کد خبر : 730681
زمان انتشار : 00:47:34 - 1400/05/31
اختصاصی/ محدودیت های تأمین برق و صدور جداول خاموشی تا کی ادامه دارد؟
در سال جاری، رفع محدودیت های تأمین برق با میزان گرمای هوا گره خورده و تا زمانی که متوسط دمای کشور بالا باشد، انتشار جداول خاموشی ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیرو نیوز ، سال 1400 از نظر میزان بروز مشکلات تأمین برق و ادامه دار شدن خاموشی های پراکنده روزانه در کشور، سالی رکوردار در حداقل یک دهه اخیر است.

از روزهای پایانی اردیبهشت ماه، مشکلات تأمین برق و بروز خاموشی های پراکنده در کشور نمود پیدا کرد و تا امروز که آخرین روز مردادماه را می گذرانیم این مشکلات ادامه دارد.

در سالهای گذشته با رسیدن به نیمه دوم مردادماه، دمای هوا در کشور به طور متوسط افت محسوسی نسبت به نیمه نخست تابستان داشت و مشکلات ناشی از کمبودهای تأمین برق که نسبت به سال جاری بسیار کمتر بود، رفع می شد؛ اما امسال با اتمام ماه مرداد نیز همچنان مشکلات پابرجاست و شرکت توانیر نگران میزان مصرف در دو هفته اول شهریورماه است که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، روزهای گرمی در نیمه نخست شهریورماه خواهیم داشت.

در سال جاری، رفع محدودیت های تأمین برق با میزان گرمای هوا گره خورده و تا زمانی که متوسط دمای کشور بالا باشد، انتشار جداول خاموشی ادامه خواهد داشت.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در جدیدترین اظهارات خود در این خصوص گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش دما حداقل در دو هفته اول شهریور خواهد بود، امیدواریم با کاهش شدت دمای هوا شرایط عادی‌تر شده و محدودیتها به تدریج برطرف شوند.

پس باید تا نیمه شهریورماه برای رسیدن به روز پایان انتشار جداول خاموشی و پایان خاموشی های پراکنده یک تا دو ساعته برق در کشور منتظر بمانیم.

انتهای پیام/