و ادارات تعطیل هستند، مصرف برق کاهش پیدا می کند؛ اما در هر شرایطی صرفه جویی و مصرف درست انرژی باید در دستور کار قرار داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: هیچ مشکلی در تأمین برق کشور وجود ندارد و شبکه برق کاملا در شرایط پایدار قرار دارد؛ اما شهروندان در هر شرایطی از جمله روزهای تعطیل نوروز نیز باید نسبت به اصول مصرف بهینه برق و گاز، توجه لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: هم اکنون برق مشترکان در بخش های مختلف خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی بدون مشکل در حال تأمین است و با پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی که از قبل صورت گرفته، سوخت کافی به نیروگاهها تخصیص داده می شود و برای تأمین برق، شرایط پایداری را داریم.

انتهای پیام/