کد خبر : 730513
زمان انتشار : 13:37:35 - 1400/03/02
واکنش رئیس مجلس به قطعی های برق
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی با حضور وزیر نیرو جداول خاموشی را بررسی کند زیرا بی‌نظمی در قطعی برق غیرقابل پذیرش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، هادی بیگی‌نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 2 خرداد) قوه مقننه و در تذکری شفاهی گفت: آقای قالیباف همان‌گونه که اعلام کرده‌اند به‌صورت مسئله‌محور به موضوعات و عرصه مدیریت ورود می‌کنند و طی سال‌های گذشته این موضوع را چندین بار بیان کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائلی که کمیسیون انرژی به آن ورود کرده مسئله برق است زیرا این موضوع نگران‌کننده می‌باشد، ادامه داد: اگر اعلام کنیم که موضوع برق همانند یک بمب ساعتی طی سال‌های آینده عمل می‌کند، اغراق نکرده‌ایم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: سالانه مصرف برق در کشور افزایش پیدا می‌کند اما تولید آن کمتر می‌شود، سال گذشته 58 هزار مگاوات و در سال جاری 57 هزار مگاوات برق تولید شده است و وزارت نیرو اعلام کرده است که اعتبار لازم برای افزایش میزان تولید برق را ندارد.

بیگی با تأکید بر اینکه سران قوا و شورای‌عالی امنیت ملی باید ورود جدی به مسئله تولید برق داشته باشند زیرا آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی نگران‌کننده‌ای دارد، خاطرنشان کرد: تا سال 1415 باید به میزان صدهزار مگاوات تولید برق دست پیدا کنیم در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شویم.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر بیگی‌نژاد گفت: به‌دلیل اهمیت بحث انرژی در بودجه سال 1400، مجلس در زمینه سرمایه‌گذاری در تولید برق تصمیمی گرفت که در 40 سال گذشته بی‌سابقه بود و وزیر نیرو از این اقدام مجلس تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه مجلس در حوزه انرژی به وظایف خود عمل کرده است، ادامه داد: در برنامه 5ساله هفتم توسعه موضوع تولید برق در اولویت قرار می‌گیرد، از سوی دیگر مصارف غیرقانونی وجود دارد که وزارت نیرو باید برای جلوگیری از آن تدابیر لازم را اتخاذ کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از رئیس کمیسیون انرژی درخواست داریم در نشستی با حضور وزیر نیرو، جداول خاموشی را بررسی کند، بی‌نظمی در قطعی برق غیرقابل پذیرش است.

انتهای پیام/